Ako pomôcť autistovi?

vanesenka
26. júl 2022

Ahojte máme doma autisticke dieťa už máme pochode za tie roky kde čo ale je isto veľ veci ešte čo sme neskúsili a nevieme o nich ...dostala som energiu ísť do niečoho ďalšieho...dajte prosím tip čo máte vyskúšané a ako ste spokojný ďakujem krásne

ildiko36
26. júl 2022

@vanesenka pripojím sa, tiez mi dochádza syla, uz som zufala

xsuzannex
26. júl 2022

Tiez sa pripnem

vanesenka
autor
26. júl 2022

@ildiko36
@xsuzannex baby boli ste aj na delfinoterapii...ja veľmi zvažujem boli aj známe s deťmi ale úprimne čakala som nie zázraky ale väčšie pokroky ako mi opisovali tak zvažujem už nie som až tak o Tom presvedčená

xsuzannex
26. júl 2022

@vanesenka neboli.. mame este dve male deti tak tazko take dlhe cesty.. ja by som mozno kone alebo psov..

pininka1
27. júl 2022

@vanesenka ja pracujem s autistami, boli viaceri nasi rodicia, aj v Polsku, ale to je cista ryza na peniaze, vsetci sa vratili s rovnakou diagnozou a ziadne pokroky. Delfinoterapia vraj deti skludnila, ja osobne nepozorujem ziadne vyrazne zlepsenia, ale chapem ze rodicia chcu skusit vsetko pre svoje deti.

kacena4
27. júl 2022

tiez mozem povedat, ze terapie su nieco ine, nove, dufajuc, ze to nejak vyrazne zmeni zivot dietata, mne sa overila osobna praca s dietatom, ucit ho samostatnosti v ramci ridiny, domacnosti, ulice. mame vysokofunkcneho a dokaze ist uz aj na nakup, navarit ak ma na nieco chut. drzim vam zienky vsetky palceky nech su aj vase deti co najviac samostatne

nikaeli
27. júl 2022

Pripájam sa ako pedagóg s 15-ročnou skúsenosťou s deťmi s aut. Mala som v triede dieťa, mimoriadne agresívne, denne útočilo na mňa, asistentku, deti. Rodičia zakaždým reagovali vetou 'doma to nerobí'. Sú majetní, chodia s ním na kde aké terapie. Za rok aj 2x na delfinoterapiu. Z môjho pohľadu absolútne žiadna zmena. Možno je táto terapia vhodná pre deti s pohybovým problémom, neviem to posúdiť. Z mojich žiakov boli dokopy asi 7 na delfínoch a nič. Rodičia ľutovali, že vyhodili peniaze. Neviem čo všetko ste už vyskúšali, u nás celkom pekne zareagovali tri deti fungujúce na ABE. Ale tam musia rodičia makať, častokrát aj zmeniť svoj životný štýl. Nestačí zaplatiť terapeuta a čakať na zázrak, ako u vyššie spomínaného dieťaťa. Chápem, že je to sakra náročné, no terapeut, či učiteľ je len barlička pre rodičov, všetko ostatné je na rodine. S čím máte najväčší problém? @vanesenka v čom potrebujete poradiť?

katus226
27. júl 2022

@vanesenka skusali ste aj TSMT? Planovany senzomotoricky trening. Momentálne my ficime na tychto cvikoch, maleho to bavi. A hlavne to nestoji tisice eur. Raz za mesiac ideme k terapeutke, ktora nam da novu zostavu cvikov, sedenie stoji 35 eur. Zvysok cvicime doma. Neviem ci pokroky pripísať tomu, ale zacina funkcne rozpravat. Nic zvlastne inak nerobime, logopediu s prvkami ABA a nedavno uzival kvapky na detox.

vanesenka
autor
27. júl 2022

@nikaeli dobrý deň ďakujem že ste sa ozvali...s rečou používa dve slová ona si mrmle stále ale nie a nie sa pustiť Rec ale rozumie perfektne, ďalej špičkovanie to ja už neviem čo ozaj s tým urobiť ...niekedy ma aj výbuchy ale zase moje okolie ako aj ja a samozrejme učitelia tvrdíme že sa to zlepšilo o 85percent ale.mne to príde už asi aj vek aj tomu že viacej chápe všetko ako keď bola.mensia tak natom viem nejak aj ja vždy sama popracovať vysvetľovaním a trpezlivosťou

vanesenka
autor
27. júl 2022

@katus226 nie vôbec neviem o čo ide počujem to prvý krát kam chodíte ?

katus226
27. júl 2022

@vanesenka chodime do Dunajskej stredy k pani Livii Bodo Vegh, tu metodu vymysleli v Maďarsku. Rec sa rozvija pohybom - ako prve cviky sme mali hojdanie v deke a popri tom mu recitujes basnicky, napr. Hojda hojda hojda, padla macka z pojda. Naucil sa kotule, skace na fitlopte, jazdi na skejborde a cvici na balancnej doske. Miluje tie cvicenia, aj ked nie vzdy ma naladu. Cvici sa kazdy druhy den, do polhodky mame odcvicene. Najradsej ma cviky, kde ho hojdam dolu hlavou a ma pomenuvat obrazky 😂 to ho nakoplo tak, ze po pol roku uz trenujeme dvojslovne vety.

andrea19841984
9. jún 2023

@katus226 Dobry den prosim pripnem sa,mate na nu kontakt?

katus226
10. jún 2023

@andrea19841984 mam na nu telefon, posielam do spravy

pkgirl30
18. jún 2023

Ja som chodila so synom tiež do Dunajskej Stredy na TSMT terapiu rok a pól. Bol to len krik a plač. Nám to proste nesadlo, žiadne pokroky. Najviac nám pomáha ABA terapia a hipoterapia s koníkmi. Neviem ako veľmi pomáha tá delfino terapia ale niekde som čítala že týždeň s delfínmi je ako rok s koníkmi. Ale práve že autizmus je tak širokospektrálny, že nie každému pomáha to isté. Ak sú na to financie človek by mal asi vyskúšať čo sa len dá, ale myslím si že môžeme ísť aj na koniec sveta, podstatné je aj tak čo im dokážeme dať mi rodičia v priestore kde žijú každý deň. Je to stále len o našej trpezlivosti a venovaniu sa im. 🙂 🙂

beba1994
24. aug 2023

@pkgirl30 prosim ta a kam si presne chodila do dunajskej stredy? vedela by si mi poslat prosim ta kontakt?
ja dost intenzivne vyhladavam tuto terapiu lebo syn ma expresivnu poruchu reči a dosť by mu to pomohlo.

DAkujem 🙂

pkgirl30
24. aug 2023

@beba1994 Ak myslíš na TSMT terapiu tak oni sa volajú szivárvány központ , v preklade Dúha. Terapeutka ktorá sa o nás starala sa volá Lívia Bodó, vedia aj po slovensky 0905 786 632.
My chodíme na ABA terapiu ale terapeutka už má tak veľa detí že už určite ďalšie neprijme, prevzala deti aj po kolegyni ktorá to ukončila takže je na roztrhanie.

vzhukova22
7. máj 2024

@katus226 dobry deň môžem Vás poprosiť tiež kontakt ?

andrea19841984
7. máj 2024

@pkgirl30 prosim kam chodite na abu?a ku komu?

pkgirl30
7. máj 2024

@andrea19841984 na ABU chodíme v Dunajskej Strede k jednej terapeutke ktorá je zároveň aj triedna učiteľka moja syna v špeciálnej škole

andrea19841984
8. máj 2024

@pkgirl30 mozem sa opytat aj kde mate dobre skusenosti ,pripadne kam ste chodili do skolky?nam sa to blizi a neviem si to ani len predstavit kde sa nahlasit a mozte i meno tej terapeutky?dakujem pekne

pkgirl30
8. máj 2024

@andrea19841984 Do školy chodíme na špeciálnu základnú školu v Dunajskej Strede na Ádorskej ulici. Aj Facebooku nájdete školu. Ja si neviem vynachváliť. Či učiteľky, asistentky alebo samotná pani riaditeľka, sú skvelí a vždy sa snažia pre deti urobiť maximum. Od septembra by sa v budove školy mala otvoriť aj špeciálna škôlka. Terapeutka sa volá Leonka Daniel alebo teraz už Sándor, vydala sa.

andrea19841984
16. máj 2024

@pkgirl30 dakujem Vam moc krasne