Ako pomôcť 3-ročnej dcérke?

1. mar 2024

Dobre ráno, 3r. Dcérka uz mesiac kasle bud v noci alebo ráno, dýcha ústami, v nose jej chrapci. Brala uz rôzne lieky, tento týždeň som trvala na steroch, boli úplne čisté. Pediater si myslí, že to spôsobujú nosné mandle. Na krčom sme boli nedávno, v našom meste je len jeden, povedal ze ma zväčšené ale ze ešte to nieje na vybratie a poslali nás na krčné do iného mesta kde majú kameru a vedia jej tam lepšie pozrieť, termíny volne až na máj! 😞 tiež ma zväčšenu jednu uzlinu na krku. Žiadne sople ani nič také, proste nič nevyfuka len ma upchaty nos. Nemáte niekto skúsenosti ako jej mam skúsiť ešte pomôcť?

pribinak
1. mar 2024

Objednaj ju na endoskopiu čím skôr

autor
1. mar 2024

@pribinak a to deťom robia v narkóze alebo ako?

pribinak
1. mar 2024

Nie, však to trvá doslova pár sekúnd. Tenucku sondu s kamerou jej dajú do nosa a pozru mandľu

autor
1. mar 2024

@pribinak vďaka budem volať lekárke

fifina75
1. mar 2024

A nezatekaju jej hlieny? Dcéra tak máva že nič nevyfuka pritom plný nos a išlo ju zadusit. Dávala som Solmucol, inhalovala, tymiánovu masť na hrudník a odsavala som s odsavackou a veru išlo dosť hlienov takých hustých že sa ani nečudujem že mala problém to vysmrkat. Ráno niekedy až na 4x po odsavani co sa jej uvolnil nos.

autor
1. mar 2024

@fifina75 boli sme aj na kŕčom a uz 3x u pediatra ,vraj tam nič nemá, dýchanie všetko čisté. Len v tom nose jej stále chrápe a kasle v noci alebo ráno 😞

masha123
1. mar 2024

My mame to iste trojrocna vkuse ale ze vkuse kasel taky zo zatekajucich soplov. Poslala nas po dvoch mesiqcoch na rtg dutin a to teda upozornujem ze nemala ziadne sople navonok dychala cistucko a ze na rtg sa ukazali zatienene dutiny dala je atb.. berie ich 7 den a dnes dostala kasel zase suchy drazdivy a teplotu😰 ma obrovske nosne mandlw boli sme na kamere aj v hrdle ma velke tak je objednana na vyber ale az na august.. vraj to je koli tomu vsetko lebo ta mandla drzi v nose bakterie a sopel.. takze atb nepomohli a teraz meriam 38😰

masha123
1. mar 2024

Jaj aj nasa ma na krku uzliny a doktorka povedala ani jej to nehmatala ked som ju ziadala ze to ma z tych mandli ze to deti mavaju ked maju mandle velke lebo telo stale bojuje s infekciou

fifina75
1. mar 2024

@masha123 prepana nieje to akútny stav? To až na august vás dali? Veď to je strašne ďaleko môže sa jej stav zhoršovať...

masha123
1. mar 2024

@fifina75 no otras vraj to neni take nutne ze kludne to staci a to je teda nasa znama a skor nemala🙈

autor
1. mar 2024

@masha123 nám povedali ze hlieny nemá, ale asi budem naliehat teda na rtg alebo co uz neviem co mam robiť s nou. Ešte ma napadlo ,že jej skúsim nasadiť sprej na alergiu čo má syn, či jej to nepomôže, už som zúfalá. Prajem dcérke veľa zdravia