Ako pomôcť 20 mesačnej dcére, aby sa nebála potlačiť do nočníka?

1simuska01
3. júl 2021

Ahojte prosím o radu. Pred týždňom zhruba som prestala kojit 20m dcéru,a zároven sa začala pekne pýtať cez deň keď je hore cikať. Už sme niekoľko dní bez nehody. Predtým kakala každý druhý deň do plienky,a tak rôzne,raz bobky,raz redšie atď..No odkedy sa začala pýtať cikať má takmer každý deň stolicu len ma problém to vytlačiť,pritom to nie je vôbec tvrdá stolica len už je taká formovana,taký hrubší Šulek doslova,či je to tým že už nemá materské mlieko alebo čo,ale papa aj ovocie aj zeleninu,aj hodne polievky,jednoducho musí potlačiť už a nejde to už asi samovoľne ako predtým a akokeby sa toho bála alebo to ešte nevie potlačiť či už na nočníku alebo na wc na Tom sedaku.placka trochu pritom keď to už nakoniec z nej lezie a potom sa jej ulavi.mozno ju to trošku boli keď je to hovienko hrubšie.Pýta sa stokrát za sebou každú chvíľu cikať lebo to nevie ešte rozlíšiť,ale je zjavné že sa jej chce kakať len nevie potlačiť možno aj v tej polohe v sede jej to robí problem,predtým do plienky kakala postojačky.. Ako jej pomôcť? Alebo čo jej ešte skúsiť davat aby bola mäkšia stolica nie taky hrubší šulek ďakujem za radu

mimka11111
3. júl 2021

@1simuska01 nie je pripravená,netlač na ňu

nika82
3. júl 2021

ked sedi na wc podloz jej nohy aby ich mala vyssie, malo by to ist lahsie

ivangeline
3. júl 2021

Netlac na nu. Nefixuj sa na kakanie. Pride to. Moj 2 a pol r radsej stale kaka do plienky ale uz kaka aj na wc ci do nocnika... no fakt zatial je radsej,ked ma vtedy plienku... inak ju ma len na spanie.. takze zvycajne pred spanim kaka.. xD

martina1201
3. júl 2021

@1simuska01 deti kakaju po kvociacky a nie po sediacky. Treba zdvynut nožičky aby bola v drepe a nie v sede. Pôjde jej to ľahšie. Skús nejakú krabicu od topánok priložiť k nočníku nech si vyloží nožičky....

bluka2
3. júl 2021

Presne, na začiatok podľa mňa naj kakať akoby bola vonku, tak chytiť.... Keď si to uvedomuje, do plienky nie. Minule tu bola téma, že sa ani v 6 rokoch nevedia zbaviť plienky. Teraz je ten čas

1simuska01
autor
3. júl 2021

Ona sa ešte bojí aj vonku cikať tak že ju chytím a zdvihnem radšej to bude držať a bola sa vycika..ale.tak je to krátko ešte čo je bez plienky tak asi sa ešte bojí vonku v takej polohe cikat.skúsim podložiť tie nožičky teda ..lebo keď sa takto po sebe pýta vie asi že sa jej chce kakať aj povie ondo to znamená (hovno) ..včera som jej aj plienku dala ale nwvykakala sa do nej...

1simuska01
autor
3. júl 2021

@martina1201 skúsim teda...áno zle sa jej kaká posediačky,lebo ona vždy kakala postojačky sa chytila a tak sa vykakala v stoji...

1simuska01
autor
3. júl 2021

@ivangeline jej som včera dala plienku keď sa jej chcelo ale nwvykakala sa do nej.ja na ňu netlačim len viem aj ona to vie že s akej chce a proste nejde jej to vytlačiť akoby sa bála predsa je to všetko nové. Čože týždeň je ešte krátka doba...len mi to je ľúto že jej to ide tazsie

1simuska01
autor
3. júl 2021

@mimka11111 netlačim,a pripravená je,veď sa už týždeň nepocikala ani nepokakala..len na spánok má plienku aj to časťo po spánku suchú,a aj po noci už mala suchú sa stalo

trixi12
3. júl 2021

skús ju motivovať, že keď chce na nočníku kakať aby sa nahla dopredu, napríklad sa rukami oprieť o zem. lepšie jej to pôjde.

1simuska01
autor
3. júl 2021

@trixi12 oki