Ako podávate kvapky Sinupret na hlieny?

1stars111
19. dec 2012

ahojte, ako ste podávali kvapky Sinupret ? v príbalovom letáku je napísané 10 kv 3x denne u dojčiat -podávať s čajom alebo šťavou, lenže pojem ,,dojča,, je obdobie od 0-1 roka, ale nie je to pre 2,5 mesačné dieťa dosť keďže tie kvapky obsahujú aj alkohol ? ? /etanol / , nepíše sa ako dlho ho možno alebo treba podávať, na nete som niekde čítala že aj 2 týždne, viete poradiť ?

sissika
19. dec 2012

@1stars111 niekde som citala, ze sa moze davat len od 1. roka, skus dat Trifed, ten zlty, ten nam predpisal lekar, ked mal maly 3 mesiace

ludkazh
19. dec 2012

Ahoj, v pohode to možeš dat.....malej to predpisala krčna ked mala asi tri mesiace.....3x denne 10 kvpaiek 🙂 .....a kludne aj dva tyždne.....Deti ked mi maju nadchu, tak davam sinupred a aj fenistil zaroven....

ladyka8
19. dec 2012

u nás zabral viacej trifed. sinupret sme jej dávali asi týždeň a žiadna zmena a po trifede bola po 3 dňoch v poriadku

xlucia
19. dec 2012

@sissika
@ladyka8 trifed vplyva aj na srdiecko. tak malym detom sa nema co podavat.

@1stars111 prevar vodu, daj si do pohara tak pol centimetra. do velmi teplej,horucej, ale nie vriacej, daj kvapky. a nechaj vychaldnut. takto odstranis alkohol aucinne latky ostanu

ladyka8
19. dec 2012

@xlucia mne to predpísala detská lekárka. tá asi vie čo predpisuje.

xlucia
19. dec 2012

@ladyka8 jasne lekarka vie vsekto.... trifed obsahuje pseudoefedrin. pod 6 mesiacov sa ma podavat iba vynimocne. idealne kvoli zlozeniu a vplyvu na srdce az po tretom roku zivota. a trifed silno drazdi glutamanove receptory v mozgu...

pajerchinova
19. dec 2012

my uz nepodavame Sinupret, nezdalo sa mi ze by mali nejaky efekt. Skor sa mi zdalo ze ma efekt Vincentka sirup. Mala som aj Nasivin sirup ale tiez efekt nic moc.

tinka9000
19. dec 2012

trifed je už predsa liek, má jednoznačne viac nežiaducich účinkov a na obyč. nekomplikovanú nádchu je podľa mňa zbytočný, sinupret je bylinkový, v podstate neškodný, preto ani nemá možno taký rýchly nástup účinku. Podávam ho 3x 10 kvapiek na lyžičke a dám zapiť čajom. Mne sa najviac pri nádche osvedčili homeopatiká coryzalia, dávam do čaju, morská voda do noca, odsávať, vetrať a chodiť von.