Ako podávať Kanavit a Vigantol?

andolina2
17. jún 2015

Caute.Ako podavat kanavit a vigantol?Z kanavitu raz za tyzden 2 kvapky a z vigantolu kazdy den 2 kvapky?
Co poviete treba dojca zaockovat proti rotavirusom a prevenar?

ematko29
17. jún 2015

to by ti mala povedať tvoja detská lekárka.my sme brali vigantol 2kvapky denne a kanavit 1kvapka mesačne.

ivet1371
17. jún 2015

My tak ako
@ematko29

rose32
17. jún 2015

Ja mam malu ma 2roky,my sme mali kanavit do3mesiacov rano 3klapky,a vigantol uzivame az do3rokov a 3klapky rano

matarka
17. jún 2015

Ja davam Baby D (obdoba Vigantolu) 2 kvapky denne a Kanavit som davala do troch mesiacov 1 kvapku tyzdenne. Ale davkovanie by ti mala povedat vasa pediatricka. Ockovanie proti rotavirusom by som dala, ak by moja dcerka mala starsieho surodenca - skolkara a Prevenar alebo Synflorix su ockovacie latky proti pneumokokom, je to povinne ockovanie - precitaj si temy o ockovani, je ich tu kopec.

marianka0101
17. jún 2015

@andolina2 podavaj presne ako ti povedala tvoja doktorka. S Kanavitom neexperimentuj, moze to byt nebezpecne, treba davkovat presne podla odporucania lekara. Ak v tom nemas jasno, nieco si si nezapamatala, kludne zavolaj pediatricke.

liebling98
17. jún 2015

@andolina2 dávkovanie Ti povie pediater na základe zdravotného stavu dieťatka. Ak je dieťa na umelom mlieku, Kanavit sa nedáva.
My sme mali dávkovanie Vigantol 2 kvapky denne, Kanavit 1 kvapku týždenne počas prvých troch mesiacov (uu plne dojčeného dieťaťa). Pred pár rokmi sa Kanavit bral 1 kvapka týždenne počas prvého mesiaca a potom 1 kvapka mesačne do 6 mesiacov.

rose32
17. jún 2015

Zabudla som dopisat vyssie ze kanavit raz tyzdenne rano3klapky

katarinamarkova
17. jún 2015

@andolina2 ak kojis, kanavit netreba....ak dieta obcas zoberies von na prechadzku vigantol je tiez zbytocny.

1magda
17. jún 2015

este dotaz: vigantol podavat s mliekom a kanavit asi hodinu po kojeni alebo konzumacii mlieka, pre lepsie vstrebavanie

matarka
17. jún 2015

@katarinamarkova Praveze kojenym detom sa dava... detom na UM nie, lebo umele mlieka ho obsahuju.. a to D-cko by som tiez nevysadila len tak, ved nezijeme v slnecnom Karibiku.

rose32
17. jún 2015

@katarinamarkova ja som pri prvej dcere mesiac kojila tiez som davala kanavit aj vigantol a pri druhej som kojila skoro7mesiacov tiez to iste som davala,

rose32
17. jún 2015

@matarka ja som pri prvej davala aj ked mala umele mlieko kanavit aj vigantol,

matarka
17. jún 2015

@rose32 Pozeram, ze dcera je uz velkacka, vtedy K-cko v UM este asi nebolo🙂

rose32
17. jún 2015

@matarka veru bolo aj mam akurat jej kartu,lebo sme boli na vysetreni bo ideme na dovolenku,tak je tak a si veelmi pamatam vsetko.na to sa neda zabudnut☺

rose32
17. jún 2015

@matarka a ockovanie je zmenene,to som pozerala,je ine alo pred14rokmi

sednaja
18. jún 2015

@andolina2 Koľko lekárov, toľko názorov...........toto sú otázky na Tvojho lekára - pediatra, ak mu nedôveruješ, tak ho zmeň.......každý podáva kanavit a vigantol inak...

katarinamarkova
18. jún 2015

@matarka @rose32 vas nazor vam neberiem. ale vzdy si budem stat za svojim nazorom, ze zdrave deti netreba pchat umelymi blbostami, ktore su aj tak omnoho viac o zisku ako o prospesnosti.....stale si myslim, ze kazdy dnes pcha do zdravych deti zbytocne to, co netreba a vobec nehladi na to, ze napr. aj velky prebytok vit. ci mineralov v detskom telicku moze narobit omnoho viac skody ako normalna, resp. nizsia hladina......
este raz: vas nazor vam neberiem, ked chcete davajte detom vsetko co dr. odporuci.....ale kanavit a vigantol su dve blbosti, ktore maju viac neziaducich ucinkov ako pozitiv.

rose32
18. jún 2015

@katarinamarkova tvoja vec!!!ved yo je chvila co sa dava,ja nepoznam lieky ani som chora nebola akurat som nepocujuca!ja davam,nech mam cistu dusu aby nebolu chore,

matarka
18. jún 2015

@katarinamarkova Ohladne Vigantolu uplne suhlasim, lebo D-cko je vo Vigantole rozpusteny v synteticky vyrobenom oleji a prave ten moze sposobovat dost neprijemne vedlajsie ucinky.

nanka3
19. jún 2015

@andolina2 Ja som davala kanavit 1 kv. raz tyzdenne do 3 mesiacov a vigantol 2 kv. denne do 1 roka