Ako podať Nurofen sirup?

natalia2007
24. feb 2024

Maminy poradte trik 2,5 rocna uplne hystericky plac zachvat uz len ked vidi ze sa blizim s tou striekackou. Dvaja ju musime drzat a nasilu do nej dat, potom to vypluje, zabehne jej...neporadite? Skusali sme aj pekne na nu ze najprv maminka, tatinko si da atd....hory doly hraciek vzdy naslubujem

puupava15
24. feb 2024

@natalia2007 dajte cipok, majú aj pre väčšie deti, mne dcéra tiež nechcela vyplývalo aj sa dovracala dávali sme do 3 rokov cipok

dadis
24. feb 2024

@natalia2007 A nechuti jej? Moji to obaja vzdy vcucli za sekundu 😂😂.. mozes dat cipok alebo cast tabletky 200mg podla vahy..

bluemoon24
24. feb 2024

@natalia2007 presne jak rika @puupava15 dej cipek. U nas je to jedinna moznost, sirup vzdycky vyzvraci

snehulak77
24. feb 2024

Buď čipok, alebo nech ti lekár predpíše kvapky. Dáš obľúbený nápoj, napr trošku džúsu a pár kvapiek lieku a dieťa to ani nezaciti. Ale sú len na recept

amonet
24. feb 2024

inu prichut?

jaskolka
24. feb 2024

@natalia2007 skus čipky alebo napríklad Panadol. U nás syn všetko vzal bez problémov, dcéra šialene scény, a opačne Nurofen dajako zvládla, ale Panadol okamžite vyvracala.

nikpa
24. feb 2024

@natalia2007 čipok a máš vybavené.

mima172
24. feb 2024

Ja mojej všetky lieky (aj tie, čo nechutia) vždy streknem akoby do líčka a hlavu jej držím jemne vyššie (bradu si troška zdvihnem) a nestihne to vypľuť. Chce to len nájsť si spôsob. Teraz užíva Klacid, čo je úplný hnus, mňa z toho naplo, keď som ho ochutnala ale takto to 2x denne vždy vybojujeme. Druhá možnosť a zároveň lepšia, keďže liečivo nejde cez žalúdok je čípok.

milanemila
24. feb 2024

@natalia2007 dajte jej cipok ak nie je ochotna vziat sladky sirup 🤷🏼‍♀️ u nas je problem, ze jej vsetky tieto sirupy nechutia lebo su extremne sladke, normalne ju nadrapuje ale teda ked uz mala tych 2,5-3, tak si nechala vysvetlit, ze jednoducho musi a druha vec, ze nurofen sa podava pri horucke nad 38,5 takze ked mala 39 bolo jej fakt zle a bola ochotna zjest hocico, ked som jej slubila, ze sa bude potom lepsie citit.

lavender94
24. feb 2024

Kľudne jej to môžeš dať aj do menšieho množstva čaju. Do takého množstva aby to bola schopná vypiť v priebehu nejakých 10 minút. Alebo ten čípok ako baby poradili

ibrunova
24. feb 2024

Nebojí sa tej striekačky?

natalia2007
autor
24. feb 2024

Ale ja jej potrebujem dat aj solmucol sirup.

ibrunova
24. feb 2024

@natalia2007 solmucol je aj prášok rozpustný v čaji, chuťovo dobrý.

dadis
24. feb 2024

@natalia2007 Solmucol tiez vies kupit sumivy, predavaju solmucol 100, ten jej das vypit, mozes priliat dzus..alebo sirup vyliat do dzusu..oba sirupy chutia relativne dobre (na rozdiel od kalcioveho napr.), skor sa asi boji toho podania strikackou