Ako podať lieky 2-ročnej?

jurka2907
22. mar 2023

Ahojte idem sa poradiť, syn priniesol zo škôlky klasickú virozu, kašeľ, sopliky ktorú v sobotu dostala aj mala.
Len problém je ze si nechce vôbec klupkat ani dávať sirup, vždy keď jej ho dám ci naklupkam tak plače, ze sa mi pogrcka.Davam jej to nasilu Včera až 3x. Včera som jej skúšala dat stoptussim do vody nevypila, nechapem ako to mohla zacítiť, na piškót po malinkých kvapkách, vyplula mi piskotu.
Už som vážne zúfalá, ako jej podať lieky...
Mali ste niektorá taky problém?

ariannazara
22. mar 2023

U mňa zabralo žiadne zmiešavanie, dám na lyžičku nasilu do úst zapiť a odchod😅 lebo stoptussin je hnusný to všade zacíti.

saxana000
22. mar 2023

Wirup je.sladky.kvspky su nusne tie.nedam.ani ja..kupit iny skusat.tolko az.najdete jeden co.bude.tolerovat..

jurka2907
autor
22. mar 2023

@ariannazara aha tak preto, to som kúpila veľké balenie sirupu, lebo mi poradili v lekárni, že je dobrý, len ja dám tiež nasilu, ona ho aj prehltne, no začne plakať, sople, ledva dýcha a cca do 2min je všetko na dlážke aj s raňajkami 😀
A môžme odznovu...

jurka2907
autor
22. mar 2023

@saxana000 no veru pôjdem sa poradiť do lekárne,kupim iný 😉 dakujem

kacernakokse
22. mar 2023

@jurka2907 a keby si skúsila ten sirup rozriediť vo vode a dať vypiť? Bude to sladké a chutné. Stoptusiin kvapky su hnusne, ten v tej bude je cítiť.

oskorusa
22. mar 2023

@jurka2907 a je potrebné dávať lieky na kašeľ? Len sa pýtam, lebo pri bežnej viróze so sopľami, jasne že kašle, keď tie sople zatekaju. Ja osobne by som riešila len sople, kašeľ prejde aj sam. Kašeľ sa ma liečiť až keď je závažný, vyčerpávajúci, dlhotrvajúci. Samozrejme, riaď sa tak, ako vám naordinovala vaša pediatrička, videla, v akom je dieťa stave. Držím palce

jurka2907
autor
22. mar 2023

@oskorusa práveže nám kázala dávať.. 😞
No len po tlf rozhovore...
Dakujem

dusankomoj
22. mar 2023

@jurka2907 všetky sme mali tento problém! Dieťa,čo je lieky dobrovoľne je unikát! U nás tiež najviac zabrala hrubá sila. A pri prvej dcére trochu aj podplácanie.

jurka2907
autor
22. mar 2023

@kacernakokse teraz som jej dala do toho klasický sirup, sladucke, výborne a hneď zacítila a fuj, vodu pýta... Tým ze pije len vodu, ani dzusiky mi nechce, tak teraz mi nastal problém...

marianarem
22. mar 2023

@jurka2907 U mojho funguje podplacanie. S liekmi velmi problem nema, ale zato neznasa, ked mu davam kvapky alebo sprej do nosa.. Je ochotny robit to za drobnu odmenu, momentalne su to take tie slane sezamove rybicky.

taga
22. mar 2023

Co je to "klupkat" ? To sok nikdy nepocula take slovo..
Moji chalani si lieky davaju dobrovolne, stopstusin je JEDINY liek, z ktoreho sa mi opakovane povracali, odvtedy ho proste nedavam. Sirupov je milion, vymen za iny a hotovo

kacernakokse
22. mar 2023

@jurka2907 tak ma ešte napadlo kúpiť tablety a rozdrtit, to nie je sladké, aj keď síce má to trochu horku chut ale mohla by sa stratiť aj v čistej vode.

simca06022011
22. mar 2023

Nachystať pohár, nech si ho chyti ak vie, rýchlo prehltnúť zapiť. Hnusný je aj sirup. Ak treba do striekačky a tak, je to.podla mňa rychlejise a vie si to aj sama dat a zapiť. Tiež sme mali drámy, potom som ju posadila a vazny rozhovor bol o tom ze je chorá, pani doktorka to dala a zjest to proste treba ,potom to zapije.. keď bude plakať bude jej len horšie a bude ju bolieť hrdlo a nos ešte viac, a sirupy sa pijú len kým sme chori.. za týždeň môže byť zdravá. Mala ale už okolo 3rokov asi ale zabralo. Síce "ja sama", takže narodeninám striekačky som zbierala, a stoptusin kvapky som si nejak vyjednala.. Druhá etapa prišla s prehľadom tabletiek neskôr:D

evelyn246246
22. mar 2023

.. skus cez dudlik z flase...ajked skor to zaberie u mensich deticiek..normalne striekacku so sirupom cez dudlik..