Ako podať bábätku čípok proti teplote?

lubiduch
5. jan 2013

Viete mi niekto poradit ako podat cipok proti teplote babatku (6m)? ma pomerne vysoku teplotu po ockovani (az do 38,8) a vzdy ked mu dam cipok tak zacne strasne tlacit a do 5 minut sa vykaka. neviem teda ci sa vstrebal alebo nie a neviem ci mu mozem dat dalsi....teplota mu potom klesne len trosicku ak vobec a potom znova vystupi a ja cakam tych 6-8h na dalsi cipok, ktory opat vykaka ☹

inmaza
5. jan 2013

ahoj musis mu ritku trosku podrzat spojenu on sa nauci to vsebe podrzat lebo mu nepojde zatlacit normalne s jednou rukov podrz polky spojene a s druhou ho niecim zabav.... 😉 skus

erika26
5. jan 2013

Ahoj, tak mu nedávaj čípok, daj mu sirup od teploty. ja synovi absolútne nemôžem dať čípok, tiež ho hned vykaká a tak ho to podráždi že raz som s ním skončila v nemocnici lebo mu išla z ritky krv. Takže ak ti to vykaká daj sirup. No a nad 38,5 dávaj aj zábaly do uteráka namočeného do vlažnej vody cca 36-37stupňov kým nezrazíš teplotu

liz_lemon
5. jan 2013

po 5 min sa urcite nevstrebal, ja by som mu dala dalsi, alebo mu daj panadol sirup, je tam rovnaka ucinna latka

stanislavao
5. jan 2013

treba dat sirup a nie cipok. ja som ich nikdy nepouzivala, ale vzdy len sirup. panadol baby. odmerkou naberiete presnu davku, date ju babatku do pusy, zapit vodickou a hotovo. pokial vam z cipku kaka a vykaka ho, tak je jasne, ze cipok nema ziadny ucinok a zbytocne ste ho podali.

luliu
5. jan 2013

Nemusis cakat tak dlho, po 3 hodinách mu mozes dat cipok s inou ucinnou látkou. Teda napr. o 12,,00 daš nurofen a o 15,00 mozes dat paralen. To iste platí i pri sirupoch

nikolet_89
5. jan 2013

Ahoj ja som vzdy malej vsunula a nechala som tam chvilku malicek kym som ho neprestala citit ten cipok ale tez si myslim ze panadol baby je fajn i ked mozes kombinovat oboje po 4 hodinach

sssimi
5. jan 2013

Tiež by som to riešila sirupom.

aduskatt
5. jan 2013

tiez asi sirup.a po ockovani nie Panadol, ale ibuprofen

fortress
5. jan 2013

Ja som vdzy davala cipok pretoze sirup vyplula..a navyse,cipok sko rzaberie ako sirup..zatlac ho hlbie a stlac ritku,urcite ho potom nevytlaci..

zuzi0911
5. jan 2013

Ahoj .ritku stiahni a podrz chvilu.nevirm ci aj tak mslyckyn detom sa moze.ale ak ak teplota neustupi po 4 hod.mozes znova podat od teploty ale nieco ine.musi sa striedat.a inac ja by som na pohotovost isla.drzim palce

katka1981
5. jan 2013

Ja som dala 2x cipok viburcol a uz nikdy viacej ziadny cipok som nedala, mala to neznasala, robila cirkusy ako keby som ju znasilnila, ozaj som na to nemala nervy. Vzdy som davala nurofen sirup, ale nastastie ona nezvykne teplotovat, nemali sme problemy zatial.

mlady_par
9. okt 2019

@erika26 ahoj.ja mam to iste ako ty. Nurofen cipok vykaka. Paralen este ako-tak toleruje. prosim ta ako riesis ked maly vracia a ma teploty?

erika26
12. okt 2019

@mlady_par U nás len sirupy,ca teraz keď sú väčší tak aj tabletky, napr. Paralen sú malinké tie tabletky to v pohode prehltnú

ankare
12. okt 2019

namasti trosku ritku kremikom a malickom poriadne zatlac, ozaj hlboko, musis za zvierace. tak cipok nevytlaci. drzim palce