Ako odučiť trojročného synčeka od nočnej plienky?

bielavila
21. nov 2017

Baby prosim o radu, ako naucit rychlo a efektivne synceka od nocnej plienky? Ma uz 3 roky.Uz rok a pol vsak cez den chodi cikat aj kakat na zachod, cikat dokonca uplne sam, otvori dvere, vyzlecie sa a pekne si vstane na spicky nad zachod a vycika sa, len ta noc je hruza, pyta si plienocku, a cika aj dost vela, v noci mu plienky menim aj 3 krat, pije pred spanim aj pocas noci mliecko tak to bude aj tym,ze tak vela cika, ale bez mlieka nezaspi, robi velky cirkus ked nedostane mliecko... Poradte ako zacat to nocne odplienkovanie, dakujem

havranocka17
21. nov 2017

Jednoznačne nepiť 2 hodiny pred spaním, viem že to bude krik a plač, ale každá mamina si tým prešla, aj moja dcérka bývalá "závislá" na nočnom pití mlieka, ale po 3-4 nociach prosenia a kriku si zvykla a krásne spáva bez plienky a ja bez stresu že sa pocika, aj keď samozrejme nehôdy boli.

katulienkax
21. nov 2017

Najprv by som asi odstránila nočné mliecko, mliecko pred spaním pijú aj nase deti ale s tym vydržia celu noc bez cikania, a inac moja dcéra až do 4 mala plienku na noc, takze u 3 ročného to este netreba riešiť moc

bielavila
autor
21. nov 2017

@katulienkax vazne? lebo do mna vsetci hucia, ze aky velky a este nosi plienocku ☹

bielavila
autor
21. nov 2017

@havranocka17 odstranenie mliecka sme uz skusali niekolko krat, ale vzdy neuspesne, on ve urobit taky cirkus ked mlieko nedostane, ze zobudi cely panelak, a najhorsie je, ze si pyta aj 3 krat za noc ☹

havranocka17
21. nov 2017

Aj my žijeme v paneláku, takže viem o čom hovoríš, ale bohužiaľ inak to nepôjde. Len si to zbytočne oddialujes, aj tak to bude cez krik a plač, deti skúšajú.

sense
21. nov 2017

nasa ma 4,5 a ma na noc plienku, ...ale mlieko v noci nepije ani vodu...skusali sme nedavat od siestej vodu, budit ju v noci na zachod , nedat jej plienku ze ak sa pocika sa zobudi a nic...nevadilo jej ani v mokrom spat, ked som ju dala v noci cikat ani nevedela... podla lekara mame pockat do pat rokov, pritom plienku cez den nema od dvoch rokov

takze urcite by osm sa najprv snazila odstranit mlieko v noci...

andisko
21. nov 2017

@bielavila ano, bez placu to nepojde. aj tak to nie je pre neho dobre, pit tak vela v noci, najma kvoli zubom. takze zmierit sa s tym, ze mlieko ide na noc prec. a potom skusit odplienkovat. aj moj bol na noc bez plienky az v 4r, cez den tiez od 3r. drzim palce!

meluela
21. nov 2017

@bielavila do 5r je to normalne. ja som to nakoniec vzdala a kupila najvacsie plienky, pouzivali sme ich na noc takmer do 5r. odvtedy ok, par krat do roka sa este pocika (vacinou ked ho nedam vycikat po nocnom napiti sa vody)
nema zmysel sa nervacit. to zrusenie nocneho pitia moze vyrazne pomoct, ale moj uz nepil v noci, iba vodu a to som ho vzdy dala znovu vycikat a aj tak sa pocikaval
do 5r s tym ani ziaden lekar nebude nic robit a co sa prve nasadzuje su rezimove opatrenia, teda to vecerne a nocne pitie sa eliminuje a az ked v skolskom veku to nepomaha tak sa nasadzuju lieky, ktore su dost svinstvo

siska53
21. nov 2017

@bielavila z toho si nic nerob, vela deti ma plienku na noc este dlho,nas si ju sam zrusil v 3 a tristvrte roku a to sa este v to rano zobudil s plnou.

Su deti,co este v 5r.plienku potrebuju.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bielavila
autor
21. nov 2017

dakujem baby velmi ste ma ukludnili, nebudem tlacit na pilu, necham tomu volny priebeh a skusim obmedzit vecerne a nocne pitie mliecka na minimum, ale uplne vylucenie mliecka asi nedame este, maly je na to velmi nauceny, nechcem ho stresovat, aj ked ma 3 roky este stale je to male babo moje 🙂 ja som to aj tak citila, ze to neni nic zle, to len moje okolie ma znepokojilo, ze to neni normalne...

sense
21. nov 2017

@bielavila keby sa spytas pediatra ten ti povie ze je to normalne, do pat rokov sa to neriesi... inak my mame suseda rovnako stary ako nasa dcera a este len ttoto leto prestal mat cez den plienku ...na noc ma teiz este...

montemotherone
21. nov 2017

@bielavila nočné cikanie sa neodúča. Je závislé na zrelosti vylučovacej sústavy a toho čo píšeš- pitie pred spaním, v noci... Ak si to pýta, to znamená že má málo cez deň. Percentuálne by sme viac ako polovicu dennej dávky tekutín mali vypiť do 14.-tej hodiny (kvôli obličkám). Takže za mňa záver: nerieš plienku, je to zbytočné a skôr mu tým môžeš ublížiť do budúcna, ale zameraj sa na správny príjem tekutín, pred spaním max 1 hodinu a šlus (žiadne sladené nápoje, či sladkosti, slané maškrty po ktorých viac smädí). Inak, čítala som že je zdravšie cikať po sedačky 😉 (vraj sa viac uvoľnia zvierače a dôjde k lepšiemu vyprázdneniu)

spuntikmathiasko
21. nov 2017

Nechcem byt zla, ale riesit u 3rocneho plienku na nocne spanie a stresovat s tym jeho aj seba je chore. Nocne cikanie je zalezitost dozretia nervovej sustavy. Neda sa naucit ak dietata este nedozrelo. Vacsinou sa tak stane do 5roka, preto to do 5 roka neriesi ani ziadny lekar. Moja dcera nema na noc plienku od 2 rokov a syn az od 4. Kazde dieta je ine.

babulkomale
22. nov 2017

@spuntikmathiasko presne tak. Netreba sa pretekat.

babulkomale
22. nov 2017

@bielavila
kto su to "vsetci"? Kto je pre teba dolezitejsi, tvoje dieta alebo vsetci? Nechapem naco sa spovedas o nocnej plienke komukolvek. To je vasa sukromna vec. Snad neoznamujeme okoliu ako dlho mame menzes a kolko dni musime mat dlhu vlozku na spanie, ked to takto prirovnam.
Ja som dala synovi prec plienku ked sa zacal pytat a sam chodit na wc, ale potom som zistila, ze v noci to nefunguje, pretoze spal tak tuho, ze vobec nevedel ze sa pocikal a nasla som ho v studenej mokrej posteli niekedy az rano.
Dat ho cikat sa v tom veku nedalo pretoze sa vzpieral, v spanku nevedel co sa s nim deje a plakal. No ja si dieta stresovat nebudem kvoli jednej hlupej plienke.
Poradila som sa lekarkou a ta mi povedala co ti tu pisu dievcata, do 5 rokov ma narok, nie je to nic chorobne ani zanedbana vychova, menej vecer pit (to bolo tazko lebo on pil cely den dost aj vecer).
Vekom to ustupilo, zrazu sa dal dat aj cikat v noci, preniesli sme ho na wc a pekne sa v polospanku vycikal a potom mu to vsetko dozrelo a teraz vacsinu noci nejde vobec a vydrzi a raz za cas sa zobudi a ide.
Tu plienku maval cca do 4,5 roka. Ked raz spi ako drevo a nevie vobec ze cika, tak proste treba pockat.
Bodaj by sme nemuseli riesit horsie veci ako jedna plienka na noc.

bielavila
autor
22. nov 2017

@spuntikmathiasko ja nikoho nestresujem a neni sim ani chora iba neviem ako to ma byt spravne, je to moje prve dieta a memam ani nikoho blizkeho co ma dieta v mojom veku tak sa nemam koho opytat. Neviem napisala si ze nechces byt zla, ale aj tak mi vycitac veci ze sim chora alebo stresujem seba aj dieta a nic o mne o nas nevies, dala som iba otazku a cakam pomoc, odpoved, uz vyssie mi baby pisali te je to ok tak som to tak vzala a berem to rak te este neni zrely a pockam

bielavila
autor
22. nov 2017

@babulkomale s nikym sa nepretekam...

jahodka11
22. nov 2017

U nas sa to stavalo aj po 5tich rokoch...a tiez to bolo normalne...neboj nic,ked pride cas, nebude sa pocikavat....

martinka13
22. nov 2017

Naša bude mať v decembri 3 a tiež na noc plienka. Neriešim.... raz ju už určite nebude potrebovať. Ale to nočné pitie mlieka je moc. A hlavne pre maminu🙂. Už by mal určite prespať bez pitia. Aj keď verím, že v paneláku to musí byť náročné odnaucanie...

bielavila
autor
22. nov 2017

@babulkomale tak toto hadam nemyslis vazne? Moje problemy su moje problemy a su pre mna dolezite najma krd sa tykaju mojho dietata, opakujem sa uz, ale nikoho nestresujem, nokoho nasilu netaham po zachode... Ja neviem kedy je spravne aby dieta cikalo v noci do zachoda kedze je to moje orve dieta a v mojom okoli mi nema kto poradit lebo deti bud nemaju alebo su uz velke, iste ze je pre mna moj syn najdolezitejsi prave preto sa staram a pytam aby som nic nezanedbala, mame v rodine chlapceka co sa pocikaval do 10 rokoch, nechcem nic zanedbat preto sa pytam, neviem preco ten zlostny a obvinivaci ton v tvojej sprave? Ved som sa iba pytala a mimochodom hadam nechces porovnavat menzes s plienkami... Ale aj tak dakujem za radu, uz viem ze je to ok a uz sa nad tym netrapim

bielavila
autor
22. nov 2017

@martinka13 Pre mna to neni problem vstat a dat mu mlieko len si tiez myslim ze uz netreba a ide o zlozvyk, dnes v noci mam uz iba 75 ml co je stvrtka flase a v noci uz nic, plakal iste ze ale povedala som ze prestali vyrabat😂 Uvidime co bude dnes

bielavila
autor
22. nov 2017

@jahodka11 uz sa nebojm vidim ze je to ok takze som s tym v pohode😊

siska25
22. nov 2017

U nas dcera mala na noc plienku skoro do 4 rokov, ku koncu sme uz zistili, ze sa do nej pocikava z pohodlnosti, nechcelo sa jej ist rano na zachod, tak sme jej jednoducho skusili nedat a odvtedy sa nepocikava. Ja som ju ale vnoci neprebalovala od 1,5 roka. Obcas sa precikala az na pyzamo, ale bolo to malokedy. Prve noci som ju davala cikat dvakrat, po tyzdni uz len raz a cca po dvoch ryzdnoch sme ju nechali celu noc spat a bola sucha. Musela na to jednoducho dorat. Co by som dala len za nocne plienky teraz u syna. Ma 3 roky a je plienkovany aj cez den, doktorka povedala, ze aj to je este ok, ze do 4 rokov nas ani nikam neposle.

mishicca
22. nov 2017

@bielavila jasne nestresuj 🙂 moja ma 3 roky aj 9 mesiacov a tiez sa v noci plienkujeme..nemame mlieko na noc, ale plienka byva tazka..ale nemusim ju v noci prebalovat. Niekedy ju mame aj suchu dokonca... do 5 rokov ze to netreba riesit...pytala som sa detskej nefrologicky. Ak to budu potrebovat po 5.roku vtedy uz je problem...nechaj ho nech si sam povie kedy staci

spuntikmathiasko
22. nov 2017

@bielavila ja som nenapisala, ze si chora ani, ze stresujes dieta. Napisala som, ze mi pride chore riesit to pri 3 rocnom dietati a stresovat sa tym. To su dve rozdielne veci!

andisko
22. nov 2017

@spuntikmathiasko
@bielavila

Clovek vzdy ked napise "nemyslim to zle, ale..." alebo "nezlakni sa, ale..." alebo povie "teraz sa nepozeraj za seba, ale..." tak zial presne tak to dopadne. Nemyslim si, ze je chore sa tym zaoberat a najma, ked ma clovek prve dieta. @spuntikmathiasko mas tri deti, takze snaz sa vzit trochu do @bielavila a najma pisala, ze do nej vsetci hucia, ze to je problem. takze ak by jej 10 babiek povedalo, ze to je problem a ty, ze nie je, tak aj tak by mala vycitky. ja mam chvalabohu dve UPLNE odlisne deti, diametralne je slaby pojem, takze odkedy mame druhe, uz ziadne rady neberiem vazne. ale zas, nemyslim si, ze je to chore, ked sa zaujima o to, ci nieco moze spravit inak. klud, ved sme vsetky len mamy. ucime sa kazdy den nieco nove. treba sa navzajom povzbudzovat <3

bielavila
autor
22. nov 2017

@andisko dakujem za podoru, iste ze sa o synceka bojim, hlavne po mojom hroznom tehotenstve a predcasnom porode, velmi nizkou porodnou vahou a zlom prospievani maleho sa konecne dostal do normalu a dobieha rovesnikov,ale niekde v sebe mam zakodovane, ze ho musim vac kontrolovat, viac sa starat aby som nic nezanedbala...povzbudenie vzdy padne vhod 🙂 ale dakujem vsetkym komentujucim, potesili ste ma a uz to berem tak, ze musim pockat kym sam bude pripraveny

andisko
22. nov 2017

@bielavila no zial, stale ti bude do toho niekto kibicovat. raz papa malo, raz vela. raz spi malo, raz "uz ho chod zobudit". raz moc rozprava, raz malo. raz je malo zeleniny, raz zelenina nie je dostatocne vyzivne jedlo (ako sucast vecere). nenavyberas si. matky by mali ostat polohluche ako porodia: obcas by sa v noci vyspali a prepoculi by polovicu dobre mienenych rad 🙂 robis pre dieta vsetko, co vies a to je dost. drzte sa 🙂

bielavila
autor
22. nov 2017

@andisko mas pravdu je to presne tak, vzdy ked niekoho stretne ma potrebu mi dat dobre mienenu radu, ja si ju vzd slusne vypocujem zhodnotim a niekedy vyuzijem inokedy nie, ale bolo by fajn keby tie nevyziadane rady niekedy nedavali 🙂 snad bude platit aspon ta vec- ako mi tiez kazdy vravi-, ze pri druhom sa uz nebudem tolko bat a nebudem taka uzkostiva a budem brat veci viac v pohode 🙂