Ako odhlieniť ročné dieťatko?

murko14
15. dec 2023

Ahojte dievčatá,
prosím vás o rady, čo môžem dať ročnému synovi na odhlienenie. Veľa soplí a kašle (kašeľ vyslovene vlhký, hlienovitý). Odsávam ho, cez deň funguje normálne, ale v noci vôbec nemôže spať, zle sa mu dýcha. Sinupret doňho neviem dostať.
Ďakujem!

zuzkaa1991
15. dec 2023

@murko14 prospan sirup je od 0m ;)

barbora0308
15. dec 2023

@murko14 aj hedelix je super 🤗

sims122
15. dec 2023

@murko14 prospan, ale dávat len cez deň, nie večer

nyphadora
15. dec 2023

@murko14 hedelix ( ak je kasel) cez den aj sinupret( uvolnuje hlieny) , bud s niecim zmiesat a do striekacky alebo nasilu s takym malym babom sa velmi dohodnuť neda, a na noc stoptussin keby bol kasel.

nyphadora
15. dec 2023

@murko14 a samozrejme morsku vodu pred odsavanim aj po, pozri nieco s medou alebo na upchaty nos.

enoula
15. dec 2023

Ak mate inhalator, tak skusit aj inhalovat cez den, par krat aspon na chvíľu... A stoptussin je fajn tiez

svetlonos
15. dec 2023

@murko14
ahoj, skús kupiť aníz a urobit mu čaj. Ten pomaha na odhlienenie.

malfea
15. dec 2023

@murko14 ja som odsávala aj v noci, hoci aj 3-4 krát. Ak sú hlieny husté, najskôr ich zriediť Sterimarom, potom odsať, prípadne dať ešte sprej do nosa. Ja sama neviem spať a dýchať pritom ústami a hrozne mi vadí ak dieťa nemôže dýchať nosom v noci, tak ich takto obťažujem po nociach :D

kris_tin257
15. dec 2023

Mne lekárka prospan neodporúčala že nie je dostatočne silný, že radšej mucosolvan junior alebo solmucol

anketkarka
16. dec 2023

Dala by som určite sprej do nosa na noc. Na odhlienenie je aj divozel. Ale neviem či môže aj ročné dieťa čajík.

pukina
16. dec 2023

nas ked ma len naznak nadchy, vzdy na noc zapinam difuzer - eukalyptus, mata, pripadne dat mokru plienku na radiator, blizko postielky, jednoducho zvlhcit miestnost, pomoze. pripadne ak ti nevadi smrad tak do misky nakrajat cibulu a dat blizko postielky🙂