Ako oddialiť menštruáciu u 13-ročnej?

1. apr 2024

Prosím, ako by ste oddialili menštruáciu 13 ročnej? O 2 mesiace sa chystáme k moru a nerada by som zažila čo minulý rok, že väčšinu dovolenky sa dcéra vôbec nekúpala. Nepomohli ani vyžmýkané citróny. Alebo ako riešite takéto situácie? Kalíšky ani tampóny neraďte, nemyslím že by si to chcela alebo vedela zaviesť. Ešte som rozmýšľala nad menštruačnými plavkami ale mám obavy z možného pretečenia.

doris11
1. apr 2024

Menštruačné nohavičky/plavky.
Sú aj lieky na oddialenie menštruácie, ale určite by som to 13 ročnej nedavala..

autor
1. apr 2024

@doris11 veď to, že nechcem do nej pchať tie lieky. Ďakujem, tak skúsim tie plavky teda.

sima338
1. apr 2024

naplánovať dovolenku vtedy, kedy nebude mať menzes? Logicky. Resp. riešiť to u gynekologičky, podávajú sa nato lieky, žiadne citróny a pod. fakt nepomôžu, to sú len také babské drísty, resp. max. placebo.

doris11
1. apr 2024

Vyskúšajte, s plavkami nemám skúsenosť, ale m.nohavicky su paradne, mám dosť silnú menstruaciu a ešte som nepretiekla ani raz 🙂

autor
1. apr 2024

@sima338 keďže dovolenku sme rezervovali koncom minulého roka (Turecko), to sa vôbec nedá naplánovať. Keďže aj menštruácia nie je úplne pravidelná.
Viem že existujú lieky, ale nerada by som 13-rocnej spôsobila nejaké ťažkosti. Keďže aj u dospelých sa často môžu vyskytnúť potiaže

autor
1. apr 2024

@doris11 nohavičky dcéra má, tie som kúpila v deň odchodu minulý rok. Len neviem ako je to s plavkami, keďže sa v nich ide do vody, či "nepretecu", ale vyskúšam.

sima338
1. apr 2024

autorka, chápem, ono ani dospelá žena s pravidelným menzesom si to nevie niekedy úplne plánovať, lieky som tiež nikdy neskúšala, chápem, že pre mladú slečnu to nie je ideál, ale zase ísť na dovolenku s menzesom, ak má nedajbože ešte aj bolesti prvé dni či silnejší menzes, to tiež nie je ktoviečo...menstruačné plavky by mohli byť fajn alternatíva.

autor
1. apr 2024

@sima338 skúsim tie plavky. A za lieky sa spýtam svojho gynekológa,keďže je možné, že aj ja budem potrebovať (tiež to nemávam úplne pravidelne, aj pár dní vie narobiť šarapatu), že čo odporučí

simsalabim
1. apr 2024

Urcite menstruacne plavky. Niekolko na striedacku. Moja si na ne v najsilnejsie dni dava este plavecke sortky pre pocit istoty. Dcere nepretiekli, ono tlak vody krvacanie zastavi. Na brehu neviem, ako dlho vydrzia, moja je aj hodinu vo vode, chvilu na brehu, kym obschne a potom ide bud zas do vody alebo na apartman a zas sa vrati… a pomedzi to si menila plavky.

autor
1. apr 2024

@simsalabim ďakujem

personality
1. apr 2024

V mori je to asi aj jedno, keby nejaká krv unikla, či? Tak mens. plavky sa mi zdajú najschodnejšia cesta, alebo nekupat sa. Možno že sa jej to ešte za dva mesiace aj posunie.

autor
1. apr 2024

@personality jasné, že sa nemusí stať že bude mať práve vtedy menštruáciu. Ale potrebujem to poriešiť skôr, nie na poslednú chvíľu, lebo u nás v meste menštruačné plavky nepredávajú, skúsenosť z minulého roku. Takže nejaké pre istotu objednám.
Zas byť pri mori a nekupat sa, mrzelo by ma to.

ajajaj00
1. apr 2024

@sima338 boze aka si mudra..logicky to je 13 rocne dievca ktorej cyklus urcite neni pravidelny takze planovat dovolenku podla cyklu by bolo nemozne

muchotrafka298
1. apr 2024

Menstruacne plavky su urcene iba pri velmi malom krvacani. Mam ich niekolko, cele aj dvojdielne. Dokupila som si tento rok v zlave v Bepone na eshope. Maju velmi tenku savu vrstvu, ale nepretecie nic. Vyzeraju ako bezne plavky, ja mam jednofarebne cierne. Kupem sa v nich iba ako nudzovka, nikdy nie na zaciatku, skor ku koncu, ked je krvacanie slabsie.

Uz som tu viackrat citala, ako sa chcu zeny kupat v menstruacnych nohavickach. NEEXISTUJE. Tie nohavicky len co sa namocia do vody zacnu prepustat nahromadenu krv, takze toto rovno zavrhni.

Je ich viacero znaciek, ja mam od ModiBodi a teraz som si dokupila Dorina. ModiBodi ma aj teens. Maju aj Perties, len iba v sezone.

patus_2
1. apr 2024

Asi by som neoddiaľovala. Kúpila by som zásobu mini tamponov, obyčajných aj s aplikatorom a ms plavky. Prvé dni kombinácia plavky, tampón potom stačia už iba plavky. A možno neskôr skúsi aj kališok a bude po starostiach 🙂

januska12323
1. apr 2024

Tie plavky nie sú určené na kúpanie, jedine na konci ms. Kúp tampóny a nech skúša pri najbližšej, možno s nimi nebude problém, zas to nie je žiadna veda.

guudy
1. apr 2024

@sima338 ale no, maloktora 13 rocna ma pravidelny cyklus🙄. A lieky pchat do tak mladeho organizmu je nezmysel..

guudy
1. apr 2024

Autorka, jedine, co mi okrem uz spomenuteho este napada je buduci rok ist na dlhsiu dovolenku. Aj keby mala dcera menzes, tak to bude len cast dovolenky…

autor
1. apr 2024

@guudy aj to je možnosť, no tento rok už je takáto týždňovka dovolenka.

autor
1. apr 2024

Ďakujem všetkým za rady. Objednám tie plavky a skúsim navrhnúť, či vyskúša tampón.

mane01
1. apr 2024

@sima338 to by bolo fajn, keby mali take mlade baby pravidelnu periodu 🤦🏼… moja, podobny vek, planovali sme podla toho, ale uz to zas vyzera nahouby, lebo po par cykloch je uplne niekde inde… ja jej asi tento rok kupim tie menstruacne plavky… ak to tak blbo vyjde…

luliu
1. apr 2024

Možno by si sa divila ako zvládne tampón, dcéra ho používa v takejto situácii prakticky od zaciatku menštruácie - chcela sa kúpať, dala si ho a kúpala sa. Hormonálne lieky by som nedávala 13 ročnému dieťaťu, menštruačné plavky sú len na končiace krvácanie, určite nie na celý menzes

autor
1. apr 2024

@luliu tak ja osobne mám dodnes problém s tampónmi, takže preto neviem či jej to pôjde. Ale tak navrhnem jej.

luliu
1. apr 2024

Práveže aj ja, prvý som si dala možno v 19 a dcéra žiaden problém, až ma to samu sokovalo

ankare
1. apr 2024

Skúste menstr. plavky

guudy
1. apr 2024

@luliu poznam aj dospele zeny po porodoch, ktore maju problem s tamponmi. Jasne, skusit to 13 rocna moze, ale povedala by som, ze je dost velka sanca, ze to nepojde.. 🙁

pallacinka29
1. apr 2024

neexistuje, aby si nevedela zaviest najmensi tampon s aplikatorom...

doris11
1. apr 2024

@pallacinka29 no mne tiež dlho trvalo kým som si dala prvý tampón, poznám dosť žien ktoré tampóny neznesu

guudy
1. apr 2024

@pallacinka29 ale existuje..

michaela329
1. apr 2024

Tie plavky su síce fajn, ale až na koniec ms. Nauč ju radšej používať tampon s aplikatorom - ja som ho pouzivala od 12, nemala som s ním taky blbý pocit ako bez aplikatora. Tabletky na oddialenie sú dosť hnus - mne urobili hodne zle, to potom radšej antikoncepcia a potiahnuť bez pauzy. Tak som riešila veci od strednej, lebo tiež mi to vždy prišlo na lyziarsky alebo tabory, dovolenky 🤦