Ako naučiť 7 ročného syna užívať lieky?

keram3053
21. jún 2014

Poradte co este vyskusat, 7 r. syn ani zasvet neprehltne liek. Furt ho rozkuse a pritom je tak hnusny ze sa ide pritom povracat. Liek by sa mal prehltat v celku podla navodu. Skusal som ho to ucit s nejakymi doplnkami vyzivy co niesu hnusne aby na nich vyskusal ako prehltnut a zapit tabletky...ani za svet, zas rozskusal....Dokonca aj priklad dostal, o 3 r. mladsy syn krasne prehltol...on ani za ten svet nie. Drzi to v ustach, a viem si predstavit aky musi byt ten liek hnusny....a ani to pohryzene ledva prehltne,az ked sa zacnem vyhrazat ze sa obliekame a ideme do nemocnice
fakt uz neviem ako nanho, jak ho to naucit? mali ste niekto taky problem? 5 min. mu vysvetlujem ako to treba spravit, kyve hlavou ze ano ano...a bum, rozkuse
lego som mu nasluboval ani to nezabralo pritom sa ide za tym zblaznit
uz ma nic nenapada ako dosiahnut co chcem

seahorse27
21. jún 2014

A co tak podrvit tabletku a dat mu ju v nejakej sladkej tekutine alebo v mede. Aj tak ho bude napinat na vracanie? My sme dlho frcali na mede a potom som dceru asi v 4 rokoch naucila prehltat tak, ze ked ma v ustach tabletku aj vodu, tak mykne hlavou dozadu a to jej same zlezie do krku. Ked je vacsia pirula, tak lamem na mensie casti.