Ako naučím 4-ročného chlapca fúkať soplík?

4. jan 2023

Ahojte ,prosím poraďte ako naučím 4 ročného chlapčeka fúkať nos ,keď sa ho snažím motivovať, tak len kričí že on sa boji ,že nechce..
Ďakujem za každú radu

tamvtme
4. jan 2023

ja sa sem pridam, ja mam 3 rocnu a ani za svet....kym je zdrava a trenujeme "na sucho" tak fuka nosom v pohode, jak je zasoplena, tak ani za svet🙉

katie253
4. jan 2023

My učíme, že ako robí ježko, že funí nosom. Alebo ešte som čítala, že fúkať pierko nosom po stole, súťažiť.

ruza88
4. jan 2023

Ja som moje dievčatá naučila smrkať,tak že robili ježka.

iwka1984
4. jan 2023

My sme mali pár krát tento problém a nič nepomohlo ani prehovaranie ani krik ani srandičky, musel si tým asi prejsť a zrazu prišiel sám fúkať ako slon 😁

stanislavicenka
4. jan 2023

ale tu nejde o to zeby to nevedel, ale ma z niecoho strach. To treba zistit, coho sa boji. Pretoze to urcite vie

kp7333
4. jan 2023

ucila som tak, ze si jednu dierku zapchali a druhou fukali tak silno, aby odfukli papierovu gulicku zo stola.

danieli
4. jan 2023

V tomto veku som synovi zapla vysavac a sopliky si vyfukal takto sam, cez napojenu odsavacku, pacilo sa mu, ze videl “vysledok” a nemal vysuchany nostek co niekedy byva popri nadche

simona92101
4. jan 2023

My sme s dcerkou dlho s tym bojovali,bud nechcela alebo tahala sopel dovnutra.tak sme vymysleli taku hru,muz urobil male gulocky zo servitkov,dal ich na kraj stolika a mala nosom fukat a posuvat ich,on fukal z opacnej strany.par x skusila a uz to islo 😉

luccija
4. jan 2023

Chytiť jednu dierku a nech fúka.Ja som sa v tomto s ňou nenatahovala boji nebojí tiež nechcela vyjednávala, ak nechcela ísť k lekárke, brať lieky nemoct ísť von musela smrkat.Vedela ako ju bolelo ucho, tak radšej smrkala🙂

marlent
4. jan 2023

Natrhala som vreckovku na drobné kúsočky aj sebe aj jemu a hrali sme kto odfukne papieriky funenim ďalej 🤣

79viktoria79
4. jan 2023

@marlent aj my tak,ale najlepšie to učiť,ked sopel nema 😃

tamvtme
4. jan 2023

@stanislavicenka vsak toto,nasa vie ale nechce, lebo jej je neprijemny ten sopel, ked ide von...aj ked jej tecie alebo pri odsavani sa natahuje, tak az jaci, ze fuuuuj, nech to dam prec a uplne ju striasa🤷‍♀️