Ako má užívať Amoksiklav trojročné dieťa?

nadezdah
9. nov 2013

Dnes nám na pohotovosti predpísali ATB Amoksiklav, každých 12 hod. 5 ml. Syn má 3 roky a váhu cez 13 kg. V letáku som sa dočítala len o mg na kilá, ale nikde som nenašla ako to je v repočte na ml.Je táto dávka bežná? Nie je to veľa pre také malé dieťa? Prosím kto ste ho niekedy mali, ako ste ho užívali. A V letáku je, že pred jedlom a v lekárni mi kázali po jedle. Tak teraz neviem. Ďakujem

kokorunecka
9. nov 2013

Ahoj.
Moja malá ho užíva pomerne často. Dávka je v pohode.. Ak pred jedlom, tak min. pol hodiny, najlepšie hodinu - kvôli vyvráteniu.
Preto radšej po jedle, potom už nie je zvracanie také časté.

ivuska027
9. nov 2013

moj to bral teraz minuly tyzden, ma 4roky, 18,5 kg a mal 3,5ml 😕

zuzanockamt
9. nov 2013

syn ho uzival zhruba pred tyzdnom ... ma 3r a 2m, 17 kg, mal predpisanu davku 5 ml, ja som mu to davala do mlieka, kedze inak mu nemam sancu lieky tohoto typu dat ... iba nasilu streknut do ust, ale to by som musela mat vzdy muza pri sebe, aby mi ho drzal ... on ich uzival kazdych 8 hodin ... ziadne problemy s travenim neboli, davala som vsak aj probiotika, tie berie dlhodobo

ivanka1980
9. nov 2013

ahoj, moj ma tri roky a pred tyzdnom ho bral, ma 15kg a predpisali mu 3ml kazdych 12 hodin. V pohode cez striekacku pribalenu. Povedali ze pred jedlom.

koniarova
9. nov 2013

5 ml je normálna dávka. Dávam pred jedlom. 😉

zita19
9. nov 2013

V tom letaku je napisane aj kolko mg je n jednom ml. Treba len pozorne citat. A potom sup do matiky ZS a trojeclenka 🙂

evickapooh
12. nov 2013

baby nie je jedno aky amoksiklav ste mali je aj 156,25mg /5ml,aj 312,5 mg/5m ba aj 457 ka!!! nevieme ona aky silny dostala....davkovanie je 25-50 mg ucinnej latky na 1 kg /1 den.,rozdelenych do 3 davok...,v letaku je uvedene davkovanie co je tiez relativne.lebo davkuje sa od 25 do 50 (dvojnasobok!!!mg ucinnej latky).. presne davkovanie urci lekar podla zavaznosti infekcie.

ermelinda
18. júl 2016

Ahoj prosím vas je normálne že to predpísali 10mesacnemu chlapcekovy?

nikita002
5. jan 2017

A prosim vas maminky davate nieco aj medzi nejaky sirup ci len toto antibiotikum....dakujem nejaky na bylinkovej baze lroti kaslu?? Dakujem