Ako má ísť dieťa na vybratie mandle, keď je stále choré?

21. jan 2024

Dobrý deň, aký je prosím postup pri výbere mandlí keď dieťa je stále choré ? Keď doberie antibiotika musí tam byt odstup ? Hneď po dobrati antibiotík za nejakých 5 dni začne kašlať a soplik opäť …čítala som niekde že nejaké 3 týždne ale od septembra v podstate ešte nebola zdravá, mala už hádam 7 lokálnych antibiotík do nosaod septembra a tri krát celkove antibiotika proste už nevieme čo robiť, stále len inhalujeme kanvickujeme mala aj 6 mesačnú kúru rinogermina a stále sa jej vracia streptokok do nosa…som už totálne zúfalá

zuzkaa1991
21. jan 2024

My sme nebrali nastastie tolko antibiotík ale tiez sme boli nonstop chori pred rokom v októbri som nechranila ju bezne chodila do škôlky jasne ze chora...ale potom sme isli po novy termín dali nam na august tak som nevahala chranila som ju len týždeň pred zakrokom ze sme sa vyhybali detom.....urcite by som nedavala na zakrok.ak nie je aspoň 2 tyzdne zdrave dieťa anesteza je velky zataz na telo moj nazor

gabriellka
21. jan 2024

To chcete dať vybrať krčné mandle alebo nosné?

bosorkabb
21. jan 2024

Krčné či nosné?
Môj syn kebyže čakám kým bude bez soplov tak nejde na vybratie nikdy. Vo štvrtok mu vybrali krčné a sopel tam malo každé dieťa. Lekárka hovorila ze to je normálne.
Dcére nosné vybrali a tiež soplila vtedy.

bosorkabb
21. jan 2024

Jaj a obe deti absolvovali zákrok na súkromnej klinike. Termin rýchly a ideš ešte v ten deň domov.

katka708
21. jan 2024

Náš syn bol tiež tak stále chorý. Pred operáciu ostal týždeň doma ale aj tak tam išiel soplavy. Vraj ak nie sú zelené tak je to OK.

autor
21. jan 2024

Len u nás sú ráno zelene …potom v priebehu dňa už nie …ona aj po dobrati antibiotika po kontrolnom vytere ten streptokok tam je …ide o nosné mandle

autor
21. jan 2024

Tie mamičky čo ste mali tieto problémy …..pomohli Vám vyber nosných mandlí ?

mikadooo
21. jan 2024

Čau a takto býva chorá aj na jar a v lete? Či je to klasika "od septembra do apríla"? Lebo na tvojom mieste by som proste počkala do teplej jari alebo leta a vtedy podľa mňa nebude až taký problém udržať ju zdravú4 pred zákrokom...

kamatopo
21. jan 2024

Synovec bol v máji minulý rok. A polepšilo sa. Už ma len bežné virózy.

gabriellka
21. jan 2024

Tento problém sme mali aj my. Sopeľ asi 3 týždne a 3 dní kľud a dokola. Ja som to urobila tak ze sme boli v lete a išli sme pred tým do chorvátska. More jedine mu pomohlo natoľko že bol mesiac bez sopla. Tak v piatok predoperacne.vecer na dovolenku.prisli sme po 10 dňoch v nedeľu a v utorok zákrok.nam pomohlo vybratie okamzite. Mal 3 roky. Teraz už je v skole. Aj v škôlke býval po zákroku minimálne chorý takmer vôbec. Doktor po zákroku skonštatoval že mu vybrali spolu s mandľami celú zoologicku záhradu bacilov

autor
21. jan 2024

Neviem začalo to všetko od konca augusta, ona berie aj liečbu imunorom a vybrala aj bronchovaxon - nepomohlo ani jedno …..chcela by som ísť cez jarné prázdniny …jednak sa ona stále trápi …v kuse inhaluje kanvickujeme a sirupy od kaslu a nepomáha nič ..ucitelky v škôlky majú na nás veľkú zlosť aj keď majú potvrdenie od pediatra že kasel je na chronickej báze a ..stále od nej chytá mladšia dcéra …a ona sa z toho potom ťažšie dostáva ……a okrem toho sme dvaja pracujúci a starú mamu mame na druhom konci republiky …fakt neviem už čo robiť aj teraz idem písať zamestnávateľovi že zajtra nemôžem prísť ….manzel to už tiez nedáva …vkuse len počúvam ako si vyčerpal cele voľno na deti akoby som ja za to mohla …..proste sme už z toho naozaj psychicky vyčerpaní

tinkavvv
21. jan 2024

Ja som dceru pred operaciou nechala doma.

ajsha123
21. jan 2024

Aj my sme šli na zákrok s tým, ze dcéra mala zelené sople. Vkuse. Doktorka mi povedala, ze tych zelených soplí sa nezbaví, lebo jej v tom bránia práve tie nosné mandle, ktoré treba vybrať... Počas operácie má veľa detí zelené sople. Tvoja dcéra kašle práve preto, lebo má sople. Zatekaju jej a to dráždi na kašeľ. Asi by som toto cele konzultovala práve s orl, kde sa bude robiť zákrok. Že či sa nedá dat jej antihistaminika, antitusika... Jednoducho, aby počas operácie nekaslala. A po zákroku ju uz nebude drhnut, lebo hlavná príčina sa odstráni. Nám po zákrokoch (mandle vyberané u 4 deti) vždy dali pamycon a pri niektorých aj plus celkové atb. Čiže je predpoklad, zeby jej aj kašeľ prešiel. Vyskúšaj kontaktovať orl kliniku, kde chcete ísť na zákrok. Píšem ako polepetko, ale snáď chápeš 🤭🤦‍♀️

bosorkabb
21. jan 2024

Áno veľmi to pomohlo.

betulinka1
21. jan 2024

Co ste dostali na imunitu okrem toho, ze tolko antibiotik dostala mala?

autor
21. jan 2024

@betulinka1 imunor s bronchovaxon

kamatopo
22. jan 2024

Ak môžem ešte odporučiť z mojej skúsenosti skús po zákroku detské kúpele v Tatrách. Moja dcéra síce mandle nemala na vyberanie ( bolo to osem rokov dozadu,teraz by ju na ten zákrok poslali,keď vidím koľko detí v okolí to podstupuje)ale Non stop antibiotiká. Kúpele nám veľmi pomohli na imunitu. Predpisuje ich lekár na alergologii.

betulinka1
22. jan 2024

Skusila som este imunoglukan a homeopata, probiotika dlhodobo zvysenu davku. Neviem odkial si ale v Sali je jeden skvely homeopat MUDr. Micek.