Ako liečiť zápchu u štvorročného syna?

simonka1161
28. dec 2021

Dobrý večer čo pomáha na zápchu mam 4 ročného syna a nemôže kakať dávam mu čipky glicerinove iba trosku sa vikaka strašne ho boli riťka aj bruško samozrejme ze som vyskúšala slivkovy kompot ale nič nechce to ani piť už 3 tizne sa tak trapime

raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vanda323
28. dec 2021

@simonka1161 Slivkovu stavičku

lilly2303
28. dec 2021

@simonka1161 ahoj my keď sme mali pri dcére takéto ťažkosti doktorka nám predpísala sirup duphalac a to nám pomohlo

simsalabim
28. dec 2021

@simonka1161 no to uz je pridlho. Lekar co na to? Zo skusenosti s dcerou - ovsena kasa varena s vodou a dochutena je super - varom vznika gel, ktory podporuje peristaltiku. A z liekov je toto podla mna naj https://www.drmax.sk/dr-max-macrogol-10g-14ks
Poradili mi to v Chorvatsku a super zabera a nevstrebava sa.

pribinak
28. dec 2021

Pre dieťa: ráno nalačno vypiť pohár teplej vody, do stravy zaradiť jogurty, acidko, pripadne kyslú smotanu, veľa surového ovocia napr jablko, hruška, kivi, hurmikaki, nie banány
Čo sa týka pečiva tak semienkove, napr lanové semiačka, …
Počas celého dňa veľa tekutín, stavy, minerálku, nie sladký čaj, ak džús tak riešiť vodou, nie sladké nápoje
Ak ho bude veľmi bolieť bruško tak v lekárni kúp prehanadlo pre deti

Pre teba: douc sa gramatiku, otras: tYZden, vYKakat, glYcerin

tanyan
28. dec 2021

Hylak forte kvapky sú aj na zápchu, nielen na hnačku. Môžu ich užívať aj tehotné, dcére ich dávali v nemocnici už keď mala 1 a pol roka.

deti95060810
28. dec 2021

duphalac - predpíše pediater
dcére pomáhal keď mala stolicu 2 krát do mesiaca - kvôli liekom...

labocca
28. dec 2021

@simonka1161 tak so zapchou mame tazke skusenosti,
nam pomohla vlaknina opti fibre. Uz chceli maleho brat do nemocnice...
Na stastie nam pomohla

nikpa
28. dec 2021

@simonka1161 ovsené vločky povarene v mlieku na kašu, môžeš mu do toho dať ovocie, jogurt, džem, orechy alebo čo má rád. Daj mu to ale niekoľko dní za sebou, najlepšie na raňajky a môjmu malému pomáhal aj kamilkovy čaj, ten preháňa. Ked som mu túto kombináciu ovsenú kašu a kamilkovy čaj tak to zvyčajne zabralo.

lelab01
28. dec 2021

Strúhané jablká, hruškové pyré...

simonka1161
autor
29. dec 2021

@pribinak ďakujem za info... alé nemusíte stále keď niektoré ženy sem napíšu hneď ta GRAMATIKA🤔🙄