Ako liečiť výražky na hlavičke trojmesačného bábätka?

keiles
19. apr 2013

Môj synček má tri mesiace. Už týžden sa mu tvoria na hlavičke výražky, je ich vela a sú drobnučné. Ani som si to nevšimla, len som mu to nahmatala, pre vlásky to nebolo vidieť a niesú červené. Tak som to začala natierať olejčekom a krémom Cicaderma - to som používala na bradavky. Výražky zoschly a ošúpili sa. No hneď na to sa vytvorili dalšie a je ich viac. Poraďte mi, aký krém by mohol zabrať? Teraz mu to premasťujem modrou indulonou a dala som aj raz imazol. No neivem či Imazol môže, či mu to nejak neuškodí. Vopred ďakujem za rady.

xlucia
19. apr 2013

nic mu na to nedavaj. u takych malych deticiek je to normalne, ako prislo tak odide. naco mu tam davas indulonu???

zivika
19. apr 2013

suhlasim s @xlucia nic mu na to nedavaj...a ked sa ti to nezda a stale toho pribuda, nerob z neho pokusneho kralika, nemaz ho vsetkym, co doma najdes, ale chod ku koznej alebo aspon ku pediatricke...

elise
19. apr 2013

nekremujmu to ak chceš chod k dokyne my sm to určite obdobie mali a čo to (milie) ma občas ešte na hlavičke a na tváričke dokyna nám vravela že ničim nemazť na tváričku biodermu pro atop zin a to je všetko.