Ako liečiť tiky u 8-ročného chlapca?

monika2110
3. sep 2019

Dobrý večer mamičky poprosím vás o skúsenosti a radu Ako sa zbaviť Tikov. Mám osem a pol ročného chlapca ide do tretej triedy tiky nám začali v prvej triede žmurkanie vytáčanie očí mykanie plecom navštívili sme neurológiu kde nám chcú nasadiť Tiatridal neviem či mám takýto liek nasadiť pomohol vám zbaviť sa úplne tikov ??Bolo nám povedané ze to ma dlho a bude sa to zhoršovať.Vitamíny pomohli niekomu kto mal tiky dlhšie??Ďakujem

kikidee
3. sep 2019

Je tu o tom niekolko diskusii, pohladaj... moj synovec mal tiez tiky a preslo mu to, podla vsetkeho je to u chlapcov celkom caste. Vacsinou to ma psych. povod, ale moze mat aj neurologicky. Pohladaj tie diskusie, spomina sa tam aj ten liek.

martinasz13
3. sep 2019

Zdravím, môjmu bratovi keď bol vo veku vášho syna zistili Turettov syndróm (v preklade tiky).. presne ten liek čo ste napísali berie aj on Tiatridal + 2 ďalších liekov, je sledovaný aj u psychiatra. Tiky nezmizli úplne, no voľným okom nejsú vidieť, pokiaľ sa nezahľadíte tak si to ani nevšimnúť. Žiaľ vyliečiť sa to nedá, iba potlačiť príznaky (tiky). Brat má už 18 rokov.. a myslím si že na toto vitamíny nepomôžu 😏

oblivian
3. sep 2019

@monika2110 ahoj, moja znama ma 5-rocneho syna s tymto problemom. on uziva prirodny CBD olej a dost mu to pomaha. neviem, ci je dostupny aj na slovensku, oni ho kupuju v madarsku... okrem beurologa by bolo vhodne podla mna navstivit aj dobreho psychologa, ak sa tiky zacali nastupom do skoly... liekov by som sa vyvarovala, mozu mat zle nasledky...rozne vedlajsie ucinky! viem, o com hovorim... :/

monika2110
autor
4. sep 2019

@oblivian Ďakujem ten olej jeho cely názov je CBD.??

hipuska
4. sep 2019

Moj syn ma. Prevracanie ocami a mikanie hlavou. U neho, ked som spatne patrala bol vzdy nejaky prejav-najskor drazdivy mechur, potom zajakavanie a nakoniec tiky. Vsetko v trvani cca pol roka. Co sa tyka samot.tikov, tie zacali v 5 rokov a trvaju stale (8r ma). Akurat uz nie su vyrazne a vidim ich iba ja a blizky. Niekedy ked je v strese al.unavav.tak je to horsie. U nas sa neurl.nepotvrdilo, boli sme aj na video-CT v BA co sme si ale vybavili po vlastnej linii bo lekari to neriesil. Nasadili lieky, bez hladania priciny. U nas je to psych.povodu ale vsetko sme si vybavovali my.

monika2110
autor
4. sep 2019

@hipuska ďakujem za odpoveď.V. akej nemocnici v Ba robia to video Ct?Ake lieky užíval synček pomohli??

monika2110
autor
4. sep 2019

@oblivian určite navstivime psychologa,Nasdili sme magne b6.skúsim všetko co sa týka vitamínov prírodnej liečby len lieky nie.

hipuska
5. sep 2019

@monika2110 som zle napisala. Bolo to video EEG, v BA na Kramaroch sme boli. Najskor mu robili obycajne v TT a potom toto. Tiatridal, ale bral iba pyridoxin.

suzan1111
15. apr 2021

@hipuska Dobry den, chcela som sa spytat ako sa vasmu malemu dari ohladne tikov, berie ten tiapridal ci nie?Moj syncek sa najorv zajakaval, potom sme mali zavazne ochorenie aj liecbu, potom sa zase objavili tiky s nastupom do skoly, ked bol doma tiky zmizli, teraz su po roku naspat a znova dost viditelne..uz sme na to pomaly zabudli a znova je to tu..pred 2tt bol chory , tak mozno preto a hlavne aj psychika..no neviem odhalit co presne, lebo chovame ho ako v bavlnke😅..mam pocit ze aj pozitivne veci...staci nieco napinave vo videu alebo nieco dolezite co chce povedat a uz fuka nostekom vitaca hlavicku do strany alebo prevracia ockami.Cbd ak Bcka davam teraz no neviem ci to zaberie.Ake mate skusenosti?Dakujem

hipuska
22. apr 2021

@suzan1111 ahoj, u nás úplne prestali. Vystriedalo ich ohryzanie nevchtovej kostičky do krvi

suzan1111
23. apr 2021

@hipuska aha takze sa to preklopilo zas na ine..ale tak lepsie ako tiky, nechty si obhryza kazdy druhy🙃...ja som mu teraz nasadila Omega 2denne, magnezium pre deti 2denne, B6, Bachove kvapky Rescue kids remedy a rano a vecer Hypnox kids sirup pre deti a pustila som ho do skoly (ma tiky hlavne vklude pri zaspavani alebo telke) no a zda sa ze ked je vybehany,vyblazneny a ma tie vitaminy tak posledne dva dni to bolo lepsie...nezmizlo to ale lepsie a aj rychlejsie zaspal.Uvidime..snad to bude aj u nas prechodne.Drzte sa.

suzan1111
23. apr 2021

@hipuska a este hlavne som sa zabudla spytat ze myslis,ze tie lieky pomohli aby tiky prestali?Brali ste tiapridal ci nieco ine?

hipuska
23. apr 2021

@suzan1111 neviem. Asi utlmujú. Kamarátkin syn to má dodnes a má 16. My sme mali iba pyridoxin nakoniec. Bolo to ako na hojdačke aj pol roka nič a znova. Samé to prestalo asi v čase 2 triedy. Kedy prišli tie nechty

suzan1111
29. apr 2021

@hipuska ano utlmuju len som myslela ze ste to brali ale tak citam,ze ste to nebrali..u nas to je tiez tak,objavilo sa to ked sa v 3zacalnzajakavat..zmirkal ockami..mysleli sme ze to preslo so zajakavim,potom si skrabal prstom dasna ale mali sme onko liecbu a tam chemo robila hrozy so sliznicami,tak som to nebrala ako tik,potom to preslo..nastupil do skoly zacalo fukanie nosom..potom prestal chodit do skoly a aj sme zabudli ze niekedy nieco mal..teraz znova ten nostek,vytacanie hlavicky ..meni to formy a odchadza a prichadza.Dala sommu spravit znova alergie ale vraj vysledky su ok..takze jednoznacne to budu tiky..musi viacej citat a hrozne tazko mu to ide a myslim,ze to je spustacom..extremna zataz mozgu a hnev z toho ze to nejde..vy ste s citanim nemali problem?a potom aj pozitvne veci ked ho velmi rozrusia..

ivanaa346
15. júl 2024

@monika2110 prosím ako ste dopadli ? Ako keby som o nás čítala ,presne to isté ? Aj nám dala tiapridal ale bojím sa ho nasadiť .Vy ste ho dávali alebo pomohlo niečo iné ?