Ako liečiť očnú chrípku?

kkupka
26. apr 2013

Mamičky prosím vás o radu, neviete niečo o očnej chrípke, ako sa dá liečiť? Najskôr sme si mysleli, že je to prievan, lebo mali obe detičky ráno zalepené očká, ale sú aj opuchnuté a stále zalepené a z kútika ide akoby biely, žltý hnis. Stačí ophthalmo septonex, alebo treba ísť na očná, či stačí k detskému. Niekto mi radil umývať očká rumančekovým čajom, tak aj to skúsim.Dakujem za každú radu

goralenka
26. apr 2013

Ked ide z ociek hnis uz davno ste mali byt na u lekara. A rovno na ocne.

olivova
26. apr 2013

sla by som k lekarke - k obvodnej a ona posle na ocne. Predpisu potrebne kvapky a aj masticku (mozno antibioticku).

linuska1
26. apr 2013

urcite ocne a antibiotikovu mast alebo kvapky...

vefi89
26. apr 2013

áno, harmančekovým čajom ale nie umývať, ale pretierať očká- nejakou handričkou, aj ten opthalmoseptonex by som dala, ale každopádne aj k lekárovi, možno pamycon, možno niečo iné

bianca
26. apr 2013

termin ocna chripka som este nepocula teda.A k detskej dr hned.Zahravat sa s okom nieje ziadna sranda a diagnozu z konika ??? Detska urci ci staci nekay lokalne ATB co moze predpisa ona alebo vas posle na ocne

aristka
26. apr 2013

ak je to už zelené a zlepené na to ti oftalmo stačiť nebude,tam je treba aj atb

simca06022011
26. apr 2013

ked oci hnisaju tak tam uz opthalmoseptonex nedavajte, to nam odporucali ked boli ocka iba podrazdene a cervene... ale ked uz hnisaju treba ist ku ocnemu... moze to byt iba z alergie teraz, ale aj nieco vaznejsie

evina313
27. apr 2013

no moj malý mal v očiach streptokoka, bral na to atb. zistovali mu to z výteru očí. neviem či sa mu to preliečilo, este sme neboli na opakovanom výtere.

elise
27. apr 2013

harmanček, rumanček je alergen na očko by som to nedávalam ja som vytierala prevarenou vodou (samozrejme vychladenou) a tamponikom od vnutornho kutika po vonkajši tak mi radila dokyna a očko som takto ošetrila ráno a večer a ešte na druhý den trti dn sme nič nemali. ak pretrvá priznak aj 3 den treba k očnej

janinah
27. apr 2013

tipujem zápal spojovky,je to infekčné,tak pozor na hygienu,uteráky a tak..a samozrejme na očné čím skôr,,neviem,či vy v Poprade máte pohotovosť očnú,tak asi k nám do Prešova patríte,máme očnú pohotovosť nonstop..výplachy harmančekom sa už dnes nerobia,ak sa rozhodnete ísť na očné až v pondelok,tak aspoň Ophtalmo-septonex kvapkať,je to málo a oko nevylieči,ale lepšie ako nič

lienka959
1. apr 2015

ja som mala očnú chrípku, a je to veľmi infekčné... na každé oko som mala iný uterák aby som si to nepreniesla z oka do oka.... oko ma strašne rezalo, bolo červené a opuchnuté... dostala som od očnej nejaké kvapky a mastičku ...po tých liekoch mi oko krásne vybielilo takmer nič nebolo poznať .... presne viem od koho som to dostala a neprajem to nikomu, je to veľmi nepríjemná záležitosť....