Ako liečiť kašeľ u 18-mesačného dieťaťa?

8. okt 2022

Ahojte,

Vedeli by ste mi poradit? Syncek mi zacal soplit v stredu, davala som pyhsiomer, nasivin a sinupret kvapky. vo stvrtok to uz bolo lepsie, netiekol mu ani hlien, ked som odsavala, skoro nic neslo, v tejto liecbe som pokracovala, ale od dnes rana mi kasle. Nieco medzi suchym a vlhkym kaslom. 😏 Kedze mu idu aj zubky, neviem, ci od sliny, ci mu zatekaju hlieny, ci zacina byt chory... Sinupret mozem davat nadalej? Mam doma este aj mucosolvan. Physiomer urcite, nasivin radsej tiez.... Ale co s kaslanim? Vlhky vzduch mame doma.

Buduci tyzden nas samozrejme caka svadba... Teraz ochorieme ako keby naschval......

sandra19901990
8. okt 2022

Kašeľ je následok tých soplov. Treba veľa tekutín ako caj s medom. Fenistil kvapky, cevitko, stopkasel sirup. S tým sinuptrtom by som sa radšej opytala doktorky. Volali ste jej cez tyzden, ci vaša liečba je vhodná? Ja mam 9.mesačnú a kvoli soplom nechodím hneď ku doki, ale len zavolám. Na kašeľ je fajn porezat cibuľu na drobno a lyžíc medu, nechat pôsobiť, cibuľa pustí stavu scedit cez sitko a podávať do striekačky. Na zmiernenie kašľa v
Noci je dobra porezana cibuľa k posteli. Ten smradik to zmierni. Inak ako sa vraví, liečena neliecena Nádcha trvá týždeň…

autor
8. okt 2022

@sandra19901990 jasne, volala som, ale idu mu aj zuby, tak to sestricka pripisovala k tomu. Teda aj ja. Vcera uz to bolo lepsie. 🙏🏼 Teda s tymi soplikmi. Ma ich menej. Viditelne. Vcera som mu ani neodsavala iba rano, ale nemali sme co odsat.....

No a dnes rano kasel. Ale skor suchy by som povedala. A pocujem, ako ma sliny v hrdle, aj okolo ust mi je vyhodeny zo slinov, pritom mu kremujem tvaricku.... Podla mna na tie sople sinupret veeelmi pomohol. Ale ten kasel neviem k comu pripisovat....

sandra19901990
8. okt 2022

Ked som volala svojej doki a pýtala sa na sinupret, povedala nie, lebo sa zadusí so soplami. Viac som sa nepytala.

sandra19901990
8. okt 2022

Úprimne.. myslím ze to nie je kvoli sinuptretu. Sinupret uvoľňuje hlieny a pomáha vykasliavat. Fenistil sťahuje sliznicu, zmierňuje opuch a soplikov je menej.

autor
8. okt 2022

@sandra19901990 akurat citam, ze aj sinupret moze drazdit trosku a podporuje vykasliavanie. Lebo hlieny uz nema. Zabili sme ich tym sinupretom... Skusim mu dat stopkasel, vyzera dobre. A stopnem sinupret. Lebo kasle ale iba sucho

sandra19901990
8. okt 2022

Stoptussin alebo stopkasel. Mate nieco z toho doma?

autor
8. okt 2022

@sandra19901990 nie, ale idem poslat manzela do lekarne

junovedievca
8. okt 2022

Aj calcium by som dala a pre deti je s vanilkovou prichutou.my teraz mame toto od Dr.