Ako funguje alergologické vyšetrenie štvorročného dieťatka?

marrya
19. feb 2015

Moja dcerka/ 4 r./ ma atopicky ekzem a je urcite na nieco hakliva....len by som rada zistila pricinu ci nema na nieco alergiu /teda podotykam dost casto sa mi vyhadzuje z jedla/.Lebo naposledy sa mi tak z niecoho vyhardzala a ma strasne citlivu pokozku.Co sa tyka alergologickeho vysetrenia ako to funfuje? Berie sa jej krvicka alebo ako sa robi take vysetrenie?Dakujem moc za kazdu radu

petraxy6
19. feb 2015

@marrya a keď si bola u kožnej tá ti povedala čomu sa vyhýbať. nie? u nás všetkému čo má zrniečka - paradajky, hrozno atď...potom čokoláda... lebo v podstate sa to aj pýta, či si si nevšimla z čoho to môže byť 😝
ekzém sa nám zhoršil teraz lebo vkuse kašle. akurát včera a dnes sa ja osobne pokúšam dovolať na alergo...ale neuspešne 😝

tinaaa84
19. feb 2015

@marrya ja mám presne ten istý problém ako vaša dcérka a na budúci týždeň ma čaká prvé alergologické vyšetrenie, najprv mi budú brať krv a potom neviem. Kožná mi povedala čomu sa vyhýbať, ale nie vždy sa to dá odsledovať a nemusí to byť konkrétna potravina,ale môže to byť nejaká zložka v tej potravine. Mne povedali že to môže byť histamínová alergia.

piacere
19. feb 2015

@marrya ak sa ti často vyhadzuje z jedla (akéhokoľvek), môže ísť aj o histamínovú intoleranciu. Jednoznačne treba urobiť testy.

mata128
19. feb 2015

@petraxy6 nevolas nahodou do Modry???tam je dovolenka 😉

rakywanda
19. feb 2015

@marrya začnem takto. mám dcéru s atopickým ekzémom, nikdy som nezistila z čoho sa mi vyhadzuje. jedálny lístok mala v tú dobu veľmi obmedzený, prala som v šetrných prostriedkoch, ale to asi poznáš.....raz bolo dobre, raz zle. ja som bola s dcérkou, mala cca 4,5 roka. zobrala jej krv na rozbor. prišli výsledky - nenormálne hodnoty na srsť mačky (norma je tuším 4 a ona mala 56). pritom už od narodenia bola v kontakte s mačkou, bývali sme u mamy, ktorá už 15 rokov chová v dome mačku. Vraj treba zamedziť dieťaťu chodiť na takéto miesta (lebo aj keby sa mačka dala preč, alergén tam bude stále, v koberci, gauči...), dokonca, že jej problémy môže spôsobiť aj osoba, ktorá tú mačku chytila, lebo že to môže mať na šatách. no, zle mi bolo, to akože nebude chodiť jedinej babke, alebo že si budú kývať cez okno? 😀 😀 😀 týždeň na to ako som sa dozvedela výsledky testov, zatvorili škôlku, nemala som malú kam dať, tak išla mame, v tom čase mala vo veľmi zlom stave ruky, ale nemala som na výber. za dva dni pobytu s mačkou mala ruky ako nové, preliečené, mama sa mi ešte ospravedlňovala, že malá mačku aj chytala, že neustriehla ju 😀 😀 😀 . neskutočné! tak kde je pravda? ale zasa som odpozorovala, že nie je mačka ako mačka. mama má čistokrvnú izbovú, ktorá von nechodí. obyčajné mačky domáce sú iné. ešte som odpozorovala, že bude asi citlivá na mačacie exkrementy , pretože veľmi sa jej zhoršili ruky, keď začali na jar zo škôlky chodiť do piesku, ktorý sa nezakrýva, takže je to vlastne mačací záchod. zakázala som jej to, ruky boli o.k. takže vyber si. niekedy nezistíš vôbec z čoho to je.

petraxy6
19. feb 2015

@mata128 nie 😀 sestrička mi síce povedala ze ak sa dovolam budem úspešná 😀 ze mam napisat email. Tak som aj pisala, aj bolam a nist 😠

marrya
autor
19. feb 2015

@petraxy6 no samozrejme vidim co jej nerobi dobre...cokolada ,sladke ,citrusy...no vcera sa mi strasne vyhadzala v skoleke a doposial som nezistila z coho tak preto riesim ze z coho by to asi mohlo byt

marrya
autor
19. feb 2015

@petraxy6 kozna povedala nejake tipy bavlnene oblecko...a vsetko dodrzujeme tak neviem,zajtra idem este ku koznej

marrya
autor
19. feb 2015

@piacere no ved to aj chcem.....to na alergologii vsak?

siska53
19. feb 2015

@marrya synovi krv nebrali. Len kvapkali na ruku. Ale uz je tusim aj neskoro na testy..tie sa robia len do urciteho datumu.

marrya
autor
19. feb 2015

@siska53 do urciteho datumu?nechapem to ako preco

stanislavao
19. feb 2015

@marrya zoberu krv a spravia testy. nakvapkaju rozne alergeny na ruku, malym trnou pichnu a pocka sa cca 10 -20 minut, ze kde sa spravi alergicka realcia. nic sprasne. ja som tam bola tiez so 4 rocnym synov a prezil to v pohode. urcite chodte, aby ste vedeli, co dietatu vadi a mohli sa toho stranit.
a urcite este nieje neskoro na testovanie. je len februar. pelove testy sa nerobia pocas pelovej sezony, ale ked je to alergia na potraviny, tak nevidim dovod. len par dni pred testovanim jej nedavajte lieky, antihistaminika, aby testy nebol iskreslene.

petraxy6
19. feb 2015

@marrya ved aj my...v podstate ekzem ako taký nue je. Iba ked ma kaslik...to som sa az teraz od dr.dozvedela ze ked su chytene plucka a ze ma zhorseny ekzem, ze to ma suvis

miminkaj
19. feb 2015

Aj my mame tento problem,kozna nic nezistila, boli sme u alerkologicky,z vysledkov krvicky je vsetko v uplnom poriadku!!! ale este sa robia kozne testy,na podrobnejsie alergeny,ale dieta nesmie byt chore.sama som si odpozorovala ze jej nerobi dobre kakao a sirupkova voda.poradila aj lekarka, dietnejsia strava,vyhybat sa prifarbovanym potravinam,skodlivym eckam.natieram ju Eucerin atopic control,tel.mliekom ,je to ovela lepsie uvidime ake budu vysledky koznych testov...

siska53
19. feb 2015

@marrya oni tie testy robia len v urcitom obdobi- tusim mimo pelovej sezony. Ja som tiez musela kvoli tomu cakat az na nejaky koniec oktobra ci dokonca november,lebo vraj uz vo februari daco kvitne ci co...
Ale to ti presnejsie povie alergolog.

miminkaj
19. feb 2015

@siska53 mame prist najneskor do konca aprila nez zacne vsetko kvitnut...

siska53
19. feb 2015

@miminkaj vidis a mne odmietla testy vo februari- koncom,ze to som prisla neskoro. Jedine muz bol na zaciatku februara

marrya
autor
19. feb 2015

ty kokos dufam ze aj mna neodpalkuje

petrouchka
19. feb 2015

Moj syn mal podozrenie na alergiu na nejake byliny, to sa nesmie robit, ked tie byliny kvitnu
Ale podla mna potravinove alergie, psy, macky, prach, roztoce, plesne a podobne sa da robit hocikedy