Ako dostať do trojročného huncúta sirup?

ppismenko
15. okt 2013

chcela by som vas poprosit o radu,som uz zufala,ako mam do mojho maleho huncuta dostat sirup,mame odskusane vsetko mozne zamaskovanie do roznych tekutin(potom nechce nic pit ani bez lieku)nasilu -vyvrati....ja uz neviem,dohovaracky a tak nefunguju,slub je ale....nic z toho,uz sme skusali aj odmeny alebo zakazy a nic.zatial vam velmi pekne dakujem za rady....ozaj jedna sa o antibiotika

chrumka
15. okt 2013

U nás zaberá jedine nasilu a pomocou injekčnej striekačky. Ak ten sirup musí zjesť v množstve napr. 5 ml, tak mu to striekneme aj na 2-3x, lebo inak to cele vypluje. A zakaždým ho musíme hneď nejako ukľudniť, aby sa nepozvracal. Nepochopím toto zdravotníctvo, že už nevymysleli také antibiotiká, aby to tie deti bez problémov zjedli. Čo mu dávame homeopatiká proti chrípke, tak to sú také malé sladké guličky, ktoré bez problémov zje ako cukríky.

abbie
15. okt 2013

pomocou striekacky

minnie55
15. okt 2013

Skús odmerkou (je to taká modrá striekačka), ktorá je pribalená napr. pri Panadole sirupe, ja takto dávam malému všetky tekuté lieky a v pohode

ellahop
15. okt 2013

A ako dostat bez nervov do rovnako stareho chlapca kvapky do oka alebo nosa?

alex31
15. okt 2013

my uz sice nemame problemy ako brat lieky ale ked bol mensi a mali sme jeden ze naozaj hnusny sirup co mi az bolo luto davat tak nechutil ale pomohol ... tak sme tiez pouzili striekacku .. ked sme isli davat sirup jednu striekacku naplnenu trochu prifarbenou vodou normalnym sirupom som mala aj ja a hrali sme "preteky" kto prvy vypije a potom sme hned za tym boxovali ruckami ... len tak do prazdna ako ze teraz bijeme tie zle bakterie .... ja viem smiesne ale u nas zabralo a da sa povedat ze ak potrebujeme pit nejaky sirup tak to uz len zo srandy a "spomienok" robime niekedy aj teraz ked uz sme "velky" 🙂 .... nasilu to ani u nas neslo lebo vtedy to co islo dnu islo hned aj von ....

saxana123
15. okt 2013

No ja v tomto nediskutujem, sirupy podávam v tých striekačkových odmerkách čo sú k nurofenu alebo tak,, do pusy, jednoducho musí. Staršiemu vysvetlím (ak treba) že je to liek a bla bla bla a menší ked protestuje tak ho spacifikujem a dostane to nasilu. Ja neviem, antibiotiká predpokladám že musí. možno nejak urobiť ešte deal , ked si dáš sirup tak niečo...

ichbinich
15. okt 2013

Ked som mu to davala na silu, tak to vzdy vsetko vyplul. Po tretom prezleceni mna aj jeho som to vzdala... To bol "iba" sirup proti kaslu, tak som mu kupila homeopatika... Minimalne pre ten pocit, ze mu nieco davam...

Antibiotika sme vysvetlovali donekonecna a kazdu davku "zaplatili" lentilkami. Fakt sa nedalo inak. Mudre knizky su jedno, ale prax je druhe... Potom mu este manzel dodatocne slubil jeden maly bager, mal ho na ociach, ze ked lekar povie, ze lieky uz netreba a bude ich syn dovtedy pekne brat, tak ten bager dostane. Mali sme skoro tyzden dva krat za den nekonecne diskusie a prehovaracky, ale nastastie to dobral... a bager potom dostal.

Dodatocny problem u mojho syna je ten, ze vsetky lieky pre deti su hnusny husty cukrovy aromatizovany sirup, s nejakou umelou ovocnou aromou. A on mi zje iba cele jablko a cely banan, nic ine. Takze mam s liekmi velky problem. Ako som uz pisala, kupujem aspon pre pokoj duse predrazene homeopatika... Tie gulicky zlize rad. Ja by som potrebovala ucinnu latku v kvapkach: otvor usta, kvapnem jednu-dve kvapky a hotovo. Ziadne sladidla, zahustovadla, aromy,... To by boli idealne lieky pre mojho syna 😉

klincek
15. okt 2013

@ppismenko, uz sa tu popisali asi vsetky sposoby..ale tak mi napadlo, ved trojrocne dieta uz by mohlo vediet prehltnut aj tabletku, nie? neexistuje vhodne atb pre deti v tomto veku v tabletkovej forme? mozno nie, ale ved lekar bude vediet.. ked sa synovi sirup hnusi, mozno by malu horku lentilku zvladol-a potom jednu sladku ako odmenu 😉

nanulik
15. okt 2013

ked ozaj nechce musí pomoct ocino, sirup natiahnem do striekačky (také čo bývaju pri detských sirupoch) a rýchlo mu streknem, ale nie rovno, mieriť skor do líca lebo inak mu zabehne a všetko ide von, samozrejme hned dať čajík zapiť.
Ale našťastie na malého platí že ked nebude piť liečiky, bude chorý a nepojde do školky, a jemu sa v školke velmi páči 😀 takže lieky poctivo papá 😀