Ako dlho užívalo vaše dieťa Forlax?

11. jún 2024

Ahojte, moje dieta uz takmer 1,5 mesiaca uziva forlax na zmakcenie stolice. Podla letaka, by sa vsak nemal uzivat viac ako 3 mesiace a ja uz teraz som v strese, co budeme robit, ked mu ho budem musiet vysadit. Uzivalo vase dieta forlax dlhsie ako 3 mesiace na odporucenie lekara?

msnesquik
11. jún 2024

Na vasu otazku sice nemam odpoved, ale skusali ste vlakninu od Nestle Optifibre? Nemeni konzistenciu, abi chut pitia, nam pomohla az zazracne

autor
11. jún 2024

@msnesquik ano. Max davka 5gramov mu zaucinkuje jedine ked mu dam aj forlax. Ale som trochu zmetena z toho davkovania vlakniny, na doze je napisane, ze max denna davka pre deti je 5 gramov, ibaze na internetovej stranke maju pisane nieco ine (ze je mozne dat ovela viac), tak neviem kolko mu vlastne mozem dat. Samozrejme by som bola stastna, kebyze tem forlax mozem nahradit niecim ako ta vlaknina, co sa da uzivat dlhodobo.

majka879742
11. jún 2024

Moj bral jedno balenie.. prosím vás kolko mesiacov má vaše dieťa? Je na mm xi UM? Mne pri synovi odporucila probiotika bio gaia a este obyčajnu bielu activiu...

autor
12. jún 2024

@majka879742 ma takmer tri roky a pije kravske mlieko. On je velmi priebercivy pri strave, takze stravou mu velmi neviem pomoct. Jedine ze by som mu dala zjest kazdy den kilo jahod ci ceresni, to by zjedol 🙂

lulka321
12. jún 2024

Ahoj, moja dcérka má problém s trhlinlou, takže tiež berie forlax. Berie ho už takmer 2 mesiace a keď som sa pýtala lekárky, že ako dlho ho môže užívať, ked na letáku sú 3 mesiace, tak mi povedala, že sa užíva aj dlhodobo, ale že to tam je kvôli tomu, aby sa telo dokázalo vyprázdniť aj bez forlaxu. Takze mi odporučila časom znížiť dávku na pol balenie denne a neskôr na pol balenia obdeň až to nakoniec vysadiť úplne ;)

majka879742
12. jún 2024

Prosím ta nerobili mu testy na celiakiu? Údajne pri nej je tvrdá stolica... No skús probiotika, alebo poprípade ovocné šťavy.

autor
12. jún 2024

@majka879742 ano robili, nema celiakiu. Probiotika bral dlhsie, ta zapcha mu zacala este behom toho, ako ich bral, teraz mu ich par tyzdnov nedavam, ale asi opat zacnem, necakam vsak, ze by mu to pomohlo na zapchu. Ovocne stavy on odmieta, je s nim velmi tazko, co sa stravy tyka. Ale napr ma velmi rad susene slivky, ale moze zjest aj 5, nepomoze mu to, len ma vetry potom.

autor
12. jún 2024

@lulka321 a davas jej jednu davku rano a jednu vecer? A ako casto ma teraz stolicu? Moj, kym to nebral a nemal tento problem, tak kakal tak raz za den alebo raz za dva dni. Ako je na forlaxe, tak kaka niekolko krat za den (nie vela). myslim si, ze to ucinkuje na neho tak, ze sa nevyprazdni naraz ale ma casto nutkanie a preto ma stolicu viackrat do dna.

lulka321
12. jún 2024

Dávam len jednu dávku ráno. Predtým som dávala jednu dávku ráno a jednu poobede. Vraj večer to nemá zmysel dávať. Stolicu ma 1x maximálne 2x za deň. Predtým mala bud jednu za deň alebo jednu za 2 dní. Ale keď som jej dávala 2x za deň, tak tie stolice už mala až príliš mäkké, už to pomaly smerovalo ku hnačke. Tento týždeň jej chcem dat ešte po jednej dávke ráno a potom skúsim už len pol dávky každý deň, uvidíme co to spraví...

autor
12. jún 2024

@lulka321 preco to nema zmysel davat vecer?
A tvoja dcerka cez den pije dostatok tekutin?

lulka321
12. jún 2024

Lebo vraj cez noc spi a tým pádom nič neje, ale viac som sa nepýtala 😅
Ako kedy... napríklad dnes vypila toho pomerne dosť, ale niekedy je to s ňou boj a behám za ňou s pohárom, aby sa napila... v škôlke vôbec nemám prehľad, koľko toho vypije...