Ako dlho u vás trvala liečba Perthesovej choroby?

perthes
19. dec 2021

Ahojte, prosím vás ako dlho sa vaše detičky liečili z perthesovej choroby. Doktor nam povedal že operácia skráti liečbu o polovicu..

andrejka1974
20. dec 2021

Tak timto som si presla s najmladsou ta je k tomu este autistka o to to bolo tazsie liecba trvala asi 2 roky museli sme zamedzit pohyb, cize sme vybavili zdravotnicky kocik mewa dalej sme museli pouzivat spgecialnu orthezu atlanta, ktoru nam robili na mieru s tou bol najvacsi problem zo zaciatku to nechcela ani vidiet ale postupne da v tom naucila aj behat nastastie sa jej to po 2 rokoch upravilo a uz sme sa k orteze nemuseli vratit teraz funguje uplne normalne chce to vela vela trpezlivosti a nervov drzim paste nech to zvladnete tak ako my

perthes
autor
20. dec 2021

@andrejka1974 ďakujem za napísanie. Dva roky je super čas..aj keď to znie neskutočne dlho, ten čas tak rýchlo beží že naozaj to zbehne. Koľko má dcérka rokov ? Nášmu to zistili tesne pred 7 narodeninami, ale dvoch 2 mesiacov určili diagnózu a chodí len s barlami a teraz je to 7 mesiac čo sa trápime s tou chorobou. Je to o to horsie že chodí do školy, je prváčik. Vy ste boli v kúpeľoch ? Chodíme do Žiliny k dr. Popluharovi a ideme akurát 4.1 a mám neskutočný strach či sa to nezhorsilo a nepošle nas na operáciu. Inak malý chodí na rehabilitácie pravidelne

andrejka1974
20. dec 2021

@perthes u nas to bolo ked mala mala 4 roky a neboli sme na lieceni to by nedala uz vtedy mala stanoveny detsky autizmus takze bol to sok ani neviem ako sme to na jej uz diagnozu vôbec dali nastastie sa to upravilo a teraz je vsetko ok kontroly nam potom uz zrusili co bolo super pretoze ju udrzat na rengene dvaja sme mali co robit teraz ma 9 a pol roka

perthes
autor
20. dec 2021

@andrejka1974 tak to ste dobre zvládli bez operácie a kúpeľov. Ja verím že nás nepošle dr. Na operáciu. Syn je opatrný, ale predsa vieš ako to je..v škole na neho nedávne pozor. Dostal aj tu bandáž ale nechce ju. Teraz našťastie je viac doma, predsa len to počasie. Musím myslieť pozitívne

perthes
autor
20. dec 2021

@andrejka1974 a posielal vás doktor do kúpeľov ? Čo ste robili okrem nosenia tej atlanty ?