Ako dlho trvá novorodenecká žltačka?

bielybenny
25. sep 2014

mamičky ,nikde nemôžem najst,ako dlho môže trvat novorodenecka žltačka.Naša mala pribuzna ma5 tyždnov a vyzera rovnako žlto ako po prichde z pôrodnice.V pôrpdnici pri odchode robili testy a vraj mala žltačku na hranici,ale po 5 tyždnoch je stale žlta ako činan,nema mat po komtaku pokožku,obaja rodičia su skôr svetlejšej pleti,ešte aj pribera velmi malo,pôrodna vaha bola 2740 a k dnešnemu dnu važi 3300 g,nemôže to mat ešte stale žltačku a preto aj tak malo pribera?je kojena

miku1
25. sep 2014

@bielybenny Nás púšťali z nemocnice so staršou dcérou s veľmi vysokými hodnotami, ale hneď nás aj odporúčili na neonatológiu, kde bola potom malá sledovaná. Neviem presne dokedy mala tú žltačku, už si to nepamätám. Ale nech sa známa pýta na neonatológiu, keď sa jej niečo nezdá.

bielybenny
autor
25. sep 2014

@miku1 dakujem,len prave že oni sa dali ukecat lekarkou že všetko je v pohode a nezda sa to iba nam všetkym okolo ☹ chcela som nazor aj inych a dalšia vec je že maju 70-ročnu lekarku a ona nerieši nič,tak musim ich ja riadne postrašit nech niečo robia 😠

brady1
25. sep 2014

Moja mala o dvoch mesiacou, mnziuoja lekarka to konzultovala s primarkou a ta povedala že v podstate to nevadi deti cisarskym alebo pfredcasne narodene niekedy maju aj viac ako dva mesiace novorod.žltačku.Že netreba ju hospitalizovat. Mojej lekarke to nedalo a prikazala mi prevarat materske mlieko. apotom žltačka rychlo ustupila. Ale podla jeden lekar my potom hovoril že podla novych študii deti čomaju dlhšie žltačku maju vyššie IQ a su odolnejšie. skus na internete si o tom nie čo o tomnaštudovat o tejto študii. Takže vobec nemusi mat strach.Tam sa len musi sledovat ci to nahodou nepreklenie do tej horšej formy žltačky, kojenecka je neškodna.

tina1988
25. sep 2014

Nam presla zltacka az ked mal maly 3 mesiace.

bielybenny
autor
25. sep 2014

@brady1
@tina1988 dievčata dakujem,ale stale nie som kludnejšia,lebo na aj maličko pribera a dost kaka,prevarat materske mlieko som ešte nepočula,ale to by určite nerobila,lebo by musela davat z flašky a to robit nebude,idem ešte niečo vyhladat nanete,vdaka

reluska
26. sep 2014

bože toto som potrebovala počuť, synček je rodený o 20 dní skôr sekciou, o 2 dni máme mesiac a ete je trošku nažltlý a hlavne očné bielka má dožlta...priberáme pekne pred za 2,5t z 3400 na 4200g tak sa nemusím obávať... dakujem pekne

plutvicka
31. okt 2014

trebalo by skontrolovat ci naozaj papa.ci je spravne prisate ,ci len "nedudle" prsnik .ak sa dobre nedojci tak treba upravit techniku kojenia.ak je toto vsetko ok,tak treba vylucit pripadnu patologiu-spravit krvny obraz, pecenove testy ,gastroendokrinologicke vysetrenie a pripadne usg pecene.ak sa patologia vyluci, treba sa ukludnit a prestat mysliet na zltacku, dalej dojcit a uzivat si zivota.problematicka je aj rh inkompatibilita- mamka ma rh negat. a dieta pozit.. my sme mali tento problem a zlte dieta az do tretieho mesiaca....ale pozeram ze moja reakcia uz je asi pase...nevadi mozno pomoze niekomu dalsiemu...