Ako dlho trvá laryngitida?

kiki75
15. dec 2017

Ahojte, chcem sa spytat, ako dlho trva u vasuch deti laryngityda? Syncek ma 11 mesiacov, mal dva tyzdne sopliky a potom dostal laryngitydu, taky slabsiu.zobudil sa na kasel, a mal taky laryngalny hlas pri nadychu.to bolo pred 6 dnami.inak nekasle,uz ani nesopli.davam mu od zaciatku fenistil,kalciovy sirup,zvlhcujeme nonstop,a inhalujeme vincentku_ to sa vsak neda uplne lebo nevydrzi.ale este stale pocut obcas pri vacsom nadychu, pri placi alebo vacsom smiechu pri.nadychu maly piskot.je to normalne? Nic ine na nom nepozorujem.dokedy to bude trvat? Dakujem

kacena4
15. dec 2017

a videl ho lekar? jedno je laryngitida - zachvat a ine je bronchitida, chytene priedusky... v kazdom pripade ak to ma dlhodobo a vaznejsie lekar by mu predpisal aj ventolin na rozsirenie priedusiek aby nepiskal. takze neviem ci je to tvoja diagnostika a nasadenie liekov ci od dr. ale ak to ma tyzden urcite by som sla bud na kontrolu alebo k dr.

kiki75
autor
15. dec 2017

@kacena4 ma to siesty den,ale zlepsilo sa to.nekasle,tak priedusky to nebudu.myslim.pocut to sem tam pri vacsom.nadychu.v sobotu sme boli na pohotovosti.tam.nam.poradili fenistil a calcium.povedali ze pri nezlepseni ist k.obvodnemu.zrejme ani vtedy nemal to take.zle.len.neviem dokedy cakat.ako dlho to ma byt takto.

hela_tn
15. dec 2017

Moja mava laryngitidovy zachvat vacsinou iba jeden den, raz mala cez tri,ale t boli tie hrozne tepla vtedy..a mava to raz za mesiac..

kiki75
autor
15. dec 2017

@hela_tn mensi zachvat mal aj.on.iba v sobotu rano, odvetdy nic.len ten.hlas obcas. Teraz neviem.ci je to este nasledok alebo stale to trva

senta_sofia
15. dec 2017

@kiki75 kludne aj 10 dni, tiez ten zachripnuty hlas u nas ostava dlho

kacena4
15. dec 2017

@kiki75 no zo spravou z pohotovosti ste jednoznacne mali ist k pediatrovi najma s tak malym dietatom aby si ho popocuval a skontroloval v priebehu tyzdna popr. posudil ci treba zmenit liecbu alebo pridat nieco ... dnes je piatok a zacnes to riesit☹ ak robi poobede zbehla by som ak nie tak v pondelok ak este bude piskat ak nie uz len ukazat sa ze ste boli na pohotovosti a ze ste ok drzim palceky nech sa vam polepsi

kiki75
autor
15. dec 2017

@kacena4 na pohotovosti povedali a napisali na papier ze konraktovat pri nezlepseni.zlepsilo sa.to.povedal ze par dni to bude trvat. Sama neviem,ci s takymto stavom.ist medzi chore deti zase ked to.mozno ani.nic nie je. V pondelok urcite pojdeme ked.to este.budem.pocut,len.som.chcela vediet ci je.toA normalne este takto

pribinak
15. dec 2017

vsak aspon zavolaj vasej pediatricke a porad sa s nou, hm, to som este nepocula, aby pri larin. dietata tak piskalo

bosoriak
15. dec 2017

@kiki75 ak sa nedusi, nema teplotu a nie je malatny, pripadne sa mu tazko nedycha, pockaj pokojne do pondelka. Ak by to bola bronchitida (bakterialna), mal by horucku. Ani pri laryngitide (virusovej) sa toho neda vela robit a sama pises, ze sa to zlepsilo. Zas to netreba moc prehanat s tymi lekarmi, akurat co cosi v cakarni nachytate.

A zas davat Ventolin, co je teda podla mna dost silny liek, tak malemu dietatu, lebo mu to sem-tam piskne v hrdle po chorobe, mi pride fakt uz moc. Ty sama vidis, ako sa sprava, ak mas pocit, ze to ide k horsiemu, chod k lekarovi. Ak je problem len to obcasne pisknutie, tak by som pokojne pockala do pondelka, mozno to aj same prejde.

Vela zdaru.

katarinamarkova
15. dec 2017

@kiki75 o teplote nehovoríš...má? nemá? koľko? ako dlho?

oprav ma ak zle rátam:
2t. sople, potom podla teba lar. čo bolo pred 6timi dnami....to je 3týždne?

ono s tým zlepšením.....
Jasné, že netreba k doktorovi utekať s každým detským soplíkom či kašlíkom. Ale ak je dieťa choré 3týždne, tak ste tam mali byť už dávno - myslím u svojej doktorky.

Ak sa dieťatku do 3dní nepolepší treba navštíviť doktora! Nie čakať mesiac!
polepšenie = očividne zlepšenie zdravotného stavu. polepšenie nerovná sa - píska pri dýchaní!

eeffka
15. dec 2017

@kiki75 laryngitida u mojich deti trva 48hod to skarede stekave kaslanie a piskanie. Potom to prejde do mokreho kasla a ten sa vie vliect aj tyzden.

kiki75
autor
15. dec 2017

@bosoriak dakujem....ved sama som.toho nazoru.nie je malatny,teplotu nema, ani ho.nezastavim,tak beha cely den.nedusi sa, dycha pokojne,nekasle, len.ako som.pisala sem tam pocujem este pri placi ten laryngalny hlas.len som.chcela vediet,ci je.to este v nomre....

kiki75
autor
15. dec 2017

@katarinamarkova
@katarinamarkova
@katarinamarkova
Teplotu nema,soplik nema,nekasle,nie je malatny,nema priznaky choroby.jednoznacne sa to zlepsilo,kedze mu.nic.nie je okrem toho hlasu obcas,aj to pocut len2-3x za cely den. S tym mam ist k dr podla teba? Len som chcela vediet ako dlho trvaju bezne tie to priznaky. Obavam sa,ze by tam v cakarni zas nieco horsie chytil....takze naozaj pojdem.len ked sa to zhorsi

kiki75
autor
15. dec 2017

@senta_sofia on.nie je uz vobec zachripnuty,len mu trosku zostal ten hlas taky ako pri laryngitide.ale iba sem tam.ked zacne plakat to pocujem. U vas tiez take to je este potom?

senta_sofia
15. dec 2017

@kiki75 som pouzila zle slovo, proste nie je to jeho hlas a ja to tam tiez stale pocujem, pri placi obzvlast, naposledy to mal pomaly 2 tyzdne, po zobudeni najintenzivnejsie, v priebehu dna uz lepsie. Pokial sa nehorsi a nepridruzilo sa nic ine, malo by to byt v poriadku.

kiki75
autor
15. dec 2017

Tak to mame rovnake🙂pochopila som.presne, rano pocut viackrat potom menej....ved nic ine nema....keby mal este nieco tak nevaham ale takto...dakujem, snad prejde aj toto....🙂

rony1
15. dec 2017

@kiki75 mozno to bude len tym ze este ma hlieny a ked place mu stekaju a take male babo nevie odkaslat..syn tiez teraz posledne mal takto mal sice anginu a ant no na asi 3 den prisiel kasel a aj chrcal..a potom uz bol fit a obcas mu tak ako keby na preduskach pri nadychu chrcalo a ked si odkadlal uz nie bolo to len o tom ze nevedel odkaslat.svokra bola s toho hotova ze ako chrci 😂ale fakt to bolo len o tom odkaslani..podla mna to je ok.

katarinamarkova
15. dec 2017

@kiki75 ,,.ale este stale pocut obcas pri vacsom nadychu, pri placi alebo vacsom smiechu pri.nadychu maly piskot.je to normalne?,,

Veď keď nechceš a dieťa sa ti inak javí ako zdravé, nemusíš chodiť k doktorovi. Mne osobne by piskot dieťaťa pri dýchaní po 3týždňovej chorobe stál za 10 min. u doktorky.

kiki75
autor
16. dec 2017

Dakujem vsetkym za odpovede. Uz to ani nepocujem, dneska uz.bol syncek ok. Takze nabuduce uz budem vediet,ze to su este dozvuky...🙂

alchemilkazltozelena
16. dec 2017

@kiki75 moj kaslal po laryngitide 2 tyzdne myslela som si ze su to dozvuky....sli sme k dr urobila vyter a vysledok je - Hemofil...z toho kaslal nie z laryngitidy 😥

kiki75
autor
16. dec 2017

@alchemilkazltozelena neviem co.to je....ved proti tomu su povinne ockovane.ci sa mylim?

alchemilkazltozelena
16. dec 2017

@kiki75 ano je...ale maly ma este len 10 mesiacov...posledna tretia davka ho caka az vo februari 😐

zuzubb007
16. dec 2017

Ja mam celkom skúsenosti s laryngitidou u detí máme ju pravidelne dvakrát do roka na jeseň a na jar, trvá vždy cca 7 dní len kasleme a dozvuky ako píšeš sem tam pocit pri placi ešte tri štyri dni a potom mam už deti úplne fit, tak tých 10 dní fakt trvá laryngitida

kiki75
autor
17. dec 2017

No presne tak to boloteraz aj u nas. S kaslom a so vsetkym cca 10 dni....Nabuduce budem vediet.

kattullka
27. nov 2018

Ahojte maminky. Prosim o radu vo stvrtok sme boli u lekarky a odvtedy uzivame ambrobene na laryngitidu. Ako dlho ho uzivat? Prve dni jej pekne zabral a zacala pekne vlhko kaslat no teraz sa mi zda, ze znova ma suchy kasel tak ci jej to teraz viac neskodi ako pomaha. Chcem skusit cibulovy sirup je to vhodne pri lary? Dakujem

eeffka
27. nov 2018

@kattullka kalcium a olejove zabaly na hrdlo,a ked prejde stekavy kasel do mokreho tak prospan
mam s laryngytidou bohuzial viacrocne skusenosti, ale ATb nam na to nedavali

2861994
7. feb 2019

@eeffka aj ja by som chcela vedieť viac v nedeľu sme boli na pohotovosti a máme laringitidu dnes je to už 5den ešte v noci počuť akoby chrapala a pri pľaci taký stekavy zvuk koľko to tak asi bude ešte doznievať máme kalciový sirup a zyrtek kvapky a spravila som jej ešte cibuľový sirup ...koľko to teda bude ešte doznievať tých 10dni ? Ďakujem

eeffka
8. feb 2019

@2861994 urcite to je tahava choroba, ono je velmi dobre vypnut radiator a vetrat studenym cerstvym vzduchom, bude sa lepsie spat.