Ako dlho trvá bolesť pri popálení?

patys123
20. aug 2020

Ahojte, syn sa dnes vecer skaredo popalil a chuda male zaspalo, no nocujeme vo vani. Na nozicku mu tecie studena voda inak sa budi place.. Ako dlho trvaju take tie najhorsie bolesti pri popaleninach? Na internete som sa nic nedocitala. Viete mi niekto napisat z vlastnej skúsenosti? Ak sa bavime o popaleninach 2.st cize uz aj nejaky pluzgier. Ja sa ani nepamatam kedy som sa naposledy popalila. Pamatam si len, ze bolest to je riadna 😢.

pribinak
20. aug 2020

@patys123 prečo to nejdes ukázať do nemocnice?

nikpa
20. aug 2020

@patys123 syn sa popalil ked mal 2 roky, chytil horúcu panvicu celou dlaňou aj prstami. Bolo to asi o 7 večer, po 3hodinovom plači zaspal. Dávala som mu nato celu dobu tiež studenu vodu. Ale zaspal az po fenistil kvapkách. No a v posteli pocas zaspavania drzal v ruke plechovku piva z mrazničky. Na druhý den rano si na to ani nespomenul ale na dlani aj na prstoch mal veľké pľuzgiere. Ani to tak zle večer nevyzeralo ako ráno, keby som vedela co tam ráno bude mať, išla by som s nim večer určite na pohotovosť.

patys123
autor
20. aug 2020

@pribinak osetrene to ma, dali mu na to nejake dezinfekcne gelove chladive krytie no doma sa skoro zblaznil od bolesti tak sme mu to zas dali pod vodu... Preto sa pytam na tu bolest

hettinka
20. aug 2020

@patys123 s tým ste mali ist n pohotovosť. Nás maly mal pľuzgier z popáleniny ako ročný a na chirurgii mu to prevazovali asi týždeň. Ale neplakal, len keď sa zo stalo. Niečo mu na ti dali.

miskooo1987
20. aug 2020

A rozsah??? Lebo takto ťažko... ono popáleninami boli pár hodín... len bežná mater z koníka nevie rozoznať, že ho bolia len kraje, a v strede ho neboli neboli nič, lebo tam je 3. stupeň a zničené nervy, poškodené tkanivo hlboko až do svalu a podobne... podľa mna, každú popáleninu väčšiu ako 20 centov by mal pozriet a posúdiť lekár ... u dieťaťa....

brendaa
20. aug 2020

@patys123 chladit, obklady namocene v studenej vode casto menit. Mozes mu dat nieco od bolesti. A boli to viac pali a stipe, potrebuje to cas...... Je to aj rozdiel ci sa obaril alebo popalil.... Ci to bola cista voda, alebo nueco ine...Drzim palce a skore uzdravenie.

fiafia
20. aug 2020

@patys123 ja som sa pred nedávnom popalila na nohe. Pri vyprážaní mi frklo dosť na nohu aj pľuzgier som mala dosť veľký. Bolesť to bola teda dobrá. Dr mi predpísala také sietkovane obväzy potreté nejakou masťou, to som si dávala na ranu a ešte obväz nato. Pomohlo to prakticky hneď od tej najväčšej bolesti. Ak by ste chceli zajtra môžem pozrieť názov. Malému by som dala niečo od bolesti, možno nurofen. Držím palce nech to rýchlo prejde

andrea_ff
20. aug 2020

@patys123 juj ani necitam diskusiu...chodte rychlo na chirurgiu...daju mu krem, ktory mu hned v ten moment stiahne bolest....vyskusane....pred par mesiacmi som si popalila pol tvare 🙉🙏 a nemam tam ani stopu.... takze bezte...bez ohladu, kolko je hodin

pribinak
20. aug 2020

@patys123 šla by som naspäť do nemocnice

patys123
autor
20. aug 2020

@brendaa popalil sa pri ohnisku, nie je to velke, ani to nevyzera nejak zle, asi po pol hodine sa mu urobil plizgier. No plakal hrozne a este stale ma velke bolesti. Po ošetreni sa mu ulavilo ale potom zas zacaal vystrajat. Dakujeme snad sa z toho coskoro dostane

andrea_ff
20. aug 2020

@patys123 tak ja som mala 1 stupen....mozno on ma horsie....nejaky sulfat soli ...bol v tom kreme? Nepamatam sa...kremovala som 1x denne a fakt ma to nebolelo uz potom.
Fenistil ste neskusali?

katty2012
20. aug 2020

@patys123 no klasicky postup pri popaleni je ten, ze sa miesto zacne chladit. bolest v tom momente necitit, ale bez chladenia ano a zostane popalenina, pluzgier. treba vsak urobit opak - popalene miesto treba dat pod co najteplesiu vodu. strasne to boli, ale len chvilu a popalenina ani pluzgier nezostane, miesto sa rychlo zahoji. nebavime sa o otvorenych tazkych popaleninach

andreatytler
21. aug 2020

@katty2012 Toto som este nikdy nepocula ze popaleninu pod horucu vodu ale nie som expert.
Robila som si kurz prvej pomoci pred rokmi a tam vraveli okamzite pod studenu vodu z toho dovodu aby sa rana schladila a tym padom zamedzilo rozsirovaniu tepla do zdraveho tkaniva.

@patys123 Bolest ho hadam prejde do 12 hodin. Aj ked ohnisko je nesmierne horuce, nie len 100 stupnov ako vriaca voda. Je to ovela viac... mozno ta popalenina bude horsia neskor tak ako povedala @nikpa. Aj ked drzim palce aby to tak nebolo.
Najdolezitejsia vec pri popaleninach je predchadzat infekcii co pri detoch nie je jednoduche. Rana musy dychat, ja maste nikdy nedavam, obviazem klasickym gazovym obvazom, tak aby to bolo chranene pred spinou a bakteriamy zo vzduchu ale zaroven priedusne. Ked sa to namoci alebo zaspini, vymenim.

brendaa
21. aug 2020

@katty2012 to nemyslis vážne....

@patys123 ak sa ti nieco nezda urcite lekar, mne sa ulavilo studenymi zabalmi, mala som to osetrene na pohotovosti a chodila som na kontroly kde to zas natreli gelom. Obarene vriacou vodou, bolest riadna.

simca06022011
21. aug 2020

@katty2012 ach....

@patys123 uz to asi nie je aktualne, ale mali ste mu dat normalne nieco od bolesti... nurofen alebo tak. Chladit sa to ma hned po popaleni, potom osetrit a ked treba zalepit. Neustale macanie vo vode tomu nerobi dobre, moze sa mu to dlhsie hojit, dostat sa mu tam infekcia. Ked tak normalne aj cez naplast studeny obklad (nieco z mrazaku prilozit ak potrebuje pocit chladu.. ale aj to len opatrne) Ja som bezne popalena, nemehlo som strasne.. moze ho to aj den dva este otravovat... akurat som predvcerom vecer chytila ruru a est teraz ma to trochu stipe...

@andreatytler su maste presne na popaleniny a funguju spickovo. Nielenze funguju ako maju, su antibakterialne, ale velmi dobre sa to potom hoji... mne bez jazvy vzdy. Keiz by som to vedela skor :D Prave na pluzgiere velmi ziadne gazove obvazy nie su vhodne, ked praskne, prilepi sa to na tu gazu.. a strhne sa to cele s tym dole.

79viktoria79
21. aug 2020

@patys123 neviem ako ste dopadli,ale je aj taky prasok ktorý sa nasype a urobi sa taká kôra,pod vodou mu to bude mokvat,a to nieje dobre,malo by sa to zasusit a zaschnúť

patys123
autor
21. aug 2020

Dakujem vsetkym za rady. Osetrene to mal myslim dobre. Teraz rano to vyzera fajn. Mna zaujimala ta bolesť, z cisteho zufalstva nad utrpenim vlastneho dietata, ale cca od polnoci uz je po najhorsom spali sme doteraz a rano sa zobudil vysmiaty.😁
Tak vdaka este raz za rady a podporu

zuzkaa1991
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simsalabim
21. aug 2020

Na bezne popaleniny je super masticka Ialungen plus. A od bolesti klasika, Nurofen, panadol...

simca06022011
21. aug 2020

Dermazin je úplne perfektný. Ja som si parou popalila celú ruku a do týždňa som na nej nemala nič...

zuzkaa1991
21. aug 2020

@patys123 my sme sa popalili pred mesiacom chytila (2r.)horuci sporák cela dlan a velmi dlho ju bolelo zaspala so zamrazenim maslom v ruke ..... potom sme sli k lekárovi a povedala.ze.som.mala dať nurofen od bolesti predpisala framykoin ale.este.predtym som mala mastit dermanzinom super masticka na popáleniny pokial nepukne pluzger a potom mastiti s framykoinom

katty2012
21. aug 2020

@brendaa
@andreatytler vyskusaj a potom napis. funguje 100%-tne

brendaa
21. aug 2020

@katty2012 nepotrebujem vyskusat, nie je to o pokuse

marlenka222
21. aug 2020

@patys123 tak mu na tie bolesti daj buď nurofen, Paralen, panadol alebo čokoľvek čo ho aj upokojí

katty2012
21. aug 2020

@brendaa tak o com? kritizujes a ani nevies co

andreatytler
21. aug 2020

@katty2012 Ja by som aj vyskusala ale urcite nie na dietati ale na sebe. Je za tym nejake lekarske vysvetlenie ze preco to funguje alebo si na to prisla nahodou?
Tiez idem vyskusat tie masticky co tu poradili.

miskooo1987
21. aug 2020

@zuzkaa1991 framykoin od bolesti??? Buď ti tam chyba čiarka, alebo nechápem.

kattky
21. aug 2020

@patys123 skoda, ze nemate kyslikovy balzam od firmy faberlic. Na pipaleniny je super. Obarila som si bruska na ruka pri cedeni cestovin. No bokest nenirmalna. Dala hrubsiu vrstvu toho balzamu a bolest hned vstrebalo a dokonca ani pluzguer sa mi neurobil.

zuzkaa1991
21. aug 2020

@miskooo1987 ano chyba tam čiarka nurofen od bolesti a framykoin sa dava az ked pukne pľuzgier aby nedostala sa infekcia

katty2012
21. aug 2020

@andreatytler no je to v podstate homeopaticky princip - liecis podobne podobnym. je to opacny princip ako u alopatickej liecby. popaleninu das do co najteplejsej vody a drzis, kym vydrzis, pri tom kricis samozrejme 😀, pali to velmi, ale nie dlho. ked uz nevydrzis vytiahnes a zopakujes. boliet zakratko prestane a rana sa rychlo zahoji. kdezto ked das studenu vodu, necitis bolest, ale ked vytiahnes z vody zacne boliet a potom pluzgiere, cervene, atd