Ako dlho sa uživa Trifed?

lucana82
3. mar 2022

Dobrý deň. Včera sme boli na pohotovosti. 2rocne dieta. Upchaty nos,sople nejdu odsat len zatekaju a chyta si uška. Okrem iných veci sme dostali Trifed. Prosím vás ako dlho to má užívať?V strese som sa zabudla opýtať a v pribalovom letaku to nie je. Dávkovanie viem len koľko dni netuším.
Ďakujem veľmi pekne
Naša pediatricka neordinuje

euka210
3. mar 2022

@lucana82 tak kym neprejde to najhorsie, cize ja by som max.tyzden davala.

didi2102
3. mar 2022

@lucana82 aj moji brali týždeň

simona92101
3. mar 2022

@lucana82 my sme to mali rozratane na tyzden,ale po 2 dnoch som to dcere vysadila,nerobili jej dobre

lucana82
autor
3. mar 2022

@simona92101 môžem sa opýtať v com robili zle. Pretože aj ja mam iste podozrenie. A niektoré veci sa mi nepáčia. Ďakujem Vám

renatka100
3. mar 2022

@lucana82 je to total svinstvo, ale niekomu pomaha. Na svete sa to predava iba v dvoch krajinach 😩 jedna z nich je Slovensko, zial.

simona92101
3. mar 2022

@lucana82 nemohla spat,nervozna, placliva, az to prerastlo do zachvatov,kedy vrieskala ako zviera a triaslo ju na zemi...

baxira
3. mar 2022

Môj syn mal užívať Trifed týždeň.
Vysadila som mu ho oveľa skôr, už po jednom dni. Bol veľmi nervózny, zlostný, unavený, plakal celý deň, nechcel sa usmievať (inokedy sa smeje stále). Dávala som mu potom iný sirup proti kašľu (tiež odporučený našou pediatričkou).

lucana82
autor
4. mar 2022

@simona92101 ďakujem za odpoveď. Velmi podobne sa správa aj naša. Takze hneď som vysadila. Prečo to potom predpisujú. Strašne. Som zvedavá co teraz s jej upchatym noštekom....

renatka100
4. mar 2022

@lucana82 ak je to take zle a nemate inu moznost ist lekarovi pre sirup na alergiu (napr. Aerius - iba na predpis) treba kupit v lekarni zyrtec, xyzal alebo ine antialergikum (tabletky) a dat polku rano jeden krat kym nepojdete lekarovi a nepredpise vam sirup. Funguje to super na dutiny, ich odpuchnutie a celkove zlepsenie stavu. Aj trifed ma jednu zo zloziek prave takuto latku.

kattibi
4. mar 2022

Môžem potvrdiť, aj môjmu synovi (mal asi 2 roky) robil Trifed veeeeľmi zle. Nereval len keď som ho mala na rukách, a vždy mi na rukách zaspal. Inak len reval a reval, vôbec nejedol. Kým mi došlo, že to môže byť z Trifedu, prešli 2 dni. Do "normálu" sa dostal po cca 12 hodinách od poslednej dávky. O rok mu ho chcela doktorka predpísať zas, odmietla som. Už neviem akú náhradu predpísala, ale už to bolo ok.

danielak84
4. mar 2022

Tak ja mam asi "stastie" s Trifedom. Mojich chlapcov uspava a su celkovo taki pokojnejsi. Aj teraz ho maly uziva. Normalne je besne vajco a cez den uz nespi co je pri chorobe dolezite. Ked nam dr da Trifed tak je z neho anjelik, nie ze by bol omameny skor je pokojnejsi.

simona92101
4. mar 2022

@lucana82 trifed ale nie je na upchaty nos ale primarne na kasel.na uvolnenie dych.ciest odporucam Sinupret sirup,plus inhalator,vela odsavat

zuuzika
4. mar 2022

@simona92101 trifed sú dva druhy, na kašeľ,druhý na upchatý nos

lucana82
autor
5. mar 2022

@simona92101 no my mame žltý Trifed. Tak neviem. A na pohotovosti sme to aj tak vykomunikovali ze ma upchaty noštek a nejdu sople vobec odsat.

lucana82
autor
5. mar 2022

@danielak84 dobrý deň. A prosím vás za koľko dni vám Trifed zabral? A ako dlho sa uziva? Ďakujem

danielak84
5. mar 2022

@lucana82 Dobry den. Zabera na 3-4 den vacsinou. Davam ho max 7 dni.