Ako dlho sa môže užívať BioGaia?

simonka0112
26. aug 2024

Ahojte mamičky. ako dlho sa môže užívať biogaia pre bábätká? môj ma 6 mes. a mali sme ju ked mal koliky dr ze nech mu ju dam a potom sme vysadili.. začal horšie kakať tak som ju dala späť uz nám končí 2 fľaštička a neviem či mám kúpiť ďalšiu ci to môže tak dlho..za s aby sa aj bez toho potom vykakal...🤷🏻‍♀️ by som sa opytala aj na poradni ale ideme tam az o mesiac...dakujem za Vaše príspevky ♥️

luciferka93
26. aug 2024

@simonka0112 my sme biogaiu používali naozaj dlho(možno aj pol roka) , pomáhala nám aj na ekzém, teraz keď horšie kaka dávam biogaiu opäť, ale snažím sa už stravou to viac regulovať (už má 3 roky). Keďže má 6 mesiacov skúšala by som slivkovu presnidavku a podobne, ono sa to časom upraví... Napr mne keď syn nekaka cez deň tak ho večer dám do lavorika, teplú vodu a kúpe sa, a naozaj sa vždy počas kúpania vypýta kakat. Tiež ovsené vločky alebo vývar z vlociek je super, treba vyskúšať bez toho a uvidíš ako to pôjde, takto malé deti nekakaju aj 3 dní (vravel pediater) ale ja som bola vždy z toho na nervy keď mi deň nekakal 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

simonka0112
autor
26. aug 2024

@luciferka93 ďakujem za reakciu. ano presne aj ja- nekaka dva dni a ja uz stresujem 🤦‍♀️ bol plne kojeny a ked sa nevykakal 5 dni som bola na prasky ...vraj deti kojene aj 7 dni nemusia 😱

anavixy
26. aug 2024

Biogaiu mozes davat dokedy len chces, ale obshauje kmen, ktory ma preukazany ucinok pri bolesti bruska. S prikrmami je vhodnejsie zaradit Probiofix baby imun. Pokial vam funguje Biogaia, kludne pri nej zostan. Nie je absolutne ziaden dovod preco by dieta kvoli vysadeniu probiotik nevedelo kakat, na probiotika zavislost neexistuje, toho sa neboj. Dietatu mozes do stravy zaradit vlakninu v prasku, ak mas pocit, ze jej ma malo (napr Topnatur), vela vody, slivky, ovocie. A co sa tyka stolice, pokial sa dieta vykaka lahko a ma makku stolicu a je spokojne, tak vobec nevadi ak kaka aj raz za tri dni.
Dojcene deti nemusi aj 14 dni a je to ok, ale to uz u vas neplati, kazdopadne naozaj nie je potrebne aby dieta kakalo denne 🙂

simonka0112
autor
26. aug 2024

@anavixy ďakujem za reakciu ♥️

luliu
26. aug 2024

@simonka0112 kľudne dlhodobo, aj rok, aj viac