Ako dlho dodržovať diétu po zvracaní?

xlucia
27. apr 2011

ake mate skusenosti u seba resp. u dospelych, kolko dni dodrzujete dietu po tom co ste vracali, alebo vas prehnalo?
a tiez co si davate okrem sucharov, caju a babanu?
mne v nemocnici odporucil lekar ze dva dni len caj, ale dnes som si uz musela dat trochu suchara, lebo na caji nie som schopna fungovat, bolo mi strasne zle od hladu. tak zvazujem co si najblizsie dni navarit, resp. asi vobec nevarit pre seba nic okrem zemiakov..

xlucia
autor
27. apr 2011

... gastroenteritida...som myslela v nadpise

inkinka
27. apr 2011

ahoj, tiež sa práve trápim na diéte z toho istého dôvodu 😉
takže: v učebnici internej medicíny sa prvých 24 hodín odporúča len čaj, na druhý deň hlienová polievka, čaj a sucháre, ďalšie dni len pomaly a postupne pridávať ďalšie. Dnes mám druhý deň, takže som si uvarila polievku z ryže a mrkvy (mierne dochutenú vegetou, aj keď lepšie by bolo len soľou). Tá polievka je fajn aj po hnačkách a znie to aspoň vzdialene ako normálne jedlo 😉 Ďalšie dni aj banány, detské piškóty, nejaké kaše...je lepšie vydržať pár dní, ako by sa to malo preklopiť do chronickej formy.

xlucia
autor
27. apr 2011

@inkinka cau spolutrpitelka. ako robis tu polievku?

inkinka
27. apr 2011

@xlucia trochu ryže uvarím vo vode, až je skoro rozvarená s mrkvou nastrúhanou na väčšom strúhadle. Miesto ryže môžeš rozvariť aj ovsené vločky. Neviem, či si vracala, alebo ťa prehnalo, alebo aj aj, ale to môžeš v oboch prípadoch, ak ťa preháňa, tak vtedy nejedz mliečne veci

xlucia
autor
27. apr 2011

@inkinka len prehnalo, mam strasne rozbolaveny zaludok, lebo posledny tyzden som spala denne max. 3 hodiny a podla mna mi vcera nezapasovalo jedlo, inak povedane telo sa vzburilo, ze bud spomalim alebo uvidim. v takomto stave som nebola uz peknych par rokov. viem ze mliecne nie, nemam na to ani chut, ale velmi mam chut na polievku, takze zajtra mi aj ta tvoj padne vhod. hadam uz bude lepsie. aj tebe prajem skore uzdravenie

inkinka
27. apr 2011

@xlucia áno, to sa stáva pri vyčerpaní, takže k tej diéte si dopraj aj trochu oddych - ak sa len trochu dá a nech ti polievka dobre padne a pomôže ti postaviť sa na nohy 🙂 dakujem za prianie, aj ja tebe prajem 🙂