Ako dávkovať calciový sirup 17 mesačnému dieťaťu?

mamicka70
22. dec 2013

chcela by som sa optat ako casto ma davat calciovy sirup malej , ma 17 meiace , na obale pise jedna cajva lyzicka denne , neje to malo ? dakujem

luba28
22. dec 2013

ano je to malo,ja nasim davam 3x denne,....len kupujem ten sladsi,lebo ten obycajny vypluvaju,...

melleanor
22. dec 2013

Nie, je toho akurát, roztok obsahuje v 5 ml 120 mg vápnika. Pre malé deti pokryje jedna lyžička dennú definovanú dávku. Treba užívať s odstupom od mlieka, mliečnych výrobkov. Som farmaceutka, takže toto nie je rada z brucha.

vefi89
22. dec 2013

záleží aký sirup, aký obsah vápnika má...

katka1981
22. dec 2013

1 caj. lyzicku denne. Ked bola mala, davala som jej 2ml denne (injekcie pila). Davkovanie nezvysuj, pozri si ake mas balenie, na nete najdes davkovanie, lebo mozno mas iny sirup ako myslime. Neprekracuj davkovanie, s mineralmi opatrne.

mondulka
22. dec 2013

Kvôli čomu sa vlastne dáva tento sirup?

vamajka
22. dec 2013

ja davam vzdy podla navodu ak lekar nepovie inac, hadam vedia co napisu. My sme ho uzivali hlavne pri zachripnuti

cottoncandy
22. dec 2013

Mne pediatrička kázala čajovú lyžičku raz denne, rovnako ako sa píše aj na obale.

martinkatinka
23. dec 2013

Treba dávkovať podľa letáčika, nie nadarmo to tam je 🙂

adkap
23. dec 2013

Ja som mojim detom davala jednu cajovu rano a jednu vecer pred spanim na zaciatku liecby ku koncu uz len jednu.