Ako čistíte kraniálnu helmičku?

3. jún 2022

Syn bude mat helmicku, zatiaľ je ešte len vo výrobe ale zatiaľ chemcem zistit nejaké tipy / triky ze ako ju čistiť. Vraj ju môže mať dole len počas kúpania, vlasy stále každý večer umyť šampónom, a v letáku píšu ze helmicku z vnútra utrieť nejakym alkoholom a potom vysušiť fénom ci co.. Bude mať ten klasický model, nie ten kde sa dopláca.. Mate prosím skúsenosti alebo ako to co najviac prakticky robiť? Ďakujem pekne

evkamotka
3. jún 2022

Kupila som si balik gaziciek a dobre boli aj odlicovacie tampony. V lekarni alkohol na cistenie pupka novorodencov. Navlhcila tampon a vyutierala, bolo to obratom suche, niekedy dala na slnko, kym sa doumyval krpec alebo ten fen. No kym ju donosil, aj tak smrdela

doda26
3. jún 2022

Ja ju cistim kazde rano mydlom detskym a vytriem do sucha plienkou a potom papierovou utierkou…fenom nam povedalli, ze len studenym vzduchom a to ide strasne pomaly 😃 a alkoholom vydezinfikujem len parkrat do tyzdna, lebo nerobi to dobre na detsku pokozku..svrbi z toho hlavicka…

autor
3. jún 2022

@doda26 čiže v nej spi, ráno vstane tak vezmeš vyčistiť a dáš mu naspäť, ano? A cez kúpanie mu ju dáš opäť dole ci nie?

ja_mama
3. jún 2022

Nemam skusenost, ale nedala by sa napriklad vyutierat aj dezinfekcnymi vlhcenymi utierkami? V dmke maju take bez vone vhodne aj pre deti, na utoeranie ruciciek, hraciek a pod.

evkamotka
4. jún 2022

Ved kazdy den sa dieta umyva, vtedy ju ma dole a vtedy vycisti prilbicku. Preco ju chces cistit rano? Stale mu ju hore dole davat.
A cisti ju tym, cim odporuci vyrobca nie cimkolvek. Vlhkou utierkou od alkoholu. Nic to synovi nerobilo. Na slnku sme to potom trocha nechali a bolo. Neviem, ake dlhe susenie, tampon som mala vlhky, ta prilbicka sa nim neoblieva :D
Este poznamka, nech budes robit cokolvek, ona bude casom smrdkat z tej hlavicky

doda26
5. jún 2022

Ano presne ako si napisala..mava ju dole pol hodinu rano a pol hodinu vecer, vtedy kupeme..ale pan technik nam povedal, ze teraz ked budu tepla tak kludne aj pocas dna na 10 minut dat dole, vysusit vlasky, helmu utret a potom naspat na hlavku a aj sme to uz vcera tak robili, lebo bolo ozaj dost teplo a velmi bola spotena 🙂 a teda priprav sa na to, ze prve dva tyzdne pojde z hlavky vela vela potu, vtedy sa telo este musi aklimatizovat na helmu 🙂

doda26
5. jún 2022

Este odporucam na fb skupinu Kranialna remodelacna orteza a tam mamicky diskutuju a pridavaju prispevky o vselicom ohladne tychto helmiciek 🙂 dozvies sa tam o tom dost a aj ake pokroky maju deticky a podobne

autor
5. jún 2022

@doda26 pardon ale na fb mi takúto skupinu vôbec nevie nájsť, vieš mi sem dat link pls?

smiling89
5. jún 2022

Ja som cistila vzdy vecer predtym ako som syna okupala tak som ju poutierala tamponom s liehom (ten na pupok co sa dava babatkam). Uschlo to same kym som maleho okupala. Bola som upozornena ze cim viac sa bude cistit o to viac bude smrdiet....takto raz denne uplne stacilo, smradok z helmy sme vibec necitili, iba ked som dala nos 5mm od helmy zvnutornej strany.

tessa04
5. jún 2022

My nosime uz 3mesiace. Robim tak, ako pisu maminky vyssie. Rano po zobudeni dam helmu dole, vyutieram tamponom namocenym v liehu z lekarne. Pockam, kym uschne a nasadim na hlavicku. Raz za cas vycistim aj detskym mydlom a kefkou a dam susit. Hlavku umyvam kazdy den, ked kupem malicku. Ma dlhe vlasky a dost sa v tej helme poti..takze jeden den umyjem samponom, dalsi den len vodou a tak to striedam. Na FCB je skupina Kranialna remodelacna orteza. Tam najdes vsetko😊

autor
5. jún 2022

@tessa04 nevie mi nájsť tu skupinu, dala by si mi sem prosím link?

autor
5. jún 2022

@tessa04 nenaslo mi ju i tak

tessa04
5. jún 2022

Skuste ten link otvorit na na pocitaci, nie na mobile. Niekedy je s tym problem. Inak neviem, preco to nejde...