Ako často kontrolovať v noci teplotu u trojmesačného bábätka?

sarah27
29. okt 2014

Dievčatá, synček má teplotku po očkovaní 38,1 dala som mu Nurofen sirup, už zaspinkáva..jako často mu mám teplotu v noci premeriavať? Každú hodinu? Za rady dakujem

denisa87
29. okt 2014

Nurofen by mal ucinkovat 6 hodín,odmeraj mu po 4roch hodinách,a ak by malo horucku mozes podat panadol alebo paralen..

miku1
29. okt 2014

@sarah27 Nurofen by mu mal zabrať. Na tvojom mieste ho v noci kvôli meraniu teploty nebudím. Skús mu prípadne chytiť čielko a podľa toho zistíš, ako na tom je. Ak by si mala pocit, že veľmi horí (čo podľa mňa nebude) tak podaj ďalšiu dávku nurofenu. Ale ak bude spokojne spinkať, tak ho nechaj. Spánok mu pomôže viac 🙂 Ak by mu náhodou vystúpila horúčka, tak ako píše @denisa87 podaj mu panadol alebo paralen....tieto lieky môžeš striedať s nurofenom po 4 hodinách. No ber do úvahy aj fakt, že deťom, pokiaľ nemajú teplotu viac než 38,5 ani lieky na teplotu podávať netreba.

sarah27
autor
29. okt 2014

@denisa87
@miku1 Baby, dakujem velmi pekne 🙂 Ste milé 🙂

gabrielakin
29. okt 2014

@sarah27 Urcite to netreba prehanat s Nurofenom pokial nema teplotu vyssiu ako 38,ak ti uz pije detsky cajik,radsej vela tekutin.No nurofen bude urcite ucinkovat min.4 hodiny,tak ho nechaj spinkat.Najlepsie by bolo ak by si mala bezdotykovy teplomer,aby si ho zbytocne nemusela budit v takychto pripadoch.

33kacora33
29. okt 2014

ked ma teplotu vysoku.... tak kazdych 20min kym nebude klesat ked zacne klesat a klesne pod 38,5 tak uz len po 4h aj to najprv len rukov a podla toho uvidis 🙂 hlavne vela tekutin... a neprehrievat babatko 🙂

@sarah27

niki101988
30. okt 2014

@sarah27 Každé 3 hodiny, rozhodne dieťa nerozbaľovať a nerušiť častejšie

prasiatko30
30. okt 2014

Hlavne sa snaz nemat to dieta prilis zababusene - pri izbovej teplote 20-21 st by si dieta ktoremu stupa teplota mala drzat najviac v bodynku a mozno prehodit tenucku plachtu ale nic viac - teplotu merat - zalezi od skusenosti ale ja obycajne polozim pery na celo a viem ci este ma teplotu alebo nie netreba to prehanat a zbytocne rusit dieta i ked viem ze pri prvom sa panikari len taka rozkos😄😄😄