Ako často bývajú vaše deti choré?

3. okt 2021

Ahojte, dcérka má 2.roky je tento rok už asi 4×chorá, kašeľ, hlieny, sople a antibiotika druhý krát.
Nakazila sa odomna no neviem ako jej nadobudnúť nejakú imunitu aby nebola často chorá :/
Koľko krát za rok alebo ako často bývajú vaše detičky choré?

marci77
3. okt 2021

a chodi aj do skolky? ci este nie? teda do jasli?

ja mam skoro uz 3rocnu, nechodila do skolky a chora nebola .....iba v tom pripade, ak ju niekto nakazil, napr. ak to starsi doniesol zo skoly

pri starsom som mala tiez obavy, ale pokym niekto nedoniesol do skolky chorobu, bol zdravy, raz za kvartal (teda 4krat do roka v statnej skolke) zvykol byt chory

na posilnenie imunity odporucam C-vitamin, D-vitamin a probiotika
ale kazde dieta je ine, niektore deti viac doma ako v skolke

miriam11
3. okt 2021

Mam 2 deti. 12 ročnú a 7 ročného. Od ich 2 rokov užívajú výživové doplnky a vitamíny značky Nutrilite. Chori nebyvame.

nikpa
3. okt 2021

Kým nezačal maly chodit do škôlky v 3,9r. tak chory bol len jedenkrát tak že ,,vážnejšie,, teplota a silný sopel. Inak kašeľ a bolesť hrdla dostal až v škôlke a odvtedy každy druhý týždeň 🤦 vitamíny bral len D a občas v zime C. Teraz v škôlke som nasadila rybí olej a C, zatiaľ sa nezdá sa že by to pomáhalo. Imunita si asi tými škôlkarskymi chorobami musí prejsť.

elizabet173
3. okt 2021

môžeš podporiť imunitu pestrou stravou, plnou vitamínov, otužovaním, dlhým každodenným pobytom vonku, dostatkom spánku, neprekurovaním, tak som to robila ja, dieťa nebývalo choré vôbec, ani v škôlke. Ale treba prihliadať aj na to, že každé má inú imunitu a niekedy s tým veľa neurobíš. Vidno to na súrodencoch, ešte lepšie na dvojčatách, keď je jedno viac chorľavé ako druhé a robíš všetko rovnako. Ak sa dá antibiotikám vyhnúť, je to fajn, ak nie, nič sa nedá robiť, ak by ich mala pričasto, navštív imunológa.

siska53
3. okt 2021

Kym boli doma, tak obcas len slaby soplik 2x do roka asi.. v skolke uz boli castejsie, mozno ,3-4x, okrme obdobia, co synovi nosne mandle vyberali,po ich vybere bol chory po dobu 9 mesiacov kazdy mesiac ..
le.v takom nizkom veku, ze dva roky, to bol fakt len obcas slabucky soplik..

elementissa
3. okt 2021

Ja mám dvojročného syna, ešte nebol ani raz chorý. Ale je to dané stravou, otuzovanim, nekurenim -len keď začnú "hrozné mrazy" (haha nič také v BA neexistuje), spaním pri otvorenom okne celoročne, nedezinfikovanim, nevyhýbajú sa bacilom a domácim zvieratám (máme 4 mačky). My s mužom sme neboli chorí snáď už aj 10 rokov a viac, my sme celkovo zdravá rodina. Ale poznám jedno dieťa, vo veku môjho syna, čo je choré nonstop uboziatko. Žiadna sranda veru

123369
3. okt 2021

Moja malá má 3 roky a býva veľmi často chorá, navštevujeme aj Imunológia,ani do škôlky nešla, každý deň jej dávam C,D, probiotiká no toto je pre ňu nič, proste príde zmena počasia a hneď angína. Prvý rok mala asi 7-8 x ATB hrozné, minulý rok chorá bola,ale zázrakom bez ATB a tento rok je zasa často chorá,ale ATB zatiaľ 2x, má aj lieky na podporu imunity,no všetci vravia, že musí z tohto vyrásť. No je to ťažké 🙁

blunka
3. okt 2021

2,5 ročná ešte nikdy chorá nebola ani sopeĺ a to chodí do jaslí.
Žiadne vitamíny neužívame, neotužujeme, von chodíme minimálne (z mojich zdrav.dôvodov).
Ešte mám aj 1,5 ročné dieťa a to bolo choré raz akurát teraz mal prvú nádchu.

123369
4. okt 2021

@blunka šťastné to matky,čo majú zdravé deti, musia to mať v Krvi podľa mňa. Viem, že môj muž ako malý mával toto isté ,čo moja malá,tak to bude asi predispozícia 🙁

yoxinka
4. okt 2021

Mám tri deti, 9 rokov, 5 rokov, 2,5 roka. Školák, školkarka s najmladšou som doma. Majú klasické virózy v sezóne, nič hrozné, trochu zvýšená teplota, sopel, kašeľ. Väčšinou jeden donesie, všetci to schytajú, pár dní sú soplaví a hotovo. Asi najhoršia ich choroba bola laryngitíta, mali ju starší dvaja raz. V zime im dávam vitamín D, inak nič špeciálne. Žiadne moje dieťa nikdy nebralo ATB.

blunka
4. okt 2021

@123369 Ja som bývala extrémne choré dieťa, doslova stále aj vybratie mandlí pomohlo len minimálne, aj som opakovane užívala prostriedky na zvýšenie imunity (nie voľnopredajné, ale od imunológa) aj v detstve aj dospelosti, často chorľavá som dodnes. Aj teraz práve užívam tretiu krabicu antibiotík. Sme zavretí v jednom byte a deti odo mňa nikdy neochoreli. Teraz akurát ako píšem syn mal priesvitný sopeĺ prvý raz. Môj muž ale neviem či býval chorľavý to ma nenapadlo sa ho spýtať.
Ani určite nebude platiť, že imunitu podporuje neprekurovať, ja mám totiž alergiu na chlad a v byte nikdy nemáme pod 26 °C (inak mi tečie sopeľ z tej alergie), takže pre ostatných skrátka prekurujeme a deti sú úplne zdravé.

katym77
4. okt 2021

Syn býval ako dieťa často chorý, ale má astmu, poruchu imunity v detstve ho to dosť trápilo a všetko čo sa dalo sadlo na neho. Pubertou sa to zlomilo, a teraz sa preventívne láme aby mu nebolo smutno.

zuzudrnda
4. okt 2021

Isla by som cez upevnovanie imunity 3 piliermi: vyzivna a pestra strava (3,5r syn nejedava sladke myslim cokolady, cukriky a technicky spracovane, max.kolac, mlieko obcas), casty pobyt vonku (sme minimalne 3h v zlom pocasi, v dobrom viac, nezrazala som nikdy silno teplotu ani nedavala lieky preventivne co zbytocne. ATB mu raz predpisali bez CRP testu na bolave hrdlo a teplotu. Vahala som velmi, ale nedala. Syn bol za 2 dni ako rybicka. Doteraz nebral ATB, cipok na teplotu mal 1x a okrem soplovych virozok 1-2× za rok je klop klop ok. Cize - strava, pohoda a pobyt vonku a D vitamin

sono2
4. okt 2021

Ja najprv napíšem, že my nebývame chorí.
Dojčila som obe dcéry do 2 rokov mladšiu stále bude mať 2,5 roka atb mala staršia keď mala zápal ucha ako dvoj ročná. Ináč len nádcha.. nikdy ju nebolelo hrdlo. Zvládli sme vždy teplotu do 3 dní. Pcr sa tým pádom nebralo nikdy.
Chodí do škôlky od 2,5 roka
Mladšia 2,5 ročná mala nádchu fakt štyrikrát
Staršia nedonesie nikdy nič zo škôlky za coronu chodila do škôlky.
Neboli sme chorí.
Aktuálne sme očko
Ale musím napísať že sme v kuse vonku.
Doobeda poobede. Fakt hodiny
Za každého počasia, okrem lejaka, ale mrazy atd
V lete voda nonstop, či studená, tepla, more., na slnku sme celý čas
Deti sú skoro holé celé leto. Na jar povyzliekane ako prvé
Čiapka fakt to musí byť zima.
Vitamíny žiadne.
Strava poriadna. Sladké klasicky.

wayway
4. okt 2021

Moji su aj kazdy mesiac chori a ja casto s nimi (ako prave teraz) a je to teda strasne. Ten isty problem mala moja mama so mnou a surodencami. Mali sme zdravu stravu, vsetci sme boli ako mali kojeni, chodievali sme na vzduch, prestahovali sme sa z mesta na vidiek... Situacia sa opakuje a mam to iste doma s vlastnymi detmi. Mozno mame zlu vrodenu imunitu.

123369
4. okt 2021

@blunka to je naozaj zázrak,ja neviem,čo tej mojej malej je, tiež má lieku od imunologicky,a stále je chorá. Musím povedať, že mi tiež trochu prekryjeme, lebo ja som zimomriva,a určite neotuzujeme,ani muž a von chodíme iba keď je pekne, určite nie za každého počasia, lebo proste keď má tú imunitu naštrbenu,tak by hneď ochorela.

basska_b
4. okt 2021

@sono2 Správne 👍 my robíme takisto. Deti v živote nemali kašeľ, staršia možno raz. Ak aj niečo je, vždy len sopel. A skoro vôbec nie sú choré. Rýchlo sa dostanú zo všetkého. Do kolektívu v zmysle škôlka nechodia, ale inak stále s inymi deťmi, aj v autobuse, detskom kútiku... nevyhýbame sa. Ale presne, otužujem už od bábätka 👍

sono2
4. okt 2021

@123369 ono to je ťažko.
To vidí druhý chyby iných.
Mám známu, ktorej malá je v zime, v lete oblečená ako cibuľa. Taktiež je nonstop chorá. A tiež sú viac doma ako vonku.
A papa tony vitamínov.
Tiež to nejde zrazu v troch rokoch. Treba začať od počiatku.

sono2
4. okt 2021

@basska_b ináč toto kedysi povedala ze mojej mame doktorka že otužujte ale od počiatku.
Podľa mňa aj veľa robí to slnko.
Mala som párkrát krv v zime a maximum D čka
Takže fakt keď aj mne niečo tak sa cítim zle deň a druhý som fit, až sa čudujem že ako zázrakom.
A pri dvoch deťoch ani nemôžem byť chorá, keď boli menšie som sa normálne desila, že niečo, lebo veď deti nedajú dýchať, nereálne si ľahnúť alebo tak. A fakt som bola ušetrená.
Ani v tehu ani nič.

evuska135
4. okt 2021

Moj 4r nebol nikdy chory. Asi 5x mal sople a 2x kasel za cely cas. Ale on sa tak narodil, vzdy chcel studensiu vodu na umyvanie aj v zime mal vzdy teple ruky.
Ako zacala skolka tak sme hotovi vsetci.kazde 2tyzdne choroby. Nic na podporu imunity nepomaha. Ja ked som bola mladsia tiez som vecne mala sople, anginy 🙈

zuzudrnda
4. okt 2021

@evuska135 toto beriem uplne normalne a nie ako chorobnost. Dieta v ramci zdraveho vyvoja imunity si do urciteho veku ma prejst virozami. Nie je to moj nazor ale vyjadrenie imunologicky. Je mozne, ze Vas syn po skolke nebude v skole vobec vynechavat ak ma dobry zaklad.

basska_b
5. okt 2021

@sono2 Sranda... veru,ja som za dve tehotenstva a následne 2x kojenie po dobu 1.5 roka som bola snáď raz či dvakrát chorá len. Mali sme aj COVID. Ja som normálne nechápala, chvalabohu, u mňa to bola záležitosť pár hodín. Prehnalo ma, pár hlienov vyšlo a na dva dni som stratila čuch, to bolo všetko 🙏 veru, veľmi veľa slnka mam, v lete sa ani nenatieram 😀