Ako často bývajú vaše deti choré?

kiki75
2. feb 2018

som zufala...dcera ma 4,5 roka a prave mi prisla zo skolky zase chora, po 2 dnoch....chodi tam od 3 ťrokov. prve mesiace (sept-nov 2016) mala stale soplik,kaselm,atd. potom nechodila , lebo som isla rodit, pokracovaLA v aprili 2017,ale zase to iste... po par dnoch sople... porom v 2017 setp-dec. chodila, bola 3-4x chora, bolo to trosku lepsie, ale bola casto doma. teraz isla zase a po 2 dnoch jej tecie z nosa... je to normalne_? samozrejme to vzdy chyti aj maly☹ chapem ze tym musime prejst ale uz sami to zda vela. k doktorke nechodime,pretoze su to len virozy a atb potrebovala iba 1x.ale cakala som tento skolsky rok uz zlepsenie. mame ist k imunologovi?? neviem ci by to nebolo uz potrebne....aj vase deti su na tom podobne v skolje alebo dcera ma imunitu na figu?? dakujem

zuzana76
2. feb 2018

tak nadchy mam aj ja dospela asi 3-4x do roka, ATB beriem mozno raz za 3 az 5 rokov, deti maju nadchy tiez asi tak ako ja, ATB beru asi 2x do roka, to su nejake anginy ci priedusky, mladsi prekonal aj zapal mzogovych blan a obaja mali znizenu imunitu, pricom starsi nebral ani lieky na imunitu a naposledy mal vraj vysledky ok po imunologickej stranke a mladsi berie imunor, ale tiez mal teraz uz vysledky ok po imunologickej stranke a aj tak sme znova vsetci traja chori, ja aj oni

zuzana76
2. feb 2018

takze mne sa zda ta vasa chorobnost celkom ok

silaviat
2. feb 2018

to ze sopli neznamena hned ze je chora a musi ostat doma na ATB.. moja chodi do skolky stale pokial nema horucky samozrejme co mala zatial len raz aj to len 2 dni... zbytocne ju nebabusim v noci nekurim .. vybudovala si dobru imunitu uz od mala ... samozrejme kazde dieta je ine .. ale v zahranici je normalne nedavad hned ATB -iba ak je to uz fakt zle ,,, deti tu chore nebyvaju a sopliky sa utru ...

ave17
2. feb 2018

@silaviat to musia byť rodičia ostatných deti nadšené,keď tam tvoje dieťa,kašle,kycha,sopli...pre teba je smerodajné,že nemá teplotu?? To ale neznamená,že nie je infekčné,iného nakaziť moze.Takyto egoizmus je otras.

silaviat
2. feb 2018

@ave17 nekasle a nekycha..ma soplik .. to nieje choroba .. a zijem v uk tu ani dieta doma nechat so soplikom nemozem .. a dr ma v cakarni posle domov-kedze top nieje choroba ... takze mamicky to neriesia .. to len na sk a cz sa predpisu ATB na kazde zakychnutie a potom sa cuduju rodicia ze dieta nema ziadnu imunitu a atb uz na zavazne choroby nezabera... BTW-pisem vseobecne a nenarazam priamo na zakladatelku temy ...

kiki75
autor
2. feb 2018

@silaviat ale je to viroza, ked ma dieta sople. moja kycha, soplni, niekedy aj kasle. nechodime k dr, liecime sa doma, ale to trva asi 10 dni vacsinou, nechodi vtedy, aby nenakazila ost.deti a aby ona nechytila do toho zase nieco ine. aj u nas su taki rodicia, samoyrejme,ze soplave dieta tahaju do skolky lebo musia robit,len potom moja napr. je do dvoch dncoh chora ked je tam v triede uz jedno take dieta,,,, a vzdy& sa tam najde soplave dieta,to je fakt.... prave preto neviem, ci je to normalne,ze moja to chyiti, alebo ma oslabenu imunitu, atb brala mozno 2x v za cely svoj zivot

siska53
2. feb 2018

@kiki75 tak nuz..po vybere nosnych mandli nas maly bol skoro rok chory tak,ze po tyzdni dvoch vzdy ochorel. To mal 5r.
Ako az tak casto predtym a.ani potm nebyvali.

Imuno mozte skusit,no anpr.aj ja byvam casto chora.. Kym sa dalo,pouzivali sme silice na potieranie ci inhalaciu.. To dost pomahalo aj preventivne sme inhalovali. Nie je to ale lacne,ked pouzivas kvalitne silice..

Inak kym si doma s babom,ja by som dieta do skolky nedavala,rzsp.ked uz,tak maximalne na pol dna..

montemotherone
2. feb 2018

@kiki75 treba zaviesť každodennú hygienu nosa. Preplachovanie roztokom morskej soli. Buď fajkou, alebo fyziomerom.

kiki75
autor
2. feb 2018

@siska53 inac chodi len na pol dna, maly uz ma rok. ale dcera sa uz nudi doma, resp. vidim na nej, ze potrebuje spolocnost a kamaratky....

kiki75
autor
2. feb 2018

@siska53 inac maleho inhalujem. dcerke pouzivam denne 2x sterimar do nosa a samoyrejme vitaminy , homeopatika, arko defenses....aj imunoglukan sme skusali, no nic moc

kiki75
autor
2. feb 2018

@montemotherone pouzivame

hettinka
2. feb 2018

@kiki75 vaša chorobnosť v škôlke je úplne bežná a prejde si tým veľká väčšina detí. Keďže si jej pobyt v škôlke viackrát prerušila (pochopila som, že chodila 3 mesiace, potom skoro pol roka nie, potom zasa 3 mesiace a zasa nechodila, ona sa adaptuje vždy úplne nanovo a ak pribudli medzičasom nové deti do kolektívu, tak je konfontovaná inými mutáciami bacilov. Budovanie imunity je u veľa detí takéto, že si musia prejsť škôlkárskymi chorôbkami. A za odmenu, v škole sú už zvyčajne v pohode. deti, ktoré si to v škôlke "neodbijú", postihne ich to v škole a tam už to je horšie.

V prvom rade si uvedom, že sopel nie je choroba. Dieťa netreba nechávať hned 2 týždne doma so soplom, robíš to, lebo si to môžeš dovoliť, keďže si na materskej. Ako aj sama vidíš, nemá to význam, do 2 dní ma sopel zasa... Choroba je pre mňa vtedy, ak má dieťa teplotu (aj zvýšenú, nemusí byť hned horúčka), smrká žlté sople, vykašliava hlieny, vracia, je smutné, spavé, malátne, nechutí mu jesť, má viditeľne zapálané hrdlo, afty, hnisavé očko... Ak má vyslovene len vodnatý soplík, ale inak funguje v pohode, nenechávala by som doma.
Staršia dostala v škôlke v 4 rokoch kiahne a potom sme mali jeden rok taký úplne kritický, že dostala rovno angínu a ATB, tam nebolo o čom premýšľať, bola doma vždy. Ale soplík je niečo iné.

Zašla by som možno na alergo, či to nie je nejaká alergia (v zime môže byť na chlad, na roztoče, potraviny; v lete nejaké rastliny). Nám pomohol v škôlke každoročný pobyt pri mori, solná jaskyňa, saunovanie v bylinkovej saune, chodili sme pravidelne na detské plávanie, osvojila som si zásadu nebambušiť, otužovať. Dávala som Hliváčka, mladšiemu JUST Narosan čučoriedkový. Možno by pomohli aj čerstvo odšťavené zeleninovo-ovocné šťavy, ak ti to vypije.

Inak, moje druhé dieťa bolo podstatne menej choré, kedže mu staršia domov nosila tie školácke bacily, už bol na ne zvyknutý asi.

siska53
2. feb 2018

@kiki75 skus si najst niekoho,kto robi so silicami, nam.to ucinkocalo aj na nadchu a este mozem.odporucit ked,tak hlivacika.. Aniekedy pomoze len cas.. My sme mali obdobie,kde sme brali vsetci imunoglukan i cecko na kvanta pomaly a aj tak sme boli vsetci 4 chori..uz je to podstatne.lepsie..

No na imuno bybsom s nou preventivne zasla,uz jej vedia spravit aj testy teraz je to dobreobdobie,kym.nie su zas alergeny..

majkat1
2. feb 2018

@kiki75 mne sa pri soplikoch osvedcili preplachy nosa....inokedy nadcha trvala dlllho ..teraz posledne mesiace robim.detom pri zacinajucej nadche preplachy a super vec....sople rychlo zmiznu..

optimistka
2. feb 2018

Toto isté bolo celú škôlku so synom. Vydržal max 3 dni a prišiel so soplami, kašlom, ktoré nie a nie odoznieť. Čiže vyzeralo to asi takto: 3 dni škôlka, 3 týždne doma. Po troch týždnoch ako som ho priviezla do škôlky už v šatni som počula ako deti kašlú a tečú im "zelene sople". Mala som pocit, že som krkavčia mater, ked ho tam v takomto prostredí nechám. Mala som to šťastie že som bola s mladším na MD, tak som ho v zime nechávala na 4 mes. doma. To nemal nikdy ani sople, ani kašle. Teraz je prvák, za prvý polrok vymeškaných 120 hod. Momentálne sme začali preplachy nosa konvičkou a slanou vodou. Vždy ked príde zo školy, vypláchneme všetok ten hnus, ktorý do nosa počas dňa nasal. Dlhodobo som nasadila tinktúru z kapucinky a verím, že až táto kombinácia zaberá. Nemôžem uveriť tomu, ale 4 týždne vydržal v škole. Klopem na čo len ide a verím, že toto nám konečne pomôže.

bosoriak
2. feb 2018

@kiki75 deti do 10 rokov mali sople, maju sople a budu mat sople. Ci su zlte, zelene, fialove, to je jedno. Kym nema teplotu, nie je malatna, apaticka, spava, tak do skolky. Tiez som hystercila pri prvej dcere, ale proste to tak je. Sople nie su choroba, upchaty nos nie je dovod na absenciu v skolke. Je to medvedia sluzba, ked ju zakazdym nechas doma - organizmus si jednoducho musi zvyknut. Mojej najstarsej to zimne soplenie pomaly prechadza teraz, ma 9.

Otuzovat, vetrat, byt vonku za kazdeho pocasia plus vela ovocia a zeleniny.

Vela zdaru a menej stresu. 🙂

draacik
2. feb 2018

@kiki75 co mi maly chodi do skolky, mal len 2 razy kasel a sopliky, nakolko mi neje uz 3 roky ovocie a zeleninu, musela som to riesit vitaminy v inej forme a tuk tuk tuk zabera to, antib. nemal este ani raz a to ma 4,5 roka

kikina84
2. feb 2018

@kiki75 do 6 rokov v jednom kuse..od kedy chodí do školy iba raz

jana_eyre
2. feb 2018

no len pre porovnanie kedy zacala doktorka mojho posledneho syna riesit ako so zlou imunitou - nar. 09/2016, v 2m zapal priedusiek atb a potom to. uz islo.. cely rok 2017 bol nonstop chory (zapaly stredneho ucha kvoli streptokokovi s prasknutim bubienka, obstrukckne bronchitidy, nadchy, zahlienenia a tak dookola), pauzu mal len cez leto aj to nie cele.. a v decembri, ked bral 5te atb uz doktorka zhodnotila ze je toho az moc aj na to ze ma dvoch starsich surodencov.. nasadila mu bronchovaxom, pocas jeho brania ochorel. len raz.. teraz ho uz neberie a zatial je ok, tak uvidime..

prvy syn bol chorlavy len prvy polrok skolky (zacal. chodit vtedy ked sa narodil posledny) a na konci roka 2017 dostal. mononukleozu a odvtedy bol uz 2x chory, ale po tom je to normalne.. dcera ma. najlepsiu imunitu, ta je chora parkrat do roka ale kedze aj ona mala. miernu mono teraz je toho viac..

montemotherone
4. feb 2018

@kiki75 k tomu čisteniu, sterimar, alebo akýkoľvek sprej nestačí len nastriekať. Treba dutiny naozaj prepláchnuť. My sme sa s tým klasicky trápili pri vstupe do kolektívu a až teraz na staré kolená som zistila ako sa majú tieto spreje či nosné kvapky správne aplikovať. A fakt to začalo zaberať poštuduj tu http://www.detskaorl.sk/?cat=6
Tiež odporúčam kúpiť domov práčku vzduchu. Ja mám túto. Už má 15 rokov, a keď ju poctivo používam, hlavne v noci, cítime to ráno všetci https://cisticky-vzduchu-a-zvlhcovace.heureka.s... Je super. Nemeníš žiadne filtre, všetko sa dá čistiť. Je to zvlhčovač aj práčka v jednom 😉

domculik
4. feb 2018

@kiki75 inak toto je pripad veeeelmi vela deti zo skolky. skuste sa viac pocas zimy imunizovat - otuzovat, vitamin C - citron, kysla kapusta... ale niekedy dieta proste musi iba prejst tou fazou asi...

annaanna
7. feb 2018

@silaviat soplik nie je choroba. A nie som dr ale asi ani nie je infekcny. Jasne ze je diskomfortny a obtazuje

kiki75
autor
8. feb 2018

@annaanna jasne ze je to choroiba a je infekcny....sposobuje to asi 200 virusov. To co je pre skolaka alebo dospeleho iba nadcha, to je pre male.deti horsie....so syncekom sme boli aj v nemocnici lebo niektore z nich sposobuju aj dychacie tazkosti, napt nas pripad bol rsv viroza.dcera ho nakazila a tyzden ho inhalovLi na antolskej,lebo dostal laryngitidu a bronchitidu....takze milujem ked niekto ma potrebu komentovat vsetko aj ked otom hovno vie....s pprepacenim

kiki75
autor
8. feb 2018

@annaanna este dodam ze aj dcera ma vzdy teplotu ked ma soplik, aj teraz mala 38-39 na zaciatku. Vacsinou iba prvy den.potom nasleduju sopliky,nakoniec kasel.a ked to nie je choroba tak co to je podla teba....

kiki75
autor
8. feb 2018

@montemotherone dakujem, mame zvlhcovac boneco, syncek mal uz par kratlaryngituyu, takze pouzivame.hlavne v zime.inac kvapky pri nadche pouzivam tak ako sa tam pise,ale preventivne tie morske vody len striekam.neviem ako inac mam im preplachnjt nos,tam sa to nepise....

willino1
8. feb 2018

no moji chlapci chodia do kolektívu od 1 roka a 2 mes. ... teraz majú vyše 2,5 roka... za celé obdobie sme dali v lete raz 5 týždňov v kuse v jasličkách bez toho aby boli chorí... inak dáme týždeň - dva v školke a dva týždne doma... jeden zakaždým horúčkuje ako blázon (stále nad 39 aj so všetkými sirupmi od teploty a zábalmi....) s druhým sme tiež skončiĺi s laryngitídou v nemocnici... za 12 posledných mesiacov bol jeden chorý 10x a druhý 12 x ... z toho sme boli väčšinou na ATB ... keď som sa opýtala Dr. že čo s tým, že ideme s choroby do choroby ... či s nimi ísť na imunológiu... tak mi povedala že 12x do roka je v norme, keď je dieťa v kolektíve... ale dala nám aspoň tú "bacilovú" kúru na posilnenie imunity tak dúfam, že to zaberie... inak fičíme na všetkom možnom (imunoglukán sirup, zázvor+med+citrón, otužovanie, déčko ... ) a stále čakám, že z toho vyrastú a toto obdobie prejde... dúfala som, že sa zlepšia po roku a nič, už sa trápime 1,5 roka a tak teraz dúfam, že sa zlepšíme po dvoch rokoch 🙂

sassannka
8. feb 2018

Stará, otrepaná téma. Ani nemusím čítať reakcie - bude tu skupina, čo tvrdí, že sopeľ žiadna choroba nie je a ich zasopľené deti veselo chodia do škôlky a ďalšia, čo bude mať sto chutí rozbiť hlavou monitor, lebo sa snažia preliečit svoje deti v kolektíve zasoplencov. Dotoho začnú dve - tri vyhlasovať, že oni žijú v UK a tam sa to nerieši - hlavne, že keď sa niečo vážnejšie prihodí, všetci nadávajú na UK zdravotníctvo a balia kufre kurírovať sa na SVK.

Áno, mali sme rovnaký problém v jasliach. Moje dieťa 100% zdravé, inak tam ani nešlo, už v prijímačke decká so sopľami stekajúcimi do úst. Samozrejme, že o dva tri dni sme boli chorí zase. A od neho aj všetci doma, takže len toľko o tom, či sopeľ je alebo nie je choroba!
Teraz je vyše polroka doma, stretáva sa s len zdravými deťmi v centrách a krúžkoch a čuduj sa svete, je zdravý tiež. Ale o dva týždne nastupuje do škôlky, tak už sa zase teším na tú morálku.

annaanna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
silviaaaaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kiki75
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz