Akné u 11,5 ročnej pubertiačky

nikus88
8. jan 2022

Prosím Vás o overené metódy,či prípravky alebo nejaké kupené nástrojé na škaredé akné. Dcéra ma 11,5roka, no na tvári má samé čierne bodky + hnisavé vyrážky. Skúšala som hľbkovo tlačiť, no nejde to a dcéru to bolí. Zaplatím jej sedenie u kozmetičky za 25 eur a o mesiac ich tam má zase. Tak radšej investujem do niečoho čo možme využívať doma...ale fakt overené....nepíšte mi tu tie,ktoré mate 3čierne bodky na tvári....ďakujem za každú overenú radu....pekný deň

lasona
8. jan 2022

Treba pravidelne čistiť, je normálne že každý mesiac sa to vráti. A návšteva u kozmetičky každý mesiac je ok, niektoré chodia každé tri týždne. Ak sa to zanedbá, dievčatá majú na pleti jazvy. Plus domáca starostlivosť je dôležitá, používať vhodné produkty. V jej veku sa búria hormóny, takže je pochopiteľné že má taku pleť. Tento stav pleti sa nedá vyriešiť len tak že raz sa pleť vyčisti a bude pokoj. Taktiež dôležité čo dcéra konzumuje. Sladkosti, čokolády, slané veci treba eliminovať. Používať vlastný uterák na tvár, po každom čistení oprať, dezinfikovať mobil, nechytat sa tváre, často meniť vankúš...aj týmto môžeš eliminovať prejavy akné...ak však nepomôže ani to, navštíviť kožné...len tam jej pravdepodobne dajú silné lieky .. už ty musíš zvážiť že akou cestou ist
Kozmeticka pleť vyčisti, napari, použije zväčša enzymaticky peeling, povytlaca, docisti ultrazvukovou spachtlou, použije ozonizer, sťahujúcu masku, sérum a krém. Neviem o Tom že by boli nejaké špeciálne prístroje na akné ..naparovac stoci cca 70 eur, spachtla cca 50 eur a ozonizer 50 eur .tie veci ale musíš vedieť používať ..

janinah
8. jan 2022

Čím skôr pôjdete ku kožnej dr.tym viac problemov si ušetríte.nespravnym prístupom si môže vyrobiť jazvy na celý život.

miriam_s
8. jan 2022

@nikus88 s týmto mám na na pubertiakov s mastnou pleťou veľmi dobrú skúsenosť, tie z drogérie ich častokrát veľmi dráždili a nerobili im dobre, až toto im sadlo, majú to aj s krémom a veľmi im to zlepšilo stav pleti aj keď jasné, že nejaké vyrážky stále vzniknú ale oveľa menej ako predtým, rýchlejšie sa to hojí a vďaka zloženiu neostávajú po vyhrážkach červené fľaky po tvári...
https://www.liekobox.sk/produkt/cerave-sa-cisti...
https://www.liekobox.sk/produkt/cerave-zjemnuju...
Nedaj sa zmiasť že je na stránke napísané aj pre suchú pleť, svojim zložením je to práve na mastnú skvelé kvôli obsahu kyseliny salicylovej...
Kožná jej veľmi nepomôže, z mojej skúsenosti dávajú len zarábané mastičky ktoré nezaberajú alebo ťa pošlú do lekárne po kozmetiku ako práve cerave alebo La roche posay

danusskaaa
8. jan 2022

Nebabrať do toho len tam s hocijakou kozmetikou. Smer kožná a nastaviť liečbu! Mala som to a sama som si akurat tak zarobila ma jazvy po celej tvári 😔

simsalabim
8. jan 2022

@nikus88 urcite ku koznemu lekarovi. Cim skor, tym lepsie. Moja dcera ma na predpis vodicku a krem a bez nich by to bola katastrofa. Inak na vytlacanie ciernych bodiek ma DM taky kovovy nastroj a ten je super, hlavne na vacsie cierne bodky https://www.mojadm.sk/ebelin-odstranovac-akne-p...

misko24
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simsalabim
8. jan 2022

@misko24 no len roacuttane je brutal, na ten by som pristupila iba v naozaj tazkych pripdoch akne. Moja dcera to zdaleka take nema,plet ma relativne cistu.

mamina0078
8. jan 2022

Ist ku koznej a hlavne nevytlacat akne 🤦🏼‍♀️ nieco ine je u dobrej kozmeticky ist na hlbkove cistenie a nieco ine doma... A zacat cistit plet rano, vecer za mna je velmi dobra a kvalitna kozmetika la roche posay alebo Avène. Ale kazdemu nieco ine sadne mne v pubertalnom veku dala kozna niekolko vzoriek roznych znaciek a sadla mi az 3 alebo 4, cim skor sa to odborne podchyti tym viac sa vyhnes pripadnej antibiotickej alebo hormonalnej liecbe. (Pokial uz nie je neskoro) A potom taky zaklad Ako zdrava strava pretoze aj to sa odzrkadluje na tvari, dodrziavanie hygieny (vlastny uterak, cistenie, nechytat sa spinavymi rukami...), Pitny rezim..

bubik6x
8. jan 2022

@nikus88 moja sestra mala tiež takéto a nakoniec jej bola zistená alergia a z toho sa jej robili takéto až vredy takže určite by som navštívila dermatologičku, a imunologa

nikus88
autor
8. jan 2022

@bubik6x dcera je sledovana na gastre,boli jej zistene alergie...neje to, co nemoze..ani sladkosti, lebo ma intoleranciu na psenicnu a raznu muku...len tie kukuricne alasky...

nikus88
autor
8. jan 2022

@misko24 kozna mi raz vravela, ze existuje liek, ktory urcite zaberie..ale to musi mat dcera viac ako 12rokov

nikus88
autor
8. jan 2022

@simsalabim aj to mame...nejdu jej aj tak..

bubik6x
8. jan 2022

@nikus88 vieš čo ja ešte používam toto je to strašne drahé ale sestre to tiež pomohlo, hĺbkové čistenie ráno a večer, o týždeň sme boli obidve krásavice 😉

jarca1111
8. jan 2022

Vydrzat a efekt pride 🙂