Aké vyrážky má môj syn?

lenka2710
30. mar 2023

Dievčatá prosím vás poraďte! Malý ma už druhý týždeň takéto vyrážky, má ich na brušku a na jednej nohe, na stehne, len z prednej strany, inak nikde
Boli sme u dr, dala nam len fenistil a excipial mlieko na natieranie! Začalo sa to minulý víkend, keď bolo teplejšie, boli sme u rodičov a bol dosť naobliekany! Mal to len popod bruško, myslela som ze potnicky!
Ale začalo sa to rozširovať, po tom excipiale, čo nám dala dr sa mu to ešte zhoršilo
Vravela ze alergická reakcia ale fakt neviem na co, nič nové nejedol, prášok používam ten istý, aviváž vôbec, plienky už nemá, mal to len taky pas popod bruško a už to má po celom bruchu a nič nepomáha
Ani neviem čoby som mu na to dala
Prikladám foto

vani190493
30. mar 2023

@lenka2710 zdravím, dcére sa to urobilo po čokoláde, keď zjedla trosku viac, ale to zmizlo do týždňa, nesvrbelo ju to, oblasť hrudníka, dávala som modrú indulonu. 😉

lenka2710
autor
30. mar 2023

@vani190493 ved ja tiež rozmýšľam, že mu to aspoň tou indulonou natriem, po tom excipiale sa mu to rozrástlo a začalo svrbiet, predtým ho to nesvrbelo, asi mu nepasuje

vani190493
30. mar 2023

@lenka2710 ten excipial, ja nemám vôbec dobré skúsenosti. Indulonu ak nepomôže, tak nezhorsi.

ankare
30. mar 2023

@lenka2710 nápis do skupiny Zdravotníci na MK.

terezka2911
30. mar 2023

Môj mal asi pred mesiacom to isté...brucho a prava noha iba vpredu...doktorka, že to sa po viroze vyhadzal...nakoniec sa osypali aj nohy, aj ruky, aj zadok...Mali sme dietu bezhistaminovu, po niekolkychh navstevach alergologie a brani antihistaminik mu to odislo...

lenka2710
autor
30. mar 2023

@ankare vďaka, už som napísala 😉

gumkac19
30. mar 2023

@lenka2710 môj také čosi mal na chrbatiku
Dermatológ na to dal tekutý púder a do týždňa boli preč
Ale bola to reakcia na jedlo nejaké, u nás pravdepodobne mandarínka

lenka2710
autor
30. mar 2023

@gumkac19 kurník ved stále rozmýšľam, či dačo nove nejedol, a nič ma nenapadá, boli sme vtedy u našich, mal len taky pas popod bruško, tak reku ze potnicky, vôbec ma nenapadlo, že sa to takto rozrastie a ze to môže byť nejaká alergia

gumkac19
30. mar 2023

@lenka2710 ešte len doplním, že predtým už mandarínky jedol a nemal z toho nič
Ale dermatologička vravela, že majú aj pacientov, že napr na mandarínky povedzme z "Kauflandu" nereagujú a na inú "značku" áno 🤷

lenka2710
autor
30. mar 2023

@gumkac19 môžem sa spýtať, ten tekutý púder obycajny?? Lebo je aj s mentolom sa mi zdá

gumkac19
30. mar 2023

@lenka2710 obyčajný sme dávali