Aké sú príznaky virózy u deti?

neznakaramelka
1. júl 2013

sedemrocny syn bol dnes cely den v pohode, iba o piatej poobede mal studene ruky. boli sme aj vonku, ale len tak posedaval.
o pol siestej nemal ani teplotu ani nic ine, ale hovoril ze je unaveny a trochu sa mu toci hlava.
o siestej uz mal 38,5 a to ma doteraz. cca 20 min dozadu sa vyvracal. dnes uz kakal, ale normalne. cize hnacku zatial nastastie nemal
moze to byt viroza? treba ist na pohotovost?
co mam teraz robit? umyla som ho, a teraz lezi ako bez zivota, s tym ze ho boli zaludok. podla mna z toho ako vracal

aristka
1. júl 2013

@neznakaramelka asi má črevnú virózu ,teraz je toho dosť...nepíšeš či ho bolí celé bruško,alebo niekde cielene

miruska320
1. júl 2013

Ahoj presne ako u nas,syn sa ranoi zobudil s miernym kaslom,inac cely den nic a k veceru tiez asi okolo 17 hod,ze ho vsetko boli,toci sa mu hlava,a tiez ako bez zivota.Nema zatial sice horucku-no u nas v okoli je teraz hodne deti takto prechorenych -u nas je vea crevnej viiroizy,la vsetci skoro to iste-zvracanie pripadne hnacky-my zatial ani jedno ale proste je toho vela.Isto si mu podala liek na teplotu ,isto mu klesne-inac v tom case ako si merala byva obviikle u deti najvyssia.Az by nejlesla ,pripadne by isla hore a zvracal by viac ako 5 x tak isto na pohotovost.Asi taz potrebuje hlavne ddych a postel,tak ho neber hned-skus mu podat Smectu ta pomaha aj u nas

neznakaramelka
autor
1. júl 2013

@aristka myslis ze je to fakt viroza? stazoval na oblast okolo pupka, cize zaludok. teraz som mu merala teplotu, mal do tych 38,5. velmi dufam ze to nepojde hore.
mne idu tehu hormony na mozog, veci co normlane zvladam s prehladom, tak teraz len stresujem a placem. vsetko ma vystrasi, ja sa nepoznavam. bojim sa o babo v brusku, aby nieco... na druhej strane si uvedomujem ze viroza,,,, pred tym neuteciem..
dva tyzdne dozadu hnackoval mladsi, tiez som si poplakala. muz nie je doma, tak ci tak sa musim postarat sama, do toho mam ine veci, mam pocit ze to nezvladam.
stale ma napada, ze keby uz bolo babatko narodene, co potom.. tak ci tak s nim nemam kam ist, ako by ho to ohrozovalo. ja neviem, mne to uz nemysli, som tak vystresovana, ze tep mam riadneeee cez sto. neviem sa ukludnit

aristka
1. júl 2013

@neznakaramelka pozor okolie pupka nie je žalúdok...ak by nešla teplota dolu a bolesti pretrvávali aj v noci treba ísť...môže to byť slepák...

neznakaramelka
autor
1. júl 2013

@aristka a kde je zaludok??

majakuca
1. júl 2013

@neznakaramelka Ja by som ráno išla k lekárovi, nech mu urobia CRP, KO, ak by sa stav výrazne zhoršoval, tak aj na pohotovosť. Treba podávať veľa tekutín, nad 38,5°C podať liek na zníženie teploty. A oddychovať. Môže sa jednať aj o chrípku. Môj syn mal pred týždňom tiež tieto príznaky - točenie a bolesť hlavy, celková únava, bolesť bruška, boleli ho ruky, nohy, proste všetko, kašeľ, neskôr aj plný nos. Hnačku nemal. Teplota od 38 až 39,2 aj počas dňa, nie len v noci. CRP, krvný obraz a moč mal v poriadku, takže lekárka lieky nepredpísala, no keď to po týždni neustúpilo, tak už berie ATB a je mu už lepšie. Ak by mal bolesti krku, alebo stuhnutý krk a nemohol hýbať hlávkou, tak isto pohotovosť. Držím palce, aby to rýchlo prešlo.

aristka
1. júl 2013

@neznakaramelka nahmataj si koniec hrudnej kosti,tam je...

neznakaramelka
autor
1. júl 2013

@aristka uz som pozerala na nete obrazok. no raz sa uz vyvracal a teraz z neho islo este trosku. tepl ma 38,3

aristka
1. júl 2013

@neznakaramelka ja by som s ním šla...môže to byť viroza ,ale aj slepák...

neznakaramelka
autor
1. júl 2013

@aristka a ako sa prejavuje slepak?

aristka
1. júl 2013

@neznakaramelka akútny môže aj takto...,preto by bolo lepšie keby mu to brucho niekto kompetentný prehmatal....

neznakaramelka
autor
1. júl 2013

@aristka fuha, to ma nenapadlo. budem na to mysliet, ale nestras ma. 😒
som taka vynervovana, ze sa asi zosypem, normalne sa bojim ist spat. joj, toto sa nam mohlo vyhnut, uz toho bolo v poslednej dobe privela, sa bojim ze predcasne porodim z toho stresu ☹ ☹ ☹ ☹

aristka
1. júl 2013

@neznakaramelka len sa ukľudni a keby niečo ,sa to zhoršovalo alebo nezlepšovalo smer špitál....vieš to sú deti vždy sa niečo vyserie... 😉

neznakaramelka
autor
2. júl 2013

@aristka ahoj. uz sme doma od pediatricky. diky za pomoc v noci