Aké štípance to má moja dcérka?

20erika07
30. okt 2020

Prosím Vás ľudia, máte skúsenosť? Čo to môže byť? Dcérka to má na pinduli a na oboch stranach od nej, plus to pyzamo takto ☹ nesvrbí ju to vôbec .... všetko som prezrela, matrace posteľ, prezliekla periny, na paplone tiez take ako na pyzame aj na plachte... som hotová☹ vystriekala som brossom ,neviem co este viac mam mozem spravit ☹

marianeta
30. okt 2020

Ploštice..

tifi2324
30. okt 2020

@20erika07 to bude od plostic

20erika07
autor
30. okt 2020

@tifi2324
@marianeta paneboze 😭 zblaznim sa

20erika07
autor
30. okt 2020

@tifi2324
@marianeta inak to ma take ze ani kopcek nic, prejdem jej po vyrazkach a uplne hladka koza, co som kukala milion foto od plostic boli vacsie a bol aj hrbolcek. Nikde nechodíme iba ona do skoly a my do prace kazdy vlastnym autom, v praci dezinfikacia ,u nas dokonca aj dezinsekcia pravidelne, sme dvaja v sluzbe , do obchodu chodim 2x do tyzdna,inak sme stale doma. To len tak zo dna na den sa mozu objaviť plostice? Ja som spala vedla nej, spali sme na manzelskej a na mojej strane nic ani fliacik ani ja nemam na tele nic. Nemusi to svrbiet? Oni maju radi teple miesta vraj a my v spalni mame dost zimu, od podlahy brutal,severna strana, sme na prizemi v dvojbytovke, nad nami je len prazdny byt vypratany, iba hole steny su tam. Vezmem pre istotu z roboty tu dezinsekciu a vystriekam vsetko, v robote nam vsetko od toho kape,tak som zvedava co najdem mrtve doma . Kokos ale mam hrozny strach , neviem to pochopit ak to budu oni skadial kedy preco ☹ raz uz prisla pred rokom zo skolky takto na bokoch postipana ... bola som v tom ze maju v skolke blchu ale mi tvrdili ze to nie je od blchy. No bolo to iba raz a pred rokom a teraz toto ☹

renata5
30. okt 2020

@20erika07 hlavne klud uvidíš inak viem ako sa cítis nezažila som to ale keby sa mi také stane není mi to jedno hlavne keď si o tom prečítaš a nič dobré.

renata5
30. okt 2020

Pozerala som.trus ploštice a vyzerá to na to ale.tie štípance sú čudné.

20erika07
autor
30. okt 2020

@renata5 moja mama a sestra tvrdia ze blcha 100% aj ona nechava trus, a ze aj take malinke vyrazky su od blchy, no kamoska zas ze nie ze od blchy su velke a nejdes sa doskrabat. Boze asi 1x si zelam mat doma blchu...len nech to nie je plostica ☹

slniecko_12
31. okt 2020

@20erika07 Toto nebude ploštica ani blcha....skôr to vidím na nejaké ochorenie...sleduj ju, hlavne, či nemá teploty...môže to byť hocičo, určite by som šla k lekárovi

renata5
31. okt 2020

@slniecko_12 a to čierne na pyžame a na posteli je čo potom.

tifi2324
31. okt 2020

@20erika07 ešte keď som bývala u rodičov cca 14 rokov dozadu sa k nám dostali ploštice od susedov a mali sme úplne rovnaké štípance celá rodina tak sa to po celom paneláku rozliezlo že z bytového nám poslali pánov ktorý celé byty vystriekavali a bol kľud už neboli žiadne no u tých susedov mali čo robiť celý byt nimi mali pokrytý mi len pár v posteli a jednej skrini

20erika07
autor
31. okt 2020

@tifi2324 fuha to musim prezriet na totalku vsetko . Tuto noc nic ,ziadne nove skvrny ani stipance. Maju plostice alebo blchy nejake intervaly v cicani? Nemusia cicat teda kazdu noc? U nas je len dcerka dostipana, spava v nasej posteli raz so mnou raz s muzom a my nemame nic, dokonca ani na tej strane postele kde spime my ziadne skvrny neboli, iba pod dcerkou. Dnes nie som doma ale teda zajtra prevratim byt hore nohami a vystriekam vsetko dezinsekciou co mame od riadnej firmy co toto vykonavaju

renata5
31. okt 2020

@20erika07 pozri v jej skrini možno bola zalzená v jej pyžame

20erika07
autor
31. okt 2020

@renata5 pyzamko mala 3dnové a rovno zo sušiaka ,skrinu s vecami mame uplne oddelenu od vsetkych miestnosti v osobitnom satniku, od spalni je najdalej, vedla spalni mame obyvku . Pyzamko mava na posteli ,takze komplet spalnu a obyvku najprv kuknem, skoda ze som v robote, uz by to doma lietalo :-/

tifi2324
31. okt 2020

@20erika07 nie každú noc sme boli dostipani oni sú hlavne zalezeni v rostoch teda pod nimi treba poriadne posteľ popozerat je možné že ste mali v byte iba jednu jedinú to si z hocikde môžte doniesť do bytu nám povedali keď boli vystriekavali byť že dokonca aj v novom nábytku si to človek môže doniesť

20erika07
autor
1. nov 2020

@tifi2324
@renata5
@slniecko_12
Ženy tak som vyhodila starý perinak po starkej, okrem pavukov som ziadny hmyz nenasla, akurat tieto mini biele az priesvitno oranžové mi liezli po stene, tak je to plostica alebo aj o nej pisivke som citala ale to pochybujem ze by malú pod pyzamkom na tych miestach postipala.

tifi2324
2. nov 2020

@20erika07 ťažko mi povedať z tej foto či ide o ploštice oni sú také hnede niektoré mierne do oranžová