Aké preháňanie je v norme u dvojročných detičiek, ktoré berú antibiotiká?

matiska15
8. aug 2022

Zas ja. Ale nedovolala som sa nasej DR.
Mala 2r ma anginu. Dostala ATB, kazdych 8h. Probiotika mame biogaia. Atb ma prvykrat.
Ma ich len od vcera. A od vtedy ju prehana. Bud sa riedko vykaka a potom prdka a s kazdym prdom ide aj hnackove take riedke vyprdok. Nechce papat a konecne som do nej dostala vyvar s rozmix mrkvou a po tom hned opat srajdacka. A burky v brusku. Vcera ju tak prehnalo 4x. Dnes uz 3x. Nie je tooho v plienke vela. Ale aj tak.
Je to prosim normalne pri antibiotikach a jej stave ?
Teploty uz nema. Ale velmi ju jolia mandle ma ich uplne hnisave.

deti95060810
8. aug 2022

názov antb.? takéto stavy má dcéra pri antb. Zinnat - vždy ich musí prestať užívať...

matiska15
autor
8. aug 2022
deti95060810
8. aug 2022

@matiska15 antb. berie krátko, treba zavolať k lekárke... asi vedľajší účinok...
4 krát za deň je ešte Ok, len ono sa to bude podľa všetkého zvyšovať... prinajhoršom zavolaj na pohotovosť že čo s tým...

evkamotka
8. aug 2022

Este sa chcem (v dobrom) spytat, ci probiotika uziva spravne. Musi si ich davat medzi davkami atb, nie blizko pred/po uziti atb. Lebo v takom prípade atb zlikviduju probiotika a nemaju efekt

matiska15
autor
8. aug 2022

@evkamotka ano davam ich s odstupom 2 az 3 hodin. To smad staci. Ale atb ma 3x denne. Cize kazdych 8h. No probiotika su len 1x denne

evkamotka
8. aug 2022

@matiska15 dobre. Mozes aj po 4h kedze su každých 8. Syn rovbake tiez 2t dozadu uzival

matiska15
autor
8. aug 2022

@evkamotka a tie probiotika ste davali len 1x denne ??

evkamotka
8. aug 2022

@matiska15 ano len 1x. Viac nedavaj v snahe zastavit hnacku. asi pojde o neziaduci ucinok atb. Ved pokojne zavolaj dr ak sa to zhorsi/neprejde, ja jej za takéto veci bezne volam a necuduju sa

matiska15
autor
8. aug 2022

@evkamotka dakujem nakzaj. Ano snazila som sa volat dnes viackrat ale neuspesne.