Aké mlieko dávate deťom pri alergii na kravské mlieko?

kacenka396
26. apr 2018

Mamicky idem si poradu. Ake mlieko davate detom pri alergii na kravske mlieko?? Dcerka ma 3 roky...alergiu mame zistenu od zaciatku roka. Vyskusali sme vsetky nahrady mlieka ( kokosove, makove, mandlove,...) ale vsetky odmieta. Pritom si stale pyta mlieko ale spominane nahrady mi nechce ☹ pred zistenim alergie vypila aj pol litra mlieka a teraz jej velmi chyba ☹ neviete poradit ktore mlieko je najbodobnejsie chutovo kravskemu resp. koziemu?? Dakujem

tribi
26. apr 2018

Ja mam syna alergika,ale nemyslim,ze chutovo moze nejake rastline mlieko nahradit zivocisne.my pijeme ryzove a sojove.

tribi
26. apr 2018

A to ako mohla pit pol litra,ked ma alergiu?Ake mala priznaky alergie?A na ake zlozky mlieka je alergicka?Lebo aj to je dolezite.

janickacrazy
26. apr 2018

@kacenka396 moj malý pije sojové spolu s kokosovým, kombinujem mu ich dokopy, tak mu to chutí, ale on je alergik už od bábatka, takže je zvyknutý na tie iné chute

belasy_motylik
26. apr 2018

@kacenka396 poď k nám do skupiny 😉 https://www.modrykonik.sk/group/6958/ . Čo sa týka tvojej otázky, podobné koziemu nenájdeš, z rastlinných je najjemnejšie DM ryžové, ale pravdaže originál mlieku sa chuťovo nevyrovná nič. Dcérka si bude musieť zvyknúť, v jej veku už mliečko nepotrebuje a tých obmedzení bez mlieka bude mať v strave dosť, nie je to nič príjemné, ale keď to je potrebné, tak to je prvoradé, viem o čom píšem, my sme tiež v tom veku prešli na bezmliečnu stravu a drobec mlieko a všetko z neho doslova miloval. Inak, píšeš, že je alergická na kravské, tak môže iné, či?

hettinka
27. apr 2018

@kacenka396 skús kyslomliecne výrobky, pravý domáci jogurt. Niektorí alergici jogurty tolerujú, lebo procesom mliečneho kvasenia sa bielkovina už čiastočne štiepi a je menej alrgizujuca.
Mlieko už ako take piť nemusí vôbec.

hettinka
27. apr 2018

@tribi alergia je vždy na bielkovinu kravského mlieka.

Ešte existuje intolerancia mliečneho cukru - laktozy, tam sa dá podávať bezlaktozove mlieko Napr. Mínus-L

bibistec
27. apr 2018

@hettinka ved pri alergii toto absolutne nemoze kde ste na to prisli?

bibistec
27. apr 2018

Bude si musiet zvyknut ale pol litra mlieka je aj pre zdrave dieta vela. Skus rastlinne jogurty a syry a pod. Ak moze soju skus trochu sojovych produktov. A kozie a ovcie tiez nemoze.

kacenka396
autor
27. apr 2018

@tribi mavala casto zapchu. Najskor nam doporucili prejst na kozie mlieko. Na chvilku bolo dobre a potom sa zapcha zas objavila. Az nasledne nam robili testy na alergiu. Mame konkretne alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka.

hettinka
27. apr 2018

@bibistec u alergologicky ... a treba si naštudovať veci.

jankak055
27. apr 2018

Nam na gastre predpisala dr neocate ale my ho papame uz od cca 8 mesiaca.

bibistec
27. apr 2018

@hettinka hm mate zvlastnu alergologicku

hettinka
27. apr 2018

@bibistec z alergie deti spravidla do 6 rokov vyrastú. Na začiatku sme mlieko stopli vlastne úplne, potom sme skúsili HA mlieko (syn mal pri zistení 1rok), to syn nechcel, tak sme skúsili jogurt, actimel a to toleroval. Takze sme ho mali s požehnaním alergologicjy dovolený.

bibistec
28. apr 2018

@hettinka tak mpja nevyrastla a ani nikoho nepoznam co by vyrastol len sa to prejavilo inde ale drzim vam palce

jandi
28. apr 2018

Tu nejde o to, že vyrastie či nevyrastie, ale o to, že úplným vylúčením alergénu, teda kravskej bielkoviny môže alergia "vymiznúť", ľahšie a častejšie je to u mnohých malých detí.. je tu veľa faktorov, ktoré to ovplyvňujú a dopredu vám nikto nepovie, či ste zrovna ten prípad.
vyššie bolo písané o tom, že lekári priklepnú na užívanie fermentovaných mliečnych výrobkov, práve z dôvodov, ktoré boli už spomenuté, ale zas je to o tom aká je silná alergia, imunita a aj o samotnom výrobku a pod., takže je to na zvážení, hlavne je to o tom čo tá alergia spôsobuje danému dieťaťu(teda príznaky), či ich má aj po takýchto výrobkoch a tiež o tom, či je záujem skutočne dosiahnuť vymiznutie alergie.. alebo otázka prečo vlastne si dávať zakysaný nápoj a pokúšať či riskovať keď nemusíme, ale to už je na rozhodnutí každého z Vás..

karmela
28. apr 2018

@kacenka396 ahoj ja mám už skoro 9r dcéru s akergiou na BKM zistenú keď mala 2mes,ja dávam bezlaktozove mlieko.Chuti jej len je pravda že toľko rokov dozadu vyšlo bezlaktozove a potom to sójové ale to mi nechcela piť vôbec.Inac mi tolerovala všetko môže jogurty,pribinaky atd len to mlieko nám ostalo.Aj škôlku som riešila tak,že keď mali puding či niečo čisto mliečne kúpila som kartón mlieka a to jej dávali

janickacrazy
28. apr 2018

@karmela ale pri alergii na kravské mlieko sa bezlaktozové nemože, pomýlite tu potom mamičky, vaša dcéra mala asi intoleranciu na laktozu a to je iné ako alergia na BKM

janussss
28. apr 2018

ja mam doma2 alergicky... a piju obe kozie mlieko, nakupujeme ked je niekde akcia 🙂 je dost drahe ale chutne. Bezlaktozove mlieko pri alergii na KM taktiez zahlienuje a sposobuje traviace tazkosti a pod.... ja odporucam z vlastnej skusenosti kozie mlieko, j v krabicke 0,5l pripadne je aj litrove, ale to vyjde drahsie 🙂 Kupujeme ho aj v PL tam vyjde 0,5l okolo 1€ 🙂
@kacenka396

karmela
28. apr 2018

@janickacrazy moja má alergiu na kravskú bielkovinu.Kedze bola malička kozie mlieko nemohla.Po rade s gastro dr.Netvrdim,že musí pomôcť.Teraz sú všelijaké mlieka.Ja som len dala moju skúsenosť nie odporúčanie 😊 Nechcela som ani omylom ublížiť

jandi
28. apr 2018

karmela prepacte, aku skusenost, lebo som to nepochopila, skusenost ze pri alergii si davam alergen a nic sa nedej?
ak ma niekto alergiu na kravsku bielkovinu tak nemoze pit ani bezlaktozove mlieko, takze ani omylom to nemozte odporucat, laktoza je mliecny cukor, a to, že ho nevedia mnohí "stráviť, rozložiť, netoleruju, poškodzuje im to creva ci spôsobuje ine tazkosti a pod." nema s alergiou na kravsku bilekovinu (najčastejsie zlozka kazein) nic spolocne..
mne gastroent. nechcel verit, ze mam alergiu na kr.mlieko so slovami to ma malokto, az ked som mu ukazala vysetrenia od alergologov a imunologov... dovtedy bol schopny mi odporucat nukat bezlaktozove mlieko ako prevenciu, tolko ku gastroenterologom,
pochybujem, ze nejaky lekar vam bude nukat a tolerovat prijem alergenu, (hocaky), ak mate nan potvrdenu alergiu... alebo dopredu vie, ake to bude mat nasledky z dlhodobeho hladiska prave u vasho dietata? alergia sa prejavuje tak rozne!, ze to, ze nevidite ekzem, ci soplik, ci ine prejavy, neznamena, ze zrovna u "vas" sa napr.creva nezapaluju, ci traviaci system netrpi a imunita detto...

iveta143
28. apr 2018

Mojej dcerke zistili v 3 rokoch alergiu na bkm aj intoleranciu laktozy. Davam jej sojove mlieko ale praskove ktore rozrabam vo vode a chuti jej. Ak zje nieco co obsahuje hoci len trosku suseneho mlieka alebo srvatky atd co je caste v sladkostiach, hned sa jej to prejavi cervenymi vyrazkami. Davam jej preventivne Aerius sirup, lebo aj v chlebe sa najde ta zlozka.

janickacrazy
28. apr 2018

@karmela neviem kam ste chodili na gastro, ale teda bud ste zle pochopili lekára alebo može ísť vrátiť diplom, ja mám 3 deti všetko alergici na kravské mlieko, boli sme u viacerých gastro lekárov a ani jeden nám bezlaktozové mlieka neodporúčal, práve naopak, máme ich zakázané

karmela
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jandi
28. apr 2018

iveta143, keby len chleba, clovek hlada chlieb z kvasku (lebo ved kvasnice robia v mlieku) a oni aj tam pridaju srvatku, na porazenie..., ak mozem jednu zo svojich skusenosti, mozno niekomu pomoze, napriklad spaldova bageta je vacsinou bez mlieka, ale pozor ! v obchode si treba pozriet od koho ju dovazaju, lebo niektori dodavatelia(pekarne) do nej pridavaju mlieko... takze rovnaký názov, rovnako vyzera ale ine zlozenie...

iveta143
28. apr 2018

@jandi ano, preto davam ten sirup, lebo alergologicka mi povedala ze nase chleby sa robia z kvasku a ten je z mlieka. Dokonca dcerka chcela cokoladu.tak som hladala nasla cok.na varenie len z firmy orion.kdezto z firmy figaro na varenie nemoze. Takze treba studovat zlozenia. A najnovsie som zistila orion vylepsili recepturu a uz aj oni davaju mlieko

zuz02
28. apr 2018

@bibistec u mňa tak isto. Absolútne súhlasím. Mne alergiu na BKM zistili až v 25r., teraz mam o 14 viac a nič mi nezmizlo. Keď porusim diétu, tak sa mi to vždy prejaví. Len ten spôsob prejavu sa rokmi mení. Najskôr to boli hnačky a stále problémy s premnozenymi kvasinkami, kútiky, potom zase zápchy, teraz zase hnačky a pridali sa aj ekzémy, problémy so zápalom moc.ciest. Migrény. Všetko z oslabenej imunity, keď porusim diétu.

naolina
28. apr 2018

nam viac chuti susene kokosove a pohankove mlieko-da sa kupit v Tescu alebo v lekarnach. Z tym robim kakao, pudingy, peciem a varim.Tekute kokosove a mandlove mlieko tiez odmietaju

bibistec
29. apr 2018

@naolina ake pohankove lebo take v krabici obsahuje mliecnu bielkovinu tusim kazeinat vapenaty nepamatam presne nazov ale to sa pri alergii nesmie

bibistec
29. apr 2018

Zajac pohankovy napoj obsahuje kazeinat sodny a ten sa pri alergii nesmie

janickacrazy
29. apr 2018

@bibistec ano? a ja som sa čudovala, že malý má z neho problémy, nejak som si asi zle prečítala zloženie alebo som automaticky predpokladala, že je bez mlieka, museli sme ho vysadiť, už aspon viem prečo 😅