Aké máte skúsenosti s Pamyconom do očí?

bubla30
21. sep 2012

mamičky, pomozte, ak mate niektora s tymto skusenosti. synček má 3 tyzdne, cca tyzden mame problem s jednym ockom- zateka mu zltym hnisom. druhe ma ok. zacali sme mu robit preplachy s ociankou- cca 3 dni, sprvoti sa to trochu zlepsilo, ale potom zase zacalo zatekat. dr. pediatricka nam dala pamycon do oci, co som nebola velmi nadsena, kedze su to antibiotika a nasadila mu ich len tak naslepo- bez vyteru. ale kedze sa to nelepsilo, zacali sme mu ich davat. teraz ich berie 3. den, zatial ziadne zlepsenie, len sa mi zda, ze mu trosku po uziti kvapiek cervenie vonkajsi kutik oka- to pred tym nemal. chcem sa spytat, ci sa vam nieco podobne nedialo, ked ste kvapky davali dietatu a ak vam kvapky zabrali, cca kedy zacali zaberat? dakujem za rady a skusenosti!

sante81
21. sep 2012

@bubla30 ak ma babatko prievan v očku, tak nám zabral hned na prvy krat framykoin, ale ten na očka, tiez je na predpis, na preplach som nesla, zmizlo nam to za 2 dni. skusila by som zmenit kvapky za mast

riela
21. sep 2012

@bubla30 my sme mali tento problém už s týždňovým bábätkom 😖 . Tiež sme neboli nadšený že také malé bábätko, ale čo narobíš - dávali sme aj očianku, aj ophtalmo septonex, aj repík - nepomohlo. Najprv zabrali na štvrtý deň. Potom bol 5 dní kľud a znova sa vrátilo zatekanie žltým hnisom. Potom sme ich dávali 7 dní v kuse každé tri hodiny a pomohlo to. Držím palce nech vám to prejde.

aspinka
21. sep 2012

@bubla30 lekarka postupovala spravne aj ja som davala pamycon uz aj do ocka. Moje obe deti mali z hnisavym ockom problem od narodenia. Ide asi o ucpany slzny kanalik kde sa potom robia zapaly a hnis. Dcerke nic nepomahalo nakoniec sme skoncili na preplachu slznych kanalikov a i ked predtym nic nezaberalo po vyplachu uz s ockom nikdy problem nemala. S malym som len mastickovala a kvapkovala raz odislo raz prislo na vyplachu som nebola ale asi som mala ist lebo jedno ocko ma stale citlive a z casu na cas sa nam to vrati. Celkovy vyplach nie je bolestivy skor neprijemny ale cim mensie babatko tym lepsie to znasaju pri vyplachu som nebola cakala som na chodbe.

strapco13
21. sep 2012

@bubla30 pymykon moze ist do ocka, vacsinou je dobre tolerovany...ale niekedy treba preplach slznych kanalikov
ak kojis, mozes svoje mliecko nakvapkat do ociek a nechat posobit

bubla30
autor
21. sep 2012

@strapco13 pocula som aj o tom- ale neda sa tym mliekom zaniest infekcia do ocka??

gubcikova
21. sep 2012

@bubla30 ne mm pomáha

skoricaxx
21. sep 2012

no nam nepomaha nic budeme mať pol roka vystriedali sme antibioticke kvapky dvoje, antibiotika v inekciach, očanku, kailky....a tu mi ocna povedala že ak jej to sem tam prejde aj na 5- 10 dni že jej výplach robiť nebude, tak mi teraz doktorka napisala doporučenkku do BA na detsku očnu ambulanciu 🙂 tak sa snad toho už zbavime

gubcikova
21. sep 2012

@skoricaxx držím palce nám to robili ked mala malá 2mes.

strapco13
21. sep 2012

@bubla30 pokial nemas zapal, tak mu nemas ako zaniest infekciu...kludne mozes, aj do ocka, do nosa ak je nadcha alebo probm s nostekom, pri koxnych problemoch sa moze do kupepa pridat mliecko

zunolu
22. sep 2012

mi sme mali upchatý slzný kanálik najskôr len slzila a po pamycone jej oko začalo aj hnisať - nakoniec sme museli ísť na preplach . Mlieko som tiež skúšala ale ťažko povedať či pomohlo alebo nie po preplachu sa to upravilo.