Aké lieky počas Covidu pre puberťáka?

ingeondr
12. feb 2022

Dobrý deň, dcérka /13ročná/ je od dnes pozitívna....ale príznaky má už od štvrtka /jeden deň vysoká teplota....38,5C, bolesť hrdla, bolesť hlavy, červené oči....hneď v piatok som utekala k lekárke....a tá mi predpísala ANTB Sumamed...predsa blížil sa víkend a keby mala stále vysoké teploty alebo nejaké iné komplikácie, nástup kašľa...atď.....ale....stav sa behom pár hodín výrazne zlepšil /klop-klop/......vôbec nemá horúčku, oči v poriadku, len mierna bolesť v krku.... a ja teraz od radosti neviem, či ten SUMAMED mám použiť...nerada by som jej rozhasila tráv.trakt, pokiaľ to nie je nevyhnutné.....akú máte skúsenosť?

patka06
12. feb 2022

15 ročná mala veľmi podobné príznaky, dávala som len Paralen
ATB sú pri Covide bez komplikácií zbytočné, keďže je to vírus

patka06
12. feb 2022

Teplotu 38,5 nezrážam liekmi, nie je to vysoká teplota

lejla77
12. feb 2022

My sme tiez tak, 14 rokov, aj kasel, ale bez teploty. Volala som vcera lekarke a ze ATB sa nedavaju. Davam len vitaminy

lejla77
12. feb 2022

A este do nosa Muconasal, lebo na silnu nadchu

uhnakova
12. feb 2022

nedavala by som atb, ked jej to uz ustupuje. Jedine, ze by nastalo nejake prudke zhorsenie a kasel. No to snad uz nehrozi u 13-rocnej. Bude dobre, neboj.

ingeondr
autor
12. feb 2022

@uhnakova ďakujem za názor a povzbudivé slová....

ingeondr
autor
12. feb 2022

Ďakujem: patka06, lejla77

renab
12. feb 2022

@ingeondr aj u nas to tak bolo, nam preedpisala doktorka sumamed aj isoprinosine. Ostali v lekarnicke.

renka30
12. feb 2022

Dcera 15 r jeden den teplota a bolest hlavy, celeho tela, riesili sme paralenom. Druhy den uz bez teploty, len mierne bolesti tak uz davame len vitaminy C, D. Podla mna zbytocne davat ATB ak nie su horucky a nejaky neprijemny kasel.

duratlicka
13. feb 2022

@ingeondr Na Slovensku nie a nie pochopiť, že na vírusy sa atb nedávajú. Môj starý doktor: "Ja tu mám CRP." Ani ma nepopočúval. Zobral mi krv. Hodnota 5. Hádajte, čo mi predpísal? Antibiotiká. Ešteže už je 2m pod zemou, tam aspoň nikomu nezničí zdravie.