Aká môže byť príčina suchého dusivého kašľa?

monikaaaaa
18. feb 2015

Ahojte. Mám 3,5 ročnú dcérku, ktorá velmi často (rozumej skoro každý mesiac) máva silné záchvaty nočného dusivého kašla. Moja "šikovná" dr je zvykne hned nasadit ATB, ktoré nezaberajú, alebo sirupy od kašlu, ktoré nezaberajú (skusila som snád všetky sirupy od suchého kašla a nič). Boli sme na ORL, dal jej sirup proti alergii - nezabral. Dr na ORL sa vyjadril, že by bolo dobré vybrat nosnú mandlu, nakolko býva často chorá (momentalne je chora od decembra - nekončiaci kolobeh sopel+kasel). Podotýkam nikdy nemala vlhký kašel a ani nemá problém s prieduškami. Trápia ju len sople a ten neštastný suchý kasel, ktorý nikdy do vlhkého neprešiel ako mi to všetci tvrdia. Záchvaty sú hlavne v noci, napr. dnešnú noc kašlala celú noc. Ledva držím oči otvorené. Ano zvlhčujeme, ano vetrame - a nič. Čo moze byt príčina takéhoto kašla? Chcem íst k dr a žiadat nejake kompletne testy + alergologa, ale čo ešte? Lebo fakt neverím tomu, že toto je len obycajny kasel, predsa obycajny kasel nemoze trvat tak dlho ...príčina musí byt niekde inde a kedže nasa dr nič iné ako atb nepozná, pýtam sa Vás ...možno máte podobnú skúsenost. Dakujem

sunshineka
18. feb 2015

@monikaaaaa ja som dospela a trapi ma suchy kasel uz niekolko rokov.pritom chora nebyvam len kaslem.obehala som koli tomu vsetko mozne.alergologia mierne zvysene ASLO vraj je to v poriadku,netreba liecit.na ORL nechapu,co im vysvetlujem,obvodna detto.tiez som z toho mierne zufala a skusam vsetko mozne

monikaaaaa
autor
18. feb 2015

@sunshineka ti verim...ja ešte rozmýšlam či nemoze byt príčina že sme sa prestahovali z dediny do mesta kde je výroba oceli a železa...takže dost zlý vzduch...

madana
18. feb 2015

@monikaaaaa aj moj syn (5r) takto sucho kasle posledne tyzdne, a len v noci(cez den len malo alebo ani vobec).Tiez neviem co a kam mam s nim ist...tiez rozmyslam toho alergologa,pritom my nemame v novom dome suchy vzduch,nam vzduch zvlhcovat netreba,napriek tomu ten suchy kasel....takze tak

besnota
18. feb 2015

Skuste tie krvne testy, teraz su mykoplazmy, chlamydie - ziadajte, hlavne nedavajte ziadne atb ak nema vysoke crp a zmenit dr, lebo davat stele atb to je chore a sproste od tej doktorky.

@monikaaaaa tie kasle ma odkedy ste sa prestahovali? Skus to spomenut na alergo co ti na to povedia, mozno to ma suvis

liebling98
18. feb 2015

@monikaaaaa môj syn mal tiež taký suchý kašeľ, cez deň zakašľal možno 2x, ale v noci to bola katastrofa, úplné záchvaty, až ho dusilo. Dr predpokladala mykoplazmy, dostal na 2 týždne ATB ( Klacid ) a už po 48h bol bez kašľa. Len sa ATB musia dlho brať, lebo inak by sa to mohlo vrátiť. Existuje aj test na mykoplazmy, skús sa spýtať. Mne dr hovorila, že teraz je toho celkom dosť, aspoň u nás v okolí.
Skoré uzdravenie!

monikaaaaa
autor
18. feb 2015

@besnota
@liebling98 tiez ma napadli tie mykoplazmy a chlamydie, lebo aj mama to ma...nasa dr ma momentalne dovolenku, ale hned po nej tam idem a nech robi nieco poriadne uz ..bo ma stve

madana
18. feb 2015

@liebling98
@monikaaaaa
@besnota mna tiez napadli plesne,ci z toho moj maly tak dusivo nekasle

gabiv
18. feb 2015

@gabiv - mala som takýto problém pred cca 10 rokmi, tie isté príznaky, brala som ATB, potom inhalácia, spirometria, kašeľ suchy+sopeľ a nič ma inak nebolelo iba som mala svalovicu na bruchu od kašľania, hlavne nočného a pri prechode zo zimy do tepla som sa nevedela zastaviť v kašľaní až som nohy musela držať spolu aby mi "necvrklo". Nakoniec som využívala BROMCHOVAXOM na imunitu (potom mi kašeľ prešiel). Faktom je, že v mi potom naprávali na ORL nosnú prepážku, lebo som ju mala vychýlenú čo spôsobovalo, že som nedobre soplila a vracalo sa mi to späť a preto ten kašeľ.

liebling98
18. feb 2015

@madana pozor, mykoplazmy nie sú plesne. Je pravda, že aj plesne môžu spôsobiť infekcie dýchacích ciest, väčšinou však u osôb so zníženou imunitou.

bibistec
18. feb 2015

poradim ti gastro, toto moze byt problem ze ma reflux, da sa to dat do poriadku a este rada, ci jej nevadi mlieko. vyrad na 3 dni vsetko mliecne ale uplne ani maslo, ani v pecive cmar, jogurty proste komplet, za 3 dni by si videla ci pomaha. toto su osobne skusenosti a potom by som este sla na plucne ci nema astmu a na alergo , mozu pripadne nasadit spreje. to by som urobila ja. drzim place

zuzu1983
18. feb 2015

my sme mali niečo podobné. tak som sa na..rala, objednala som sa u imunoalergologa. ten mu zobral krv, dal ju na poriadny rozbor a zistil mu baktériu v krvi, ktorá spôsobuje neustály dráždivý kašel, ktorý sa stále vracia. nasadil mu antibiotiká ktoré sú presne na to. inhalovali sme Ambrobene a užívali Stoptusin. za pár dní bolo po kašli.

gabulienka623
4. jún 2019

@monikaaaaa ahoj, viem že je to stará téma, ale chcem sa spýtať ako ste poriesili ten kašeľ ..dcérka má presne to isté, už. Som z toho zúfalá