Aká je platnosť vymenného lístka?

jankastraskova
12. jún 2019

Ahojte maminy, prosím vás kolko má platnosť výmenný lístok? Potrebujem ísť so synom k očnej lekárke ale neviem sa,tam dovolať, tak by som tam s ním išla bez objednanie,len potrebujem vedieť kolko platí ten výmenný lístok. Pediatrička mi ho vystavila 5.6. Ďakujem za inf.
J.

derdia
12. jún 2019

@jankastraskova to asi záleží od toho či je to vec akútna napr.zapal oka ...alebo zhoršený zrak...ale mne raz bolo od sestričky povedané,že má platnosť do nekonečna...ale neviem..to naisto.

kristina2412
12. jún 2019

@jankastraskova u nás na ORL berú na výmenný lístok do pol roka.

emmusska
12. jún 2019

@jankastraskova ja si myslim, ze pol roka, ale neviem no mozno si nejaky doktor postavi hlavu a bude chciet cerstvy 🙂

rumba01
12. jún 2019

@emmusska a tak to si zas myslim, ze nie. on bude rad, ak k nemu takto niekto dojde a s vymennym listkom ta predsa musi vziat

jankastraskova
autor
13. jún 2019

@rumba01 to u nas je umenie sa dostať k očnej, včera som tam volala celý deň a nedovolala som sa a ked tam prídem so synom možno nás zoberú 🤔

kvetinka75
13. jún 2019

nemá žiadnu platnosť, ja už mám doma k očnej lístok aj 3 mesiace na preventívku. Len som riešila iné veci, tak som sa k nej ešte nedostala. Nie je to také akútne.

mogaa
13. jún 2019

@jankastraskova u nás napr.berú len na objednávky....bez objednávky zoberie len akútne prípady ako úraz, hnisavá zápal a podobne....ale na klasické vyšetrenie zraku sa čaká aj mesiac-dva🙂