Agresívny autista

ramos
17. jún 2022

Dobry den,mam syna autistu,13 rokov,nerozprava ,sebaposkodzuje sa.Zacal byt agresivny aj voci inym ludom,ma nasadenu liecbu u psychiatra,ale agresivita pretrvava...Uz je dost velky,cize mam uz problem ho zvladnut utisit ho.Sam som pritom dohryzeny od neho.Co robit pri takychto atakoch? Samozrejme,mu nechcem ublížiť,snazim sa ho iba drzat ,aby sa ukludnil,ale je to velmi tazke.Da sa volat zachranka,alebo co,ak ma takyto nezvladnutelny atak?

roja01
17. jún 2022

Ja by som sa opytala jeho detskej lekarky. Luto mi je vas vsetkych. Nie je nejaka skupina s podobnymi detmi, kde si radia?

mikadooo
17. jún 2022

@ramos tiež by som to určite čím skôr komunikovala s doktormi, buď pediatrička alebo psychiater.

selest
17. jún 2022

Je tu skupina autismus, mozno ti tam tiez poradia. Mame 3r a tiez niekedy pri jeho stavoch premyslam co bude ked vyrastie😶
https://www.modrykonik.sk/group/6383/

hanka1000
17. jún 2022

@ramos čím skôr zavolaj psychiatričke...treba upraviť liečbu a to čo najskôr.

sara07
17. jún 2022

ako píše hanka, pedopsychiater zavolat alebo konzultacia, pripadne skusit pobyt v nemocnici kde to odsleduju aku presne dávku dat

luccija
17. jún 2022

@ramos ak to je nutne zachranku, alebo mat doma lieky na ukludnenie.Ake berie lieky?

marca12
17. jún 2022

Musite nastavit liecbu. Ak aj ma lieky,potrebuje zmenit davku alebo ho mozu zobrat do nemocnice na odsledovanie a nastavenie liecby. Kamoska ma takyto problem s autistom,chodia k psychiatricke. Dlho trvalo,kym nastavili lieky,potom jej ich kamoska prestala davat,lebo jej bolo luto,ze je dcera oblbnuta z nich,zhorsil sa jej stav a tak ju vzali na psychiatricke oddelenie a tam jej nastavili liecbu. Ono s autistom to bude vzdy tazke,ale lieky aspon z casti utlmia ataky,len ich musia uzivat pravidelne a v spravne nastavenych hodnotach. Vela sil posielam,nech to v zdravi zvladnete

deti95060810
17. jún 2022

@ramos môžem ti napísať správu? rada by som sa ti niečo opýtala...
na facebooku sú dve skupiny... pomerne sú aktívne, skús tam položiť otázku...

ramos
autor
18. jún 2022

@selest Ďakujem

ramos
autor
18. jún 2022

@luccija berie rispen

ramos
autor
18. jún 2022

@deti95060810 Ano, samozrejme ,mozes napisat

ramos
autor
18. jún 2022

@marca12 Ďakujem za rady.

loginexistuje
18. jún 2022

@ramos treba silnejsiu liecbu hned kontaktuj jeho psychiatricku prip nech vas objedna (dlho sa caka) na pobyt na psychiatriu napr do kremnice aby si si oddychla od syna a nastavili ho na lieky

pininka1
18. jún 2022

Robim s autistami a zial mnohi ktori su agresivni tak sa im to neskor stupnuje, super je,ze to chces riesit, pretoze my mame kopec rodicov, ktori nechcu nic detom davat, lebo x argumentov a my sme dokusane, doskrabane, dieta cely den nervozne. Urcite treba zistovat aj pricinu, odsledovat si, pri com je najviac nervozny. Casto to byva preto,ze maju bolesti a nevedia to povedat, ani nijako vyjadrit. Nepises ci syn pouziva nejaky druh komunikacie. Mozno aj tymto sposobom by som do toho isla. Co v skole? Robi to tiez? Co navrhuju oni.

deti95060810
18. jún 2022

@pininka1 stupňuje? mne zas povedali lekári že po puberte sa všetko ukľudní... Tak teraz neviem...🙄

ramos
autor
18. jún 2022

@pininka1 v skole je tiez cim ďalej tym viac agresivny, odporučili nam riesit to s psychatrickou ,nastavenim zmeny liečby,co i robime,ale žiaľ atakom sa stale nevieme vyhnúť.On dos
tane niekedy taku agresivitu,ze je az spoteny a nim trasie😔.Komunikuje tak,ze ukazuje rukami ,co chce,ale niekedy clovek nevie co vlastne chce.Tiez,ked chce robit nieco ,co sa aktualne jednoducho neda,zacina byt agresivny....

katus87
18. jún 2022

Ja by som odporúčala kontaktovať pedopsychiatra na nastavenie inej liečby, ak nepomáha tú ktorú máte a centrum včasnej intervencie na naucenie sa komunikácie. Je veľa druhov autizmu a s mojou som sa musela cez kartičky a program v tablete naučiť komunikovať. A hnev a frustrácia nám takmer odišla.

veronikazuko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pininka1
18. jún 2022

@ramos ano, zial je to typicke. Asi len zmena liecby tu pomoze a snad sa to zacne pomaly ukludnovat.

pininka1
18. jún 2022

@deti95060810 no po puberte, ale on ma 13, cize teraz je to taky vrchol by som povedala. Aspon co mam skusenosti od nas zo skoly. Zacalo to byt lepsie u niektorych az okolo 17 v praktickej skole. Hlavne tam musia tahat za jeden koniec rodicia aj ucitelia, inak sa daleko nedopracuju.