Agresívne správanie ročného syna po návrate z nemocnice

lukihomamina
21. aug 2012

Ahojte mamicky,
chcem sa Vas opytat, ci mate skusenost s pobytom v nemocnici u maleho rocneho dietatka a s jeho spravanim po navrate domov. S rocnym syncekom sme stravili tyzden v nemocnici, dostali sme febrilne krce v dosledku vysokej teploty. Syncek bol v nemocnici vystavovany mnohym stresom a bolestiam a uznavam, ze ani moje stresy mu urcite nepridavali na zdravy. Teraz je to uplne ine dieta. Nevieme si s nim rady. Je placlivy, ustrachany, dostava zachvaty zurivosti. Uz som zufala. Poradte co mam robit. Dakujem

mandarinkadarinka
21. aug 2012

a z coho dostal vysoke teploty? z choroby ci po ockovani?

mummy01
21. aug 2012

@lukihomamina juj,to je tazke,viem....Teraz potrebuje znova ziskat istotu a pokoj a to chvilu potrva.Nic len trpezlivost,vela lasky a pochopenia,vela ho hladkaj a laskaj a rob s nim veci ktore ho upokojuju.Najblizsie 2 tyzdne to bude asi najhorsie,aspon u nas to tak bolo a to som s dcerkou bola v nemocke len 3 dni.Nerob mu teraz nejaky extra program,hlavne nech je v klude a nech robi to co ma rad.

gubcikova
21. aug 2012

možno sa to časom upraví.moja malá sa včera vrátila a za všetko plače.včera sa bála ísť na húpačky ktorých sa doteraz nebála.

tinki
21. aug 2012

@lukihomamina tiež si myslím, že to chcel len čas..Uvidíš, časom sa upokojí.. 🙂

macocha
21. aug 2012

@lukihomamina no hlavne sa upokoj Ty. Vieš, ako v lietadle - najprv pomôž sebe a potom drobcovi. Lebo ak sa Ty nezachrániš, malému nebude mať kto pomôcť. Dopraj si, čo Ti v tom pomôže.
A potom sa vrhni na upokojovanie synčeka, ako Ti už predo mnou napísali. Možno sa viac noste, môžeš skúsiť babymasáže, opakuj mu, že už je dobre a že ho ľúbite... Neboj, pôjde to. 😉

lenka_b
21. aug 2012

@lukihomamina Ak by sa to stalo s mojou malou, tak by som sa ju snazila ubezpecit, ze vsetko je ok a to tak, ze by som ju utesovala a laskala co najviac. Asi by som si ju zobrala na noc k sebe do postele tiez pre pocit istoty a pokoja. Spievala by som jej pesnicku, co jej spievam od narodenia, aby sa upokojila a tak. V kazdom pripade prajem vela vytrvalosti a pochopenia 🙂

caly8
21. aug 2012

A berie aj nejake lieky ? Moja bola po Trifede nezvladnutelna presne take iste priznaky ako opisujes.. nepoznavala som si vlastne dieta .. drzim palce nech ste cim skor v pohode a pevne nervy 🙂

ivett1
21. aug 2012

@lukihomamina ahoj, aj náš synček, hoci má už 4 roky, mal po absolvovaní zákroku (po narkóze), podobné prejavy...plačlivý, agresívny...nebol to on...našťastie u nás to trvalo cca 5 dní...teraz je už ok...ale niekedy sa podobné správanie, len v malej miere, prejaví u neho, ak je príliš unavený...treba len trpezlivosť a zabezpečiť mu menej "vzruchov"...skrátka musí mať svoj pokoj😉

lubina2
21. aug 2012

Ahoj my sme mali doma podobný problém s 15 mesačnou dcérkou pred 3 týždňami. Boli sme v nemocnici 3 dni, hneď ako sme pršli mi ju vzali okúpať a odobrať potrebné vzorky. To bolo hrozne, plakala neskutočne. Potom dostala infuzky a bola uviazana o posteľ, no strach a hrôza. Neskutočne veľa si za tie 3 dni prežila naša malá. A keď sme prišli z nemocnice, začala mať záchvaty zúrivosti. Bolo to také zle , že si začala obýjať hlavičku o zem. Bolo jedno či je to podlaha, koberec alebo dokonca betón. Nevedeli sme čo robiť, tak sme ju nechali jeden deň, vraveli sme jej, že to sa nerobi, že bude mať au. Ale nepomohlo. Tak na druhý deň, keď začala odznova, búchať hlavu ozem, dali sme jej zakaždým po ridke. Vzali na ruky a pomojkali, tak to šlo 3 dni. Veľa sme ju mojkali, aby mala pocit bezpečia. No a po tých 3 dňoch sa mala vrátila do normálu.
Držím palce. Nech všetko dopadne ok.

zuzulienka1973
30. aug 2012

Tiez som mala problem s dcerkou ked mala dva roky .Boli sme 10 dni v nemocnici a ked sme prisli domou stale plakala a nevedela som ju utisit.Bila ma rucickami kopala.Bolo to tazke ale preslo to za nejake 3,styri dni ako pise lubina2.Musis vydrzat.Vela trpezlivosti ti prajem