Afty u 15 mesačného chlapčeka

lenkapp
23. apr 2012

Ahojte.mate niektora susenost s infekciou v ustach u babatka?..nieco ako afty...nas maly to ma po perach v ustach na jazyku ma z toho horucky boli ho to nechce ani papat.doktorka nam dala tau fialovu vodicku ale bars nepomaha.dnes povedala ze do piatku by to malo prejst ale to je este dlho a mne je ho tak luto ked place.nepoznate niektora nieco co mu pomoze?dakujem

ajca123
23. apr 2012

@lenkapp treba vykloktat a natret tou fialovou vodou.. Nic ine ti nepomôže a čo nejaky čaj bylinkovy a kloktat

lili777
23. apr 2012

@lenkapp tvoj malý má aftoznu stomatitídu, ľudovo nazývaná aj slintavka. obe deti to mali nedávno. Striekala som im tantum verde, podávala pikovit sirup vitamíny, probiotiká, obaja tri dni dostávali B12 injekciu. Malej sa do toho pridala aj candida, fakt to mala hrozne zlé. Vitamíny, potierať možno ešte repíkom a to tantum verde a mnoho mnoho nervov, keď nechce papať a plače ☹ Malinká mala len rok a dva mesiace

lili777
23. apr 2012

@lenkapp ináč malý mal tri roky a pri ňom to bolo hádam ešte horšie, nechcel jesť a hrozne si zafixoval, že to bolí a odmietal papať aj keď to už nemal. Dlhšie trvalo, kým prišiel na to, že už to nebolí. A obaja si odvtedy neznášajú umývať zuby. Malá sa dokonca hrávala s kefkou a teraz keď ju vidí, tak sodoma gomora.

danielaviki
23. apr 2012

@lenkapp ahoj, nam pomohol tantum verde sprej, vyplachovat repikom, echinancea sirup na podporu imunity....syn mal aftoznu stomatitídu teda tzv. slintavku cez vianoce...

lenkapp
autor
23. apr 2012

@ajca123 no kloktat este nevie taze asi len natierat

lenkapp
autor
23. apr 2012

@lili777 a to tantum verde sprej kupim v lekarni ?..a je to vhodne pre deti?..a to mu mam normalne nastriekat do ust?maly ma 15mesiacov..nestipe to?dakujem

xlucia
23. apr 2012

@lenkapp ano, kupis ho v lekarni. kup obycajny, nie forte. chut a ci stipe. no mna nie. synov tie nie, ale muz to napr. total nema rad. ale pomoze. ked zaberie, tak do 30 min. po nastiekani mu daj pit a jest

kvetinqa
23. apr 2012

nas maly mal aft.stomatitidu pred 3 tyzdnami a jedine co zabralo bola propolisova tinktura. Potierat co najcastejsie a zvysit prijem vit. B

monika2712
23. apr 2012

hlavne dopovat bkomplexom kazdy den, velmi urychluje liecbu.

lili777
23. apr 2012

@lenkapp moja dcérka mala tiež 15 mesiacov alebo 14. Neviem čo píšu na letáku, ale mne to odporučili dve lekárky, má to dezinfekčný účinok a trošku mu to znecitlivie. Možno ich to trošku štípe na tých aftách, plakala tak či tak, bolo jedno čo som jej dávala. Ale potom sa trošku vedela najesť. Kúpiš v lekárni, pýtaj slabšie, lebo majú aj nejaké forte silnejšie. postriekala som im tým tie ďasná alebo kde to mali vyhádzané, syn aj na jazyku. A tiež ten vitamín B resp. aj tie komplexné vitamíny - dávaj pozor aby to bolo sladké, čiže sirup, nie napríkald cebion kvapky, lebo to je kyslé a to ich štípe, čiže nič kyselé. probiotiká a bečko neviem ako, my sme mali tie injekcie