Afty a horúčka u 8-mesačného

2. sep 2023

Ahojte mamicky môj malý ma 8 mesiacov už 4 deň horucky 39-39,5 v ústach malé afty aj na ústach vo vnútri malé biele dávam mu paralen a nurofen kaz. 4hod ale stále ma okolo 38 horúčku! Boli sme u lekára mal cervene hrdielko na jazyku mal biely povlak potom to zmizlo ale tezaz pluzgieriky strašne ho to boli! Mal zvysene crp ale nie veľa dostal antibiotika a! Prosim Vas mali ste podobne co to moze byt?

nelca0510
2. sep 2023

Aj u dcéry sa prejavujú afty vysokými horúčkami. Pri aftach je oslabená imunita,čiže mohla dostať bakteriálnu infekciu a preto tie ATB.

veronika_sk000
2. sep 2023

aj moj to mal, ked mal asi 10 mesiacov, bolest som tlmila na striedacku nurofenom a paralenom a nasadila som vyssie davky B komplexu a po lyzickach som davala repikovy caj (nie vela), velmi rychlo sa to potom zlepsovalo, asi tri dni odmietal jest a cele dni a noci preplakal, potom uz zjedol aspon nieco, musi hlavne pit, aj ked to boli

zuza265
2. sep 2023

Moze to byt sarlach/sarlachova angina - velmi rozsirene uz par mesiacov… skus pozriet obrazky

dzescebuly
2. sep 2023

Kukni stomatitida- sedia príznaky?

nikpa
2. sep 2023

Bkomplex mu ešte dávaj a pusu jemne vytieraj vatovym tampónom namočenym v repiku.

autor
2. sep 2023

@dzescebuly áno máme také priznaky

autor
2. sep 2023

Vytieram mu fialovov vodou dnes v noci mal ešte horúčku 39,7 ale teraz ma len zvýšenú teplotu zatiaľ ale dúfam ze to tak aj ostane a ne vyskočí hore lebo doteraz som mu nevedel zrarit horúčku pod 38 a ma už aj lepšiu náladu jest nechce vôbec ale vodu pike

dzescebuly
2. sep 2023

Syn ako 10 mesačný mal toto takmer 3 týždne 😳snáď to nebude váš prípad

autor
2. sep 2023

@dzescebuly 3 týždne mal takú vysokú horúčku? Boli ste stým v nemocnici?

dzescebuly
2. sep 2023

Nie,horúčky našťastie nemal ale tie afty mal 3tyzdne, ťahalo sa mu to z pusy až do uší,nejedol,schudol 🥺

autor
3. sep 2023

Teraz ma takéto vyrazky co to je prosím vás má to aj na cele