Administratívny postup pri covid pozitívnom dieťati

27. apr 2022

Ahojte,
moje dieta vcera pozitívne otestovali na covid AG testom. A dnes mi prisla sms, ze zaevidovali moju ziadost o pcr test a zajtra sa mam vtedy a vtedy dostavit s dietatom na testovanie. Ziadnu ziadost som neposielala a doktor mi povedal, ze mame byt akurat 5 dni v karantene, nic ineho. Prosim, neviete, teraz som povinna trepat dieta znovu na dalsi test, ci je to nejaky omyl, ci bezny postup? Dakujem za zorientovanie.

panelacikova
27. apr 2022

obráť sa na lekára, ktorý ti testoval dieťa AG testom. zrejme on bude vedieť, prečo posiela dieťa ďalej - pravdepodobne na PCR test. vôbec neuvádzaš podrobnosti. čaká dieťa nejaké vyšetrenie? hospitalizácia? z akého dôvodu bolo vôbec testované AG testom?

autor
27. apr 2022

@panelacikova dakujem. Testovali ho vramci bezneho postupu pred vysetrenim na urgentnom prijme nemocnice. Zle doskocil, mala som obavu, ci nema zlomenu nohu, ale vsetko je v poriadku a nema ani ziadne symptomy covidu.

panelacikova
27. apr 2022

tak áno, v tom prípade je to úplne normálny postup. ak zle doskočil, tak asi je už starší a nejaký ten PCR test zvládne 🙂

autor
27. apr 2022

@panelacikova aha ok, dakujem. Cize logika je ta, ze AG test je menej presny a potrebuju to upresnit PCR testom, ci? Maly ma 2 roky, test zvladne, len mi to prislo divne a bez vysvetlenia.

abbey1
27. apr 2022

Na test vôbec nemusíš ísť. Nikdy to povinné nebolo. Stačí dodržať karanténu.

autor
27. apr 2022

@abbey1 dakujem, ved o to mi ide. Mam dost co robit aj bez trepania sa za testami.

zuzanka.zuzu
27. apr 2022

ja som na test nesla 2x, zatial mi naka dvere nevyrazila 😉

autor
27. apr 2022

@zuzanka.zuzu 😀,dufajme

zuzanka.zuzu
27. apr 2022

fakt to nie je povinne len ked ho neabsolvuje tak dalsi termin nepojde pridat a ty/lekar budete musiet volat do nczi aby termin odstranili manualne (neboj, mila uradnicka, vybavene aj v piatok popoludni za 5 min 😉 )

panelacikova
28. apr 2022

ja som autorku pochopila tak, že test bol robený kvôli ošetreniu a prípadnej hospitalizácii po zranení...

20erika07
28. apr 2022

Na pcr nemusi, ani moja nemusela ,aj volali z hygieny ci ju chcem objednat na pcr, ked nie tak v pohode

ddaassuullaa
28. apr 2022

Zase ak absolvujes PCR test, zabezpecis dietatu 180 dnovu vynimku 🤷‍♀️ v jeseni sa to moze hodit

autor
28. apr 2022

@ddaassuullaa dakujem. Pls, vynimku z coho? Neovladam tieto postupy, kedze doteraz sme nikto z rodiny kovid nechytili.

fiafia
28. apr 2022

Ja by som na ten pcr išla ale s väčším dieťaťom.s takto malinkym to asi nemá zmysel. Opatrenie sa môžu aj zajtra zmeniť a mať výnimku ako prekonaný sa môže hodiť no je to individuálne podľa rodiny ☺️

ddaassuullaa
28. apr 2022

Z opatreni, ktore sa tu dokola opakuju, do jesene mas dieta vykryte, ak niekomu hrabne v bedni. Jeden rok bol "nevesticky moje nebojte sa" a lock, dalsi rok "po papezovi vsetko zavru"😂 cize formalne dietatu zabezpecis vynimky aj ak sa niekde bude ziadat ocko, test a pod. Bude prekonany

autor
28. apr 2022

@fiafia dakujem

autor
28. apr 2022

@ddaassuullaa dakujem pekne za vysvetlenie

autor
28. apr 2022

@20erika07 dakujem